Параду вишиванок – козацьке «ТАК!»

       В останні роки особливої популярності серед патріотичного населення України набуває національний одяг, а надто – вишиванки.

      Cвятковийпарад вишиванок у козацькому місті Суми мав відбутися 19 травня о 18-30. Берегиня Ліна Крівшенко заздалегідь почала готувати своїх козачат до такого урочистого патріотичного дійства.Адже його головною метою є популяризація українського вбрання та народних традицій України. Носіння вишиванок у нашому місті стало популярним з початку ХХІ століття – близько 2008-го року.

       Слід зазначити, що перший «Вишиванковий хід» в Україні фактично відбувся в рамках святкування 500-річчя Запорозького козацтва. Це було 5 серпня 1990 року. Тоді по місту Запоріжжю, переважно у національному одязі або з його елементами пройшло за різними оцінками 400–500 тис. чоловік. Маршрут ходу — від Правого берега через Дніпрогес по головній вулиці  до центру м. Запоріжжя.

         Отже, продовжуючи славні традиції Запорозького козацтва, козаки й козачата не могли пропустити такого урочистого дійства. Вони усвідомлювали, що навернення до традицій народу є природним механізмом самозахисту і самозбереження кожного українця.

          19 травня козачата, берегиня Ліна Крівшенко (класний керівник дитячої козацької громади), генерал-полковник Віктор Лях (отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке») прийшли до КУ Сумська СШ І-ІІІ ст. № 25 у  вишитих сорочках і національних  прикрасах. Козачатазбиралися у групки,обмінювалися поміж собою думками. Висловлювали один другому свої патріотичні почуття.

          Козацька душа на диво передбачлива. Відчуття негоди спонукало козачат вирушити до вишиванкового походу опівдні, а не о 18-30 як було заплановано. Вони із задоволенням і натхненням «вишивали» червоною й чорною фарбою найдовшу в Україні«вишиванку», що простягнулася уздовж всієї вулиці Соборної (знаменитої народної Сотні). 

        Козацьке «ТАК!» вишиванковому параду було  відпрацьовано дітьми на славу!Козачата не просто пройшли своїм дитячим парадом вишиванок, а й співали та танцювали мешканцям Сум. Перехожим це дуже подобалося. Вони з подивом і захопленням знімали таке урочисте дійство на відео.  фотографувалися з гуртом козачат. Говорили їм добрі зворушливі слова. Це сприяло загостренню  у дітей відчуття  причетності до життя рідного міста, усвідомленню того, що вони є його повноправною і невід’ємною частинкою.

      Козачата відсвяткували завершення параду вишиванок  у Макдональдсі.Додому поверталися з гарними враженнями, піднесеним настроєм і почуттям виконаного громадського обов’язку.

          Через годину небо закрилося  чорними хмарами, з яких спочатку заморосив, захлюпав, а потім полив щедрий  холодний і затяжний  дощ.  На парад вишиванок прийшли кілька організаторів й  групка активістів…

Прес-центр Сумської паланки

МГО «Козацтво Запорозьке»