СЛАВУТЧАНИ УРОЧИСТО ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

         З нагоди цієї особливої для українського народу дати у місті Славута відбулися різноманітні заходи, оскільки 14 жовтня Україна відзначає - День захисника України, День Українського козацтва, День створення УПА та святкує Покрову.

          Розпочався день молитвою за Україну та її воїнство у храмах міста Славута.
        З нагоди 76-ї річниці УПА делегація від виконавчого комітету Славутської міської ради на чолі із міським головою вшанувала пам’ять українських повстанців в селі Стригани Славутського району.

       Опісля громада Славутчини вшанувала пам’ять полеглих в боях за незалежність та територіальну цілісність України земляків. Квіти до стели пам’яті героїв АТО Славутчини, а також до Меморіалу пам’яті славутчанам, полеглим у роки 2-ї Світової війни і до Меморіалу пам’яті полеглим в республіці Афганістан жителям Славутчини поклали батьки загиблих захисників Батьківщини, учасники бойових дій, керівники підприємств, представники громадських організацій, виконавчого комітету та управлінь Славутської міської ради.

            Далі, на честь українського воїнства усіх часів, урочистою ходою «З Україною в серці» славутчани рушили до Пантеону Слави та до памʼятного знаку Героям Небесної Сотні, де також вшанували подвиг дідів і учасників Революції гідності.

         Одразу після ходи у холі міського Палацу культури відбулася традиційна церемонія посвяти в джури учнів загальноосвітніх шкіл нашого міста, а також приєднаного до Славути села Варварівка.

       Після доповіді отаману Хмельницького округу Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» Василю Сидору про готовність до присяги, відбулася урочиста посвята. Майбутні козаки – представники козацьких куренів давали клятву готувати себе розумово, фізично і морально, чесно і віддано служити українському народові, козацтву в ім’я розвитку України.

         Василь Богданович, вручивши відповідні посвідчення, звернувся до славутської юні з побажаннями міцного козацького здоров’я, незламної волі та патріотичного духу, який допоможе долати будь-які перешкоди.
         Цього дня у ряди славного козацтва було прийнято 96 славутських школярів та 3 з Варварівки.
         Далі, у заповненому залі міського Палацу культури відбулася урочиста частина свята.
        Вітаючи славутчан, міський голова Василь Сидор наголосив, що завдяки козацтву, воїнам УПА та простим українцям, які віками берегли культуру та традиції, сьогодні ми маємо незалежну країну. Окрім цього, Василь Богданович висловив щиру вдячність військовослужбовцям, які воювали і воюють на Сході України, а також подякував батькам загиблих воїнів, за те, що виховали своїх синів справжніми героями.
    Міський голова Василь Сидор висловлює подяку за належну організацію та участь у заходах до Дня захисника України структурному підрозділу КП «Славутське ЖКО» комбінату комунальних послуг, управлінням культури та освіти виконавчого комітету Славутської міської ради, учасникам бойових дій в зоні проведення ООС, представникам Славутського відділення поліції, Славутського ОМВК, Служби цивільного захисту 18 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, учасникам бойових дій у республіці Афганістан, МГО «Козацтво Запорозьке», представникам сіл Варварівки та Голики.

Вгору

Матеріали надані отаманом Хмельницького округу МГО "Козацтво Запорозьке" - Адміралом козацтва Василем СИДОРОМ