ХРОНІКА ОДНОГО ВЕЧОРА

          На запрошення керівника Київського державного ордену Миколи Чудотворця циганського музикально-драматичного  театру «Романс» (ЦМДТ), народного артиста України Крикунова Ігоря Миколайовича, Черкаського земляцтва «Шевченків край» в Києві, 21 грудня 2017р. Гетьман козацтва Запорозького маршал козацтва Дмитро Сагайдак, разом з делегацією МГО КЗ, прийняв участь у презентації першого в світі українсько-циганського словника. 

         Разом з ним були: маршал козацтва Ярослав Банчук, генерал козацтва Петро Новаківський, генерал-осавул Олександр Канівець, козацький полковник Анатолій Краснодзей та сотник Андрій Маркін. Захід відбувся в урочистій обстановці у будинку театру «Романс» за участі та підтримки народних і заслужених артистів України, які зросли на Черкащині. Зокрема це  народні артисти України Світлана Мирвода, Олег Дзюба, заслужені артисти  України: Петро Чорний, Руслана Лоцман, заслужені діячі естрадного мистецтва України Наталія Полтавець, Зоя Вакарчук, поети-піснярі Владлен Ковтун, Світлана Кас’яненко, легендарний трубач Майдану Костянтин Олійник. 

     Звучали вірші, есе, літературні композиції, пісні, радували запальні циганські танці артистів театру «Романс». Зала затихала, коли виконував свої пісні Петро Чорний, звучали романси Наталії Полтавець, мелодія «Пам’яті Карузо» у виконанні Костянтина Олійника на трубі, зриваючись бурхливими оплесками по закінченні звучання творів. З захопленням вітали глядачі і інших митців. Представники козацтва Запорозького весь час були в зоні підвищеної уваги, шанобливого ставлення присутніх, артистів, керівників закладу та земляцтва. Особливе піднесення та схвалення викликало нагородження нашого побратима козака (генерал-осавула МГО КЗ) Петра Чорного та керівника ЦМДТ Ігоря Крикунова орденами «За вірність традиціям» МГО КЗ, які під бурхливі оплески  вручали на сцені театру Гетьман козацтва Запорозького маршал Дмитро Сагайдак та Генеральний  суддя Ярослав Банчук. 

       В коротенькому привітанні маршал Дмитро Сагайдак, з присутнім йому гумором та відповідністю атмосфері, що панувала в залі, розповів кілька козацьких бувальщин, відзначив важливість видання унікального словника, подякував його автору Олексію Данілкину та Черкаському земляцтву «Шевченків край» у м. Києві, нагадавши при цьому, що і козаки, і цигани єдині народи, що на перше місце ставлять ВОЛЮ, а тому живуть в Україні рука об руку, збагачуючи спільну культуру і традиції. Від імені нагороджених народний артист України Ігор Крикунов подякував гетьману Дмитру Сагайдаку за нагороду, відзначивши його роль у відновленні та розвитку істинно народних та козацьких традицій, за підтримку митців та засвідчив йому свою повагу.

      Після закінчення офіційної частини організатори презентації запросили козаків на символічний фуршет. Проголошуючи тост та «многая літа» присутнім, Гетьман козацтва Запорозького Дмитро Сагайдак побажав благополуччя і миру в наших оселях. Стелю сколихнуло гучне козацьке триразове «Будьмо, гей!», що було сприйняте присутніми з неймовірним захопленням,  оплесками та схваленням. Автори українсько-циганського словника з повагою подарували маршалу Дмитру Сагайдаку рідкісне видання, написали побажання успіху Гетьману та  МГО КЗ, скріпивши його своїми автографами. Зустріч вийшла корисною та цікавою,  спілкування продовжилось до пізнього вечора, в дусі загального піднесення, спогадів та розповідей бувальщин, історій.

  ПРЕС-СЛУЖБА МГО «Козацтво Запорозьке»