Козаки Сумщини відзначили День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

Сумська паланка МГО "КОЗАЦТВО ЗАПОРОЗЬКЕ"

           22 червня (згідно Указу Президента України "Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні" від 17 листопада 2000 року №1245) козаки та берегині Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» гідно відзначили День пам'яті, скорботи та вшанування жертв війни у містах, селищах і селах Сумщини.
           Вони зі щемом у своїх козацьких серцях усвідомлюють, що під час Великої Вітчизняної війни, яка розпочалася 22 червня 1941 року, Україна зазнала великих матеріальних і людських втрат. Тільки безпосередні збитки, завдані народному господарству, становили близько 285 млрд крб, що на 30 млрд перевищили збитки Росії. На руїни перетворилися 714 міст і селищ міського типу, понад 28 тисяч сіл. Десять мільйонів людей залишилися без житла.
          За роки фашистської окупації в Україні загинуло 3,9 млн цівільних людей, до Німеччини було вивезено близько 2,4 млн юнаків і дівчат (десятки тисяч з них загинули). Порівняно з усіма країнами світу, Україна в роки Другої світової війни зазнала найбільших втрат.

        Козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» (отаман – генерал-командор Віктор Лях) разом із членами Сумської міської організації ветеранів України (голова – полковник Микола Бондарєв) поклали квіти до пам’ятника тричі Герою Радянського Союзу, маршалу авіації Івану Кожедубу, могил Героїв Радянського Союзу генерал-осавула МГО «Козацтво Запорозьке» Павла Сагайдачного та генерал-майора Василя Батєхи. Ці Герої зробили величезний внесок у розгром нацистської Німеччини. Не забули ветерани і про полковника Олександра Васильковського.

        Паралелі між подвигами наших дідів і батьків у роки Другої світової війни та героїзмом учасників війни на сході України ми вбачаємо і сьогодні. То ж квітами (власноруч вирощеними у міському козацькому сквері імені святого праведного Петра Калнишевського) уславили козаки ратну звитягу своїх побратимів чотаря Артура Абрамітова та козака Андрія Реути, які поклали своє життя за відстоювання цілісності України.

        На жаль, у цей день мало хто з дорослих і молоді спромігся публічно виявити пам'ять, скорботу й шану до тих, хто самовіддано служив українському народу, життям своїм заплатив за звільнення своєї держави. Тільки біля трьох десятків владних і громадських діячів м. Суми (серед яких більшість представляли члени Сумської міської організації ветеранів України та Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке») продемонстрували свою громадську активність при вшануванні минулих і сучасних героїв покладанням квітів до могил воїнів антитерористичної операції на сході України, пам’ятника “Мати-Батьківщина”, Меморіалу поховань солдат народного війська польського, Меморіального комплексу пам’яті жертв нацистської окупації “Свіча пам’яті”

        До Меморіального комплексу Вічної слави прийшло близько 100 представників влади, підприємств, установ, громадських організацій. Вони поклали квіти до підніжжя пам’ятнику Альоші та меморіальних плит, на яких висічено імена всіх солдат, партизан та підпільників, які віддали власні життя за перемогу над німецькими окупантами.

       Про необхідність вшанування й тих ветеранів і учасників Другої світової війни, котрі й до сьогодні живуть поруч з нами говорив отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» – генерал-командор Віктор Лях, під час інтерв’ю ТРК Відікон та UA.

        Під час поминання загиблих у роки Другої світової війни козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» говорили про виняткову хоробрість і жертовність своїх дідів, батьків і родичів, об’єднаних у грізні козацькі кавалерійські дивізії, які дезорганізовували ворога та наводили на фашистів ще й досі незгладимий страх.
         Про це потрібно знати! Цим потрібно пишатися! Героїв – звеличувати й шанувати!

Інформація надана отаманом Сумської паланки МГО "Козацтво Запорозьке" - Генерал-командором Віктором Лях

Козаки відзначили свято Сампсона Странноприїмця

        10 липня козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» відзначили свято Сампсона Странноприїмця у храмі «Різдва Богородиці» села Кам’янка, Тростянецького району, Сумської області. Саме тут живе й служить наш козацький священик протоієрей Олексій Селегень. 10 років тому на території старинного храму він заснував «Обітель Милосердя» на честь преподобного Сампсона Странноприїмця. У цій благородній справі йому допомагали й козаки Сумської паланки. Тут вони висадили гарний фруктовий сад, плоди якого споживаються віруючими, котрі побажали остаток днів своїх прожити в омоленій обітелі милосердя.

        Козаки в однаковій мірі вражаються праці і свого духовного наставника протоієрея Олексія Селегеня, і преподобного Сампсона Странноприїмця. Вони є дієвим прикладом служіння своєму народу. Останній був багатим і знатним. Отримав чудову різнобічну освіту, оволодів лікарським мистецвом, знаннями про Бога і Його Закони. Своїм лікарським мистецтвом і словом Божим Сампсон безкоштовно лікував і ретельно доглядав хворих.

       Господь благословив труди Сампсона і дарував йому силу чудотворення, адже він з роками ставав істинним носій Божої благодаті. Сампсон безпомилково визначав недуги і творив чудесні зцілення лише дотиком руки до хворого місця. Усе своє життя присвятив служінню ближнім і відчував при цьому неабияке задоволення. У наші дні в таке непросто повірити, а ще важче поставити себе на місце Сампсона Странноприїмця.
           Та чи не приклад для наслідування усіма віруючими?!

         Вже вкотре, молячись на літургіях, приурочених пам’яті Сампсона Странноприїмця, переосмислюєш своє життя, набираєшся життєдайних сил і Божої благодаті, намагаєшся хоча б якоюсь маленькою часткою бути схожим на такого благодійника. А ще під час таких релігійних заходів виникає усвідомлена потреба доносити до учнівських козацьких сердець знання про життя таких преподобних, якими були Сампсон Странноприїмець, Микола Чудотворець, Серафім Саровський…

         Переконаний, що і молитви, і проповіді, і окремі висловлювання на адресу преподобного Сампсона Странноприїмця сприяють очищенню насамперед душі віруючої людини.

          Тож хочеться виразити вдячність протоієрею Олексію Селегеню й усім священнослужителям, котрі не тільки служать у храмах і проповідують, а й самовіддано служать знедоленим людям, як це робив свого часу преподобний Сампсон Странноприїмець.

Козаки Сумщини взяли участь у відзначенні 25-ї річниці Конотопської і Глухівської єпархії

             22 липня 2018 року козаки Сумської  паланки  Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» завітали до м. Конотоп з тим, щоб разом з численними прихожанами з різних районів області відзначити урочистості приурочені дню святкування 25-річчя  Конотопської  єпархії  та  дня  архієрейської  хіротонії архієпископа Конотопського і Глухівського Романа, а ще з метою забезпечення порядку й уникнення протистоянь з боку радикально налаштованих прихильників УПЦ (КП).

            З почестями зустрічали і супроводжували архієпископа Конотопського і Глухівського Романа та керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, який очолив Божественну літургію просто неба біля Свято-Вознесенського кафедрального собору. Йому співслужили: митрополит Сарненський и Поліський Анатолій, митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Конотопський і Глухівський Роман, архієпископ Ніжинський и Прилуцький Климент, Преосвященніший Інокентій, єпископ Бердянський і Приморський Єфрем, єпископ Баришівський Віктор та духовенство єпархії.

       Необхідно зазначити, що Митрополит Анатолій був керуючим цієї єпархії з 1995 по 1999 рік. Після нього впродовж дев’яти років керівництво єпархією здійснював преосвященніший Інокентій, котрий знаходиться на спочинку у Святогірській лаврі. Тож духовенство Конотопської єпархії, козаки і прихожани з радістю зустрічалися із своїми бувшими архіпастирями, що емоційно забарвлювало й підсилювало значущість ювілейного релігійного дійства.

       Під час Божественної літургії козаки забезпечували відповідний порядок: робили серед щільної маси прихожан коридори, супроводжували ними архієреїв до вівтаря Свято-Вознесенського кафедрального собору тощо.

          Після читання Святого Євангелія керуючий справами УПЦ митрополит Антоній звернувся до прихожан з повчальними словами проповіді щодо правил повсякденного спілкування з Богом через Євангеліє. Це були не просто повчальні чи наставницькі поради, а – дороговкази, релігійні істини, що карбувалися в душах віруючих як шлях до відкриття істинного Бога, Творця і Вседержителя.

       На завершення Богослужіння митрополит Антоній подарував архієпископу Роману Панагію з Хрестом. Владика Роман із вдячністю вручив митрополиту Антонію ікону Пресвятої Богородиці. Також були нагороджені орденами, медалями та грамотами УПЦ клірики та парафіяни Конотопської єпархії.

          У цей день козаки щиро сповідувалися та причащалися Святих Таїн.
          Під час трапези митрополити, архієпископи, єпископи, архімандрити, протоієреї, ієреї, диякони, козаки і прихожани відзначали ті позитивні зрушення та досягнення, які відбувалися впродовж 25-ти років Конотопської і Глухівської єпархії під керівництвом владик: Пантелеімона, Анатолія, Інокентія, Луки, Іосифа і Романа.
     Отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» генерал-командор Віктор Лях у своєму виступі зосередив увагу священнослужителів на тому, що архієпископ Роман помітно сприяє розвитку й підтримки у своєму регіоні козацьких організацій. Він створив Дитячий церковно- приходський козацький центр при Свято-Вознесенському кафедральному соборі (постійно піклується про забезпечення навчання й оздоровлення підопічних козачат). Надає допомогу козакам у придбанні одностроїв, видає їм премії, відзначає у проповідях. Кращих козаків висвячує у сан священиків, а священиків посвячує у козаки. Таким чином спонукає усіх до взаємопроникнення у сутнісні основи церковних і козацьких справ. На особливу значущість такої діяльності вказує митрополит Лука – голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки козацтва України і духовно-фізичного виховання молоді.

Вгору
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine