22 травня 2019 року козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку очолили Хресну ходу від Спасо-Преображенського Кафедрального Собору до Уклінного хреста, встановленого на місці старинного величного храму Святого Ніколая, що красувався на Нікольській площі (нині площа Незалежності) та, на жаль, був зруйнований у роки атеїстичних гонінь…

КОЗАКИ СУМЩИНИ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ

СВЯТИТЕЛЯ МИКОЛАЯ ЧУДОТВОРЦЯ

         Козаки, як представники воїнства Христового несли ліхтар, хрест та хоругви. Підтримували порядок масового релігійного дійства та були запорукою безпеки і спокою віруючих Української Православної Церкви. Священики несли ікону святителя Миколая, яка зберігається у Спасо-Преображенському Кафедральному Соборі м. Суми.

         Біля Уклінного хреста руками козаків було споруджено олтар для Богослужінь. Божественну літургію очолив митрополит Сумський і Охтирський ЄВЛОГІЙ.

         Урочиста Хресна хода та Богослужіння були пов’язаніз Днем перенесення мощів святителя Миколая Мир Лікійських і пам’яті великого Чудотворця. Козаки, берегині й прихожани Української Православної Церкви у цей день прийшли сюди не тільки помолитися, а й попросити у святителя Миколая допомоги у вирішенні своїх життєвих потреб.

         Фізично-розвинені козаки тримали в руках хоругви та стояли по периметру чисельної маси віруючих. Вони були готові до миттєвих рішучих дій у випадку виникнення будь-якої провокації з боку радикально налаштованих громадян.

        Проповідь митрополита Євлогія була приурочена розкриттю сутності процесу наближення православних віруючих до Господа Бога та спонуканню до побудови особистого життя відповідно вірі Христової.

           Козаки та берегині сповідувалися та причащалися Таїнств Христових.

       Після богослужіння владика ЄВЛОГІЙ окропив віруючих УПЦ святою водою.

 

 Генерал-командор Віктор Лях,

отаман Сумської паланки

МГО «Козацтво Запорозьке»