ВІДКРИТТЯ МІСЬКОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ
ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «СОКІЛ» («ДЖУРА») У М. СЛАВУТА
(ПЕРШИЙ ДЕНЬ ТАБОРУВАННЯ)

    27 травня 2024 року у м. Славута стартував перший етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), у якому взяли участь 11 кращих роїв  закладів освіти Славутської громади. 
    Слід зазначити, що Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є системною формою позакласної роботи з фізичного гарту та військової підготовки підлітків,  морально-етичного виховання дітей і молоді, спортивно-оздоровчої роботи, важливим засобом формування національно-патріотичної свідомості школярів.
    Із урочистим відкриттям міського етапу «Сокіл» («Джура») привітав учасників гри міський голова м. Славута Хмельницької області Василь Сидор – Герой козацтва, отаман Славутської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», адмірал козацтва.

    Адмірал козацтва Василь Сидор привітав молоду генерацію Славутської громади з початком довгоочікуваного чотирьохденного табірного гартування, яке сприятиме зміцненню козацького духу і віри в особисту дієспроможність. Отаман зазначив, що головною метою  нинішньої дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») є навчання та тренування учнівської молоді за участю досвідчених військових задля того, щоб перемагати. Адже перемогу можна  здобути тільки тоді, коли ми морально, фізично і духовно підготовлені до будь-яких викликів. На Україні – війна. Війна на нашій землі, на якій ми народилися, зростали і за яку віками воювали наші батьки та діди. Тому дуже важливо зберегти те, за що вони віддавали свої життя. Такі заходи допоможуть нам зміцнити нашу віру, згуртуватися та стати сильнішими… 
    Привітав учасників першого етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») і начальник Славутського гарнізону, полковник Микола Гресєв. Він побажав усім учасникам витримки, наснаги та особистого задоволення від такої затребуваної гри у час війни. 
    Військовий капелан, отець Павло додав, що подібні заняття перш за все потрібні для того, щоб ми полюбили свою землю, побратима та посестру, щоб ми відчули підтримку один одного... 
    Майстер-класи з гасіння умовної пожежі показали представники ДСНС, а з рукопашного бою – військові Славутського гарнізону.

    Приємні враження справили на генерал-полковника Віктора Ляха та генерала козацтва Петра Новоківського  (представників Генерального штабу Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке») злагоджені дії членів козацької старшини Славутської паланки МГО «Козацтво Запорозьке», військових Славутського гарнізону та освітян Управління освіти Славутської міської ради.

    Цього дня юні джури взяли участь у майстер-класах, підготовлених військовими, бойовими медиками, працівниками КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» та КП «Славутський центр ПМСД», зокрема:
– порядок дій у разі настання надзвичайних ситуацій (гасіння умовної пожежі);
– робота з дронами й безпілотними летальними апаратами;
– мінна безпека;
– ознайомлення з екіпіруванням військовослужбовців, зразками стрілецької зброї та боєприпасів;
– заняття з основ тактичної медицини;
– заняття з краєзнавства.

    За майстер-класами з основ тактичної медицини спостерігав старший солдат Віталій Захарчук, герой АТО, ООС, російсько-української війни, інвалід війни. Він на собі відчув небезпеку втрати крові внаслідок поранення. Радів тому, що тренуваннями джур з тактичної медицини займаються бойові медики, засмучувався невпевненими чи надповільними діями вихованців, на що реагував гучнми повідомленнями: «200-й!», «300-й!». І все ж наприкінці таких медичних тренувань, підійшов до джур і подякував їм та бойовим медикам за гарну працю та отримані навички з зупинки кровотечі.
    Козацький дух та джурівський азарт тривав протягом усього дня.  Захоплююче видовище, злагодженість дій у роях,  продемонстрували усі учасники першого етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

    Завершився перший день таборування вечірньою збіркою у форматі «Козацьке коло» з великим козацьким вогнищем.

 

Прес-центр Сумської паланки
МГО «Козацтво Запорозьке»

    Опісля відбувся творчо-мистецький звіт «Ватра», у процесі якого 8 осіб кожного рою  представляли театралізоване дійство, пов’язане  з тематикою козацтва, Збройних Сил України чи життєдіяльністю свого рою. До самодіяльної композиції включалися різні жанри: українська народна пісня, танок, жарти, музичний електронний супровід (або з використанням народних музичних інструментів), козацький танок з елементами бойової майстерності, музично-хореографічна композиція та ін.