Зустріч козачат з прикордонниками (м. Суми)

       У травні за сприяння голови ветеранської організації прикордонників полковника у відставці Юрія  Логинського козачата КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25 були запрошені на День відкритих дверей у Сумському прикордонному загоні, що базується у с. Гриценково, Сумського району. З криками «Ура!» й нестримними гучними радісними сплесками зустріли таке повідомлення учні козацького класу. Підготовку до такої екскурсійної подорожі здійснювали генерал-полковник Віктор Лях – отаман Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та берегиня Ліна Крівшенко – класний керівник козацького класу. Їм допомагали підполковник Ігор Тимошенко і майор Олег Перехрестюк – офіцери Сумського прикордонного загону. Як все відбувалося розповідають самі козачата – майбутні прикордонники та захисники Вітчизни.

          Андрій Чередніченко: «26 травня 2016 року ми здійснили екскурсію до Сумського прикордонного загону. О 10.00 годині наш автобус зупинився біля прохідної прикордонного загону. Ми вийшли з автобуса, вишикувалися у колону по два й рушили до прикордонної території.

          Вартові наказали відкрити ворота й віддали нам честь приклавши руки зелених беретів. На прикордонному дворі були виставлені БТРи, броньовані КрАЗ и та інша бойова техніка.

          Спочатку ми ознайомилися з бойовою машиною «KrAZ Cougap-APC»,  призначеною для ведення розвідки та ведення бою в умовах міста. Її корпус, скло та шини куленепробивні. Має кругове обертання башти, кулемети та автоматичний гранатомет.

          Це класний бойовий автомобіль. Біля нього ми провели найбільше часу. Кожен відчув себе у ролі водія, командира розвідки. бійця.

          Тут я вперше в житті тримав у руках справжню військову зброю. Коли

виросту, також буду охороняти свою державу».

          Артем Куєвда: «Найбільше мені сподобався  бронетранспортер БТР-80. Ця бойова колісна плаваюча машина призначена для транспортування особового складу мотострілкових підрозділів сухопутних військ. Вона має чотири вікна, гарну підвіску, вісім ведучих коліс, високі динамічні характеристики та плавність ходу, кругове обертання башти та кулеметне озброєння. Я б хотів водити такий бронетранспортер».

          Поліна Чередніченко: «Мені сподобалося як радо зустрічали  і супроводжували нас солдати. Вони дуже добрі. На їх честь названий багатоцільовий, повнопривідний, броньований автомобіль КрАЗ-6322 «Солдат», який призначений для транспортування особового складу, а також різних вантажів. Може також використовуватися як баластний тягач для транспортування літаків на аеродромах». Цей автомобіль може долати брід з твердим дном глибиною до 1,5 м.

          Мені дуже сподобалося спостерігати як дресировані собаки виконують команди солдат, відшукують заховані предмети та пересуваються, притискаючись до землі. Вони дуже розумні. Однак я боялася їх торкатися.

           Ліза Осадча: «Я захоплено розглядала озброєння прикордонників і бігала  доріжками, щоб більше всього роздивитися. Дуже сподобалися песики, бо вони є справжніми  помічниками захисників наших кордонів і Вітчизни. Уперше в життя я бачила й тримала в руках стільки багато зброї. Така екскурсія мені дуже сподобалася. Тут так чудово!»

        Денис Рева: «Мене і всіх козачат нашого класу вразила бойова техніка прикордонників. Мене вабили і БТРи, і броньовані КрАзи, і військова зброя. Із усіх прикордонних собак найбільше сподобався Кокос, породи – російський спаніель. Супер-екскурсія!».

          Олександра Аушева:«Після смачного обіду, що складався з борщуіз солдатською кашею, компоту з цукерками та печивом, нам показали бойове спорядження прикордонника: бінокль, ракетницю. металошукач, автомат, пістолет. Солдати та офіцери розповідали нам про особисту зброю та бойову техніку. Я пишаюсь тим, що мій сон і спокій охороняють такі хоробрі та мужні люди. Мрію, що ми ще поїдемо й до інших військових частин».

             Максим П’ятаченко:«Мене дуже зацікавив прилад нічного бачення ДедалDVS-8, призначений для спостереження за рухомими та нерухомими об’єктами в нічних умовах, а також лазерний прилад розвідки ЛПР-1, далекомір, призначений для визначення координат наземних цілей, розривів снарядів і точки стояння ЛПР. Діапазон вимірювання дальності –  від 100 до 20000 метрів, при чому помилка виміру може бути у межах + (–) 10 метрів.

Тут також демонструвався протитанковий керований ракетний комплекс 9К111 «Фагот». Дальність його стрільби –  від 70 до 3000 м.  Я переконався у тому, що прикордонники гарно озброєні. Коли виросту, то також буду служити у Збройних Силах України і захищати Вітчизну від ворогів і загарбників»

        Назар Зімін: «Мені сподобався 73 мм станковий протитанковий гранатомет, призначений для ураження танків, самохідно-артилерійських установок та інших броньованих цілей, а також знищення живої сили і вогневих засобів противника, що знаходяться в укриттях і спорудах. Прицільна дальність стрільби такого гранатомету 1300 метрів.

Ще мені сподобався 5,45 мм автомат АКС-74У, який є індивідуальною зброєю, призначеною для знищення живої сили й ураження вогневих засобів противника в ближньому бою на відкритій місцевості. Цей автомат дуже короткий. Зі складеним прикладом його довжина – 49 сантиметрів. Прицільна дальність стрільби – до 500 метрів. Здорово!

Коли стану дорослим, обов’язково постріляю з такої зброї».

           Марія Трубанова: «Із собак мені найбільше сподобалася німецька вівчарка. Вона гарно виконує всі команди свого господаря. Може затримати дуже сильного порушника кордону. Я тримала у своїх руках багато зброї. Вона важка, тому  9 мм пістолет Макарова сподобався найбільше. Він є особистою зброєю захисту і нападу, призначений для ураження противника на коротких відстанях. Дальність стрільби – до 50 м. Довжина – 161 мм. Маса – 730 г. Його легко сховати у жіночій сумці чи вбранні. Мені сподобалася вся військова зброя. Дуже хочу з неї постріляти».

          Валерія Лойко: «Ми досхочу набігалися по території прикордонного загону. Побачили багато бойової техніки і зброї. Покуштували солдатської каші. Відчули, якою важкою може бути прикордонна муштра. Мені особисто дуже сподобалося обшукувати своїх друзів металошукачем»

              Відгуки учнів свідчать про значний вплив спілкування з прикордонниками на військово-патріотичне виховання молоді, її осмислену підготовку до служби у Збройних Силах України.

         

Прес-центр Сумської паланки

 МГО «Козацтво Запорозьке»