Сумська паланка МГО "КОЗАЦТВО ЗАПОРОЗЬКЕ"

         4 квітня 2018 року військові 15 окремого мотопіхотного батальйону «Суми» повернулися додому на чергову ротацію. В обласній філармонії на їх честь влаштували урочистості. Голова Сумської обласної адміністрації Микола Клочко відзначив їх стійкість, мужність і відвагу у захисті незалежності та територіальної цілісності України.

           Особливо приємно воїнам антитерористичної операції зустрічатися з патріотично налаштованими класами на кшталт козацьких, де національному й військовому вихованню молодої генерації України приділяється багато уваги. Це гарно усвідомлюють і козачата Комунальної установи - Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25, м. Суми (директор Лідія Голуб).

      17 квітня 2018 року козаками Сумської паланки з учнями 1-В козацького класу проведені навчальні заняття у лісовому урочищі «Токарі». Такі заняття передбачали закріплення та вдосконалення знань, умінь і навичок дітей з читання, розвитку зв’язного мовлення, фізичної культури, природознавства, трудового навчання, фізичного та екологічного виховання.

Навчання козачат на лоні природи

Дитині, як і необізнаному дорослому, дуже важко, а часто й неможливо самостійно помітити звичайні явища природи. Ним на поміч приходять козацькі наставники Віктор Лях і Ліна Крівшенко. Вони допомагають дітлахам ретельніше обстежувати кожну квітку рослини, побачити на її шпорці отвір, зроблений джмелем та багато чого іншого. Подібна інформація цікава дітям.

Як козачата вітали воїнів АТО

            30 березня 2018 року козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» зібралися помолитися у храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Кам’янки, Тростянецького району, Сумської області. Вже традиційно впродовж багатьох років вони приїздять сюди, щоб разом з прихожанами відсвяткувати День святого Олексія та День ангела протоієрея Олексія Селегеня – настоятеля цього храму й духовного наставника обласної козацької громади.

Як козаки сумщини відзначали день Святого Олексія

      Зранку, в домовому храмі на честь святого праведного Сампсона странноприїмця, протоієреєм Олексієм Селегенем було відслужено літургію на честь Святого Олексія, чоловіка Божого.
         Протоієрей Володимир Федоришин здійснив проповідь про земне життя святого Олексія, який і дотепер є прикладом любові й поваги до свого батька й Господа Бога. Юний Олексій не планував сімейного життя і все ж скорився волі батька, – одружився. Однак зрозумів, що Бога він любить більше за рідного татка. У той же день покинув домівку з тим, щоб усю свою любов віддати Богові, самовіддано й жертовно служити йому…
          Козаки паланки щиро сповідувалися у свого духовного батька та причащалися таїнств Христових.
      По закінченню служби на честь святого Олексія, протоієрей Олексій Селегень прийняв від козаків і численних прихожан подарунки до Дня свого народження зі щирими словами вдячності та любові.
        А вже надворі на честь іменинника гримали гучні постріли з козацької гаківниці. Так хвацько й по-козацькі візначали День святого Олексія і День ангела свого духовного наставника козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».

      31 березня 2018 року напередодні вербної неділі козаки й берегині Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» святкували воскресіння Лазаря у кафедральному Спасо-Преображенському соборі м. Суми.
      Вони щиро молилися, сповідувалися та причащалися, вслухалися у слова проповідника, переосмислювали почуте, робили з цього свої висновки.

Відзначення Дня пам'яті праведного Лазаря

       У середовищі козаків Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» не згасає надія у те, що з кожним роком чисельність воїнства Христового постійно зростатиме разом з віруючим народом України і, що в майбутньому, в нашій державі запанує єдина Церква.
      На сьогодні наші козаки, як тільки можуть, підтримують Українську Православну Церкву, дієво шанують свого духовника, радіють його успіхам.
    31 березня 2018 року у кафедральному Спасо-Преображенському соборі м. Суми протоієрея Олексія Селегеня було нагороджено ахієпископом Сумським і Охтирським Євлогієм митропольчою відзнакою права відправляти Божественну літургію при відкритих Царських вратах до молитви «Отче наш».
      Козаки щиро привітали свого духовного наставника з такою церковною відзнакою.

         14 березня 2018 року в актовій залі КУ ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, м. Суми відбулися урочистості та конференція з нагоди 40-річного ювілею клубу «Бойові подруги», в яких прийняли участь ветерани та діти війни, офіцери Збройних Сил України, учителі, козаки, джури, кадети, учні 1-ї школи.

Сумщина відзначила 40-річчя клубу «Бойові подруги»

         З вітальними словами до членів клубу «Бойові подруги» та учасників конференції звернувся полковник Микола Бондарєв, голова ради Сумської міської організації ветеранів України. Відкриваючи урочистості, він зазначив, що цей славний жіночий клуб було створено 7 березня 1978 року.
         До його складу увійшли 352 жінки, які у грізні роки війни були радистками, телефоністками, розвідницями, кулеметницями, зенітницями, лікарями, медсестрами, партизанками, підпільницями. Вони виявляли неабияку хоробрість, часто ризикували своїм життям, розділяли біль утрат і щастя перемог над фашистською нечистю. Організатором і першим головою клубу стала Марія Гарькава (1978-1987 рр.), капітан прикордонних військ. Її наступницями були Марія Коженко (1987-1995 рр.), Варвара Ожередова (1995-2004 рр.), Надія Левитська (2004-2015 рр.).
       Жінками-фронтовиками клубу «Бойові подруги» проведені сотні незабутніх уроків Мужності та інших героїко-патріотичних заходів для підростаючого покоління.

Інформація надана отаманом Сумської паланки МГО "Козацтво Запорозьке" - Генерал-командором Віктором Лях

В ім’я Ісуса Христа – на радість людям

        П’ять років поспіль козачата початкової школи встановлюють і наряджають Пасхальне дерево за кілька днів до Світлого Христового Воскресіння у козацькому лісі (створеному власними руками) на перехрещенні доріг, якими ходять мешканці Роменського мікрорайону. Саме для них вони й облаштовують красиво наряджене дерево, – дитячий Великодній дарунок.

       Прикрашення Пасхального дерева діти-козачата КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25, м. Суми (директор Лідія Голуб) започаткували у 2013 році разом зі своїми батьками та наставниками Ліною Крівшенко та Віктором Ляхом.

      Дитячий Великодній дарунок тішитиме віруючих впродовж 10 днів. Викликатиме радість і світлі думки у дорослих. Пробуджуватиме в них гарні почуття до тих, хто і в дитячі роки спроможний створювати прекрасний святковий настрій. Сам Господь Бог любить таких дітей. Закликає усіх нас, на прикладі Сина Свого – Ісуса Христа, до жертовності заради інших. У прояві такої жертовності й виявляється справжня невичерпна і всеперемагаюча любов.
           До такої великої любові закликають усіх нас і діти-козачата.
           З ними Бог. І є – і буде.
      Тож і ми, козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», підтримуючи своїх вихованців, закликаємо всіх громадян України не соромитися прояву своєї радості від Світлого Христового Воскресіння й вітати один одного братнім чи сестринським цілуванням з бадьоро вимовленими словами: «Христос Воскрес!», відповідаючи піднесено й гучно: «Воістину Воскрес!».

ТРІУМФ СУМСЬКИХ КОЗАЧАТ

       Дитячий структурний підрозділ Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» подолав ще одну сходинку на шляху свого творчого зростання. Йому випала честь відкривати творчий звіт аматорських колективів м. Суми у рамках обласного фестивалю народної творчості «Квітуй в любові і добрі, Сумщино, – край благословенний», присвячений 80-річчю створення Сумської області. Звіт аматорських колективів проходитиме у Сумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна.

        Козачата 1-В козацького класу (кл. керівник Ліна Крівшенко) та 5-В козацького класу (кл. керівник Світлана Немченко) Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів м. Суми (директор Лідія Голуб) вийдуть на сцену обласного театру разом з кадетами державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка (начальник генерал-майор Юрій Свідлов).
          17 травня 2018 року зі сцени театру імені М. С. Щепкіна прозвучить пісня «Нам є що захищати» у виконанні майбутніх захисників Вітчизни.

       Репетиції до театралізованого шоу проходять у залах державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка.

Вгору