У єдності козацьких поколінь – міць і незалежність України!

Сумська паланка МГО "КОЗАЦТВО ЗАПОРОЗЬКЕ"

           Козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» впродовж багатьох років намагаються слідувати мудрим настановам митрополита Луки – голови Синодального відділу Української Православної Церкви у справах пастирської опіки козацтва України і духовно-фізичного виховання молоді – взяти за непорушне правило працювати, відпочивати, молитися й радіти разом з усією козацькою родиною. Вони на собі відчули позитивний вплив такої життєдіяльності на міцність, добробут і сімейний затишок родин. Діти стали долучатися до родинної праці, краще навчатися у школі, гартуватися на лоні природи. Разом з цим помітно зросла і зміцніла обласна козацька громада з багатьма дитячими структурними підрозділами, чотири з яких є зразково-показовими.
         22 серпня 2018 року напередодні 27-ї річниці з Дня народження нашої Батьківщини козачата двох дитячих козацьких чат Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» разом зі своїми батьками відвідали виставку робіт студентів відділу «Образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва та реставрації» Сумського вищого училища мистецтва і культури імені Д.С. Бортнянського та народних умільців Сумщини, що проходила у приміщенні Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М. С. Щепкіна з нагоди Дня Незалежності України.
        Козакам, берегиням і козачатам сподобалося багато творчих студентських робіт, серед яких розпис на тканині «Софія Київська» Юлії Глущенко, аплікація «Мужність, відданість рідній землі» Альони Черненко.

          У берегинь і козачат особливе захоплення викликали роботи народного умільця Петра Нечипоренка. Усі вони були виготовлені із звичайних сірників. Багато запитань у представників козацької громади виникло до моделі Свято-Вознесенського кафедрального собору м. Конотоп. Петро Григорович з натхненням відповідав на всі дорослі й дитячі запитання та ділився з ними секретами свого захоплення.       

        Полонили маленьких козачат і прикраси з бісеру та недорогоцінних каменів народної майстрині Елли Пархоменко. Хлопці брали їх до рук, прикладали до дівчачих вишиванок, милувалися ними, пробували щось подібне зробити своїми руками.

         Привернули увагу семирічних козачат і роботи майстрині лялькарства Олени Ракитіної. Діти не могли відірвати очей від чудових ляльок у розкішному українському вбранні. Враз засипали та здивували майстриню дитячими наївними й зацікавлено-щирими запитаннями. Зворушили її настільки, що вона з радістю дала козачатам перші уроки з оволодіння ляркарським мистецтвом.

       Не могли козачата пройти мимо роботи з відображення відомої всім «Сумської Альтанки» майстрині витинання та розпису Світлани Бідної. Вони з притаманною дитячою цікавістю розглядали її роботи, а берегинечка Валерія Сіробаба встигла за цей час виготовити для книжки зелену закладинку із жовтими декоративними квітками.

         Найдовше козачата затрималися біля робіт народної майстрині з розпису та писанкарства Тетяни Суркової. Вона материнським серцем відчула та сприйняла пізнавальну допитливість і увагу маленьких шанувальників мистецтва художнього розпису. Зрозуміла дитячу тягу до сумісного захоплення й довірила малюкам розмальовувати, підготовлене для цього, полотно козацької тематики. Діти не підвели – не зіпсували його. Вслухалися в поради несподіваної наставниці, старанно вимальовували окремі деталі картини. Від такої натхненної праці не можна було відтягти Єгора Гладенюка, Антона Зінченка, Дмитра Рогожного, Георгія Калітая, Тимофія Толстенкова, В’ячеслава Таптунова, Тимофія Леоненка…Козачатам так сподобалася майстриня Тетяна Суркова, що всі вони захотіли сфотографуватися з нею на пам'ять на фоні вишуканих Кролевецьких рушників – святих оберегів жителів Сумщини.

          Ми не випадково згадуємо цих майстринь: кілька козачат вже виявили бажання оволодіти подібними мистецтва й хочуть брати у них уроки.
           За своїми вихованцями уважно спостерігали генерал-командор Віктор Лях, берегиня Ліна Крівшенко, батьки. Раділи з того, що у хвилини захоплюючої творчої праці козачат, в них розкриваються й чітко проявляються нові досі скриті таланти, вподобання, позитивні риси характеру та інші помітні педагогу ціннісні якості маленьких особистостей.
          – А чого б і нам не взяти участь у такій виставці? Ми б змогли представити оригінальний макет свого дитячого козацького міні-скверу чи його майбутнього дизайну, а бо ж козацького лісу… – звернулася до своїх вихователів Яна Тимошенка.
      – І дійсно, чому б козакам і козачатам не взяти участь у виставці, приуроченій найбільшому державному святу – Дню незалежності України! Хіба не цікавими будуть для Мешканців Сумщини теми з проблем: «Діяльності козацьких загонів територіальної оборони», «Військово-патріотичного виховання козацької молоді», «Інноваційних підходів до виховання учнів козацьких класів», «Туристсько-екологічної діяльності козачат»… Адже козакам і козачатам є що показати і є про що розповісти, підбиваючи підсумки своєї діяльності за вісім місяців року.
       Велику роль в консолідації суспільства в межах України відіграють дорослі козаки. Так, наприклад, козаки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» на чолі з маршалом козацтва Дмитром Сагайдаком, Верховним отаманом України та Діаспори, Гетьманом козацтва Запорозького достойно відстоюють цілісність нашої держави. Надійно захищають від радикалів такі святині Української Православної Церкви, як Києво-Печерська та Почаївська лаври, монастирі, собори, обителі милосердя, забезпечуючи таким чином спокій і безпеку віруючих людей. Козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» активно співпрацюють зі Збройними Силами України, Нацгвардією, Держприкордонслужбою, ветеранськими організаціями. Мають дієвий зв’язок з численними козацькими громадами України, політичними партіями та громадськими організаціями, що є немаловажним нормалізуючим чинником єдності українського суспільства, сприяє діяльності кожної окремої громади у правовому полі.
       З такій багатовекторній діяльності криється благополуччя цілої країни, а в єдності козацьких поколінь гартуються міць і незалежність України.
          Не було б козаків Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», не побачила б Сумщина і справжніх козацьких класів, учні яких є невід’ємною складовою будь-яких державних урочистостей. Це наше дітище – наша гідність і наша жертовна праця на користь України. Адже 25 років поспіль козаки живуть і виховують молодь ні за законами, ні за поняттями – не отримують за це жодної копійки – навіть під час військових протистоянь, коли добре гартована козацька молодь ставала ядром і опорою загонів територіальної оборони, показувала приклади при захисті держави, відстоюванні непорушності її кордонів.
          Козачата пишаються своїм сьогоденням, з вірою крокують у своє щасливе майбутнє. Шанують своїх наставників. З радістю зустрічаються з іншими отаманами та козаками, як наприклад з козацьким полковником Анатолієм Поляхом.

        Напередодні Дня незалежності України козачата були запрошені до виступу на святі «В моїм серці Україна!» за участю кращих професійних та аматорських колективів Сумщини. Виступ козачат був адресований героям нової епохи – воїнам антитерористичної операції на сході України. Тож, як майбутні захисники Вітчизни, козачата впевнено вийшли на головну сцену Сумщини, щоб разом з кадетами виконати вокально-інструментальну композицією «Нам є що захищати». Першими виступили барабанщики державного ліцею-інтернату «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка, за ними – вокальний ансамбль «Кадет», вокальний ансамбль дитячої козацької чоти 6-В класу, вокальний ансамбль дитячої козацької чоти 2-В класу КУ ССШ І-ІІІ ст. № 25.

   Тривалими оплесками зустріли глядачі таку вокально-інструментальну композицію, кожен наступний вихід виконавців супроводжувався шквальними оплесками.
         Це був кадетсько-козацький дарунок рідній Батьківщині з нагоди 27 річниці її незалежності й ми сподіваємося, що в майбутньому подібних дарунків буде значно більше.

Інформація надана отаманом Сумської паланки МГО "Козацтво Запорозьке" - Генерал-командором Віктором Лях

Вгору

КОЗАКИ СУМЩИНИ ГІДНО ВІДСВЯТКУВАЛИ 

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

        Представники Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» розпочали святкування 27-ї річниці з Дня незалежності України із покладання квітів до пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні, які загинули, відстоюючи права на достойне життя українського народу.
       Вшанували квітами, спогадами та хвилиною мовчання пам’ять своїх козацьких побратимів Артура Абрамітова, Андрія Реути та всіх бійців, які загинули під час антитерористичної операції, захищаючи суверенітет нашої незалежної держави на сході України.
У таких державних урочистостях взяли участь представники Сумської обласної державної адміністрації, обласної та міської рад, міської організації Ветеранів України, духовенство, військовослужбовці, учасники АТО, волонтери, представники громадських організацій та мешканці міста.
         Вони у супроводі військового оркестру рушили до пам’ятника Тарасу Шевченку, де й відбулися головні урочистості з відзначення Дня незалежності України. Тут на них чекали дві дитячі козацькі чоти Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та близько 100 батьків і родичів. Усі вони прийшли сюди, щоб послухати виступи своїх дітей і онуків, разом з ними належно відзначити велике державне свято.

         Козаки, берегині й козачата задовго почали готуватися до такого свята, щоб із добрими показниками гідно відзначити 27-му річницю незалежності України, з нагоди 100-річчя відродження української державності, ураховуючи значення Української революції 1917 - 1921 років для проголошення Україною незалежності у 1991 році, а також ушановуючи тисячолітню історію національного державотворення. Силами дорослих і маленьких представників паланки було підготовлено виступи перед бійцями, котрі героїчно стримували збройну агресію Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях. Вдало виступали козачата і перед прогресивною громадськістю Сумщини в обласному академічному театрі драми та музичної комедії імені М.С. Щепкіна. Таким заходам передували багатоденні репетиції.
        У сквері імені Т.Г. Шевченка маленькі громадяни Вітчизни у вишуканих козацьких одностроях вже втретє у серпні 2018 року славили незалежності днину і бажали своїй державі у щасті жити повік. Своїми гучними хоровими гаслами запевняли мешканців Сум у тому, що силами великої дружньої козацька родина будуть – добро лиш вершить і всім надбанням–дорожить.

     У виконанні самодіяльного козацького ансамблю прозвучали пісні «Україно – краю» та «За славу і за волю». Козачата продекламували кілька патріотичних віршів у яких славилися й красувалися незалежна Україна, неозорі пшеничні поля, затишок вишневих присадибних садів

         На завершення свого виступу козачата продекламували хоровий заклик:

Любіть Україну!
Любіть у труді, у коханні, в бою,
Як пісню, що лине зорею…
Всім серцем любіть Україну свою —
І вічні ми будемо з нею!

    До них підходили ветерани другої світової війни, афганці, миротворці, воїни антитерористичної операції, представники ветеранських і громадських організацій – дякували їм за такий чудовий виступ, хвалили, запрошували до своїх гостин, пригощали солодощами.
       Така моральна підтримка з боку мужніх чоловіків була приємною і дітям і дорослим, спонукала їх до наступних конструктивних кроків. Та саме у цей день – День іменин державності – по-справжньому гуляли та славились у виконанні своїх пісень бувалі й малі козаки.

         Отамани всіх козацьких підрозділів Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» з самого ранку почали вітати своїх підлеглих з великим святом і бажати їм, щоб Божа Матір у сяйві небесної слави завжди була молитвеницею їхньою перед Богом. Щоб Він допомагав козакам вершити добрі справи в ім’я християн України та жити праведно й тихо у щасті та радості. Щоб молитвами до Святої Богородиці гартувалися козацький дух, віра, тіло й розум, зміцнювалися та процвітали козацькі родини.
        В надвечір’я 28 серпня 2018 року козаки Сумського міського куреня Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку прийшли до Спасо-Преображенського кафедрального собору, щоб поспілкуватися на присоборній території, відпочити, щиро помолитися на святковій літургії.

КОЗАКИ СУМЩИНИ В ДЕНЬ УСПІННЯ БОЖОЇ МАТЕРІ

        Як правило, козаки збираються тут для виконання свого священного обов’язку – захисту кафедрального собору Української Православної Церкви від протиправних зазіхань з боку радикально-налаштованих громадян.
         Коли козаки у храмі, – панує порядок. Люди спокійно моляться та утверджуються у своїй православній вірі. Як завжди, у цей день під час молитов козаки просили Божу Матір і надалі залишатися їхньою заступницею при виконанні Богоугодних справ, а в день кончини козака – не лишати його Царства Сина Свого і Бога нашого.
           На свято Успіння Пресвятої Богородиці та Пріснодіви Марії до Спасо-Преображенського кафедрального собору прийшло дуже багато віруючих, адже це одне з великих свят Святої Православної Церкви. Богослужіння очолив митрополит Сумський і Охтирський Євлогій у співслужінні священиків. Під час Божественної літургії Сумський Архіпастир проголосив проповідь про Пресвяту Богородицю, Її Успіння та воскресіння.

          Під час такої проповіді козаки ще більше усвідомлювали ті повчальні приклади свого життя, які Богоматір давала християнам до того, як перейти у вічність, робили для себе висновки:
– коли є молитва, тоді є і Боже благословення на працю в ім’я Його, добробут своєї родини та свого народу;
– батьки повинні молитися за дітей своїх, турбуватися за їхню долю, а отамани завжди мають молитися за своїх козаків;
– усі ми повинні служити Богу так, як служила Йому Пресвята Богородиця – Матір Ісуса Христа;
– необхідно вшановувати Пресвяту Богородицю за те, що вона завжди заступається за нас і в Своїх молитвах просить такого заступництва в Отця Небесного;
– завжди потрібно намагатися бути милосердним, любити ближніх своїх і молитися за них.
         З особливою шаною до Пресвятої Богородиці, козаки очолили хресну ходу, з виносом Плащаниці Богородиці, навколо Спасо-Преображенського кафедрального собору (фото 4278, 4296).

        Після хресної ходи митрополит Євлогій, здійснивши релігійний ритуал з хлібом і приклавшись разом з усіма священиками до Плащаниці Пресвятої Богородиці, продовжив службу. Козаки ж стали на варті біля Плащаниці з тим, щоб не зовсім обізнані віруючі не порушували канонів церковної служби.

        По завершенню служби козаки забезпечували порядок під час підходу віруючих до Плащаниці Пресвятої Богородиці. Після, як годиться, підбили підсумки виконання своїх козацьких обов’язків, обговорили питання майбутніх дій. Серед насущних питань була й проблема релігійної освіченості віруючих. Адже від недостатньої та доступної релігійної освіченості потерпає численна кількість прихожан. Потерпаємо і ми – козаки – захисники віри православної. І тому, на свято Успіння Пресвятої Богородиці та Пріснодіви Марії, ми зверталися до Божої Матері з проханням послати нам в поміч такого священика-духівника, який би тут – у славному православному козацькому місті Суми – самовіддано вводив нас у таїни релігійного життя й порядок Богослужінь у церковних храмах з тим, щоб ми виконували свої службові обов’язки на більш осмисленому та якісному рівні. А ще просили, щоб козаки у трапезній Спасо-Преображенського кафедрального собору, не сиділи, немов сирітки, а славили Господа на чолі зі священиком, котрий по-справжньому вболіває за долю Козацтва та нашої Церкви. На останок сфотографувалися зі своїми побратимами біля ікони різдва Пресвятої Богородиці.

        Слід також відзначити, що подібні сумісні дії сприяють зміцненню козацьких організацій, їх одностайної єдності і споріднення з Українською Православною Церквою.

FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine