Тиждень релігійних знань і добрих вчинків
учнів дитячої козацької громади

         З 22 по 27 квітня 2019 року у дитячій козацькій чоті імені святого праведного Петра Калнишевського проходив Страсний тиждень релігійних знань і добрих вчинків. Впродовж тижня дітей навчали правильно молитися, поводитися в церковних храмах, прикладатися до ікон, а також знайомили з подіями кожного дня Страсного тижня, його опису в Законі Божому.
        У понеділок учні 2-В козацького класу дізналися про подробиці урочистого входу Господа в Ієрусалим, про радість людей, котрі, мов царя, зустрічали Іісуса Христа весняними зеленими гілками та хвалебними словами: «Осанна Сину Давидовому! Благословенний Цар Ізраїлів, що йде в ім’я Господнє! Осанна в вишніх», а також про Його зневагу до людей, котрі на той час перетворили церкву – Дім Божий – у вертеп розбійників.
      Зворушливою для козачат стала розповідь про те, як у Своєму Домі молитви Іісус Христос повчав і просвітлював народ, допомагав простим людям Ієрусалиму зцілитися від незліковних хвороб, виявляючи цим милосердя та всемогутність Господа, що не подобалося первосвященикам і книжникам.
         У вівторок Страсного тижня дітей ознайомили з притчами, якими Господь Іісус Христос у доступній формі повчав Свій народ діяти за Божими заповідями.
        У Велику Середу Страсного тижня учням 2-В козацького класу розповіли про зраду Іуди Іскаріотського, який за тридцять срібників видав Іісуса Христа. Затим усім козацьким класом вирушили до Пантелеймоновського храму УПЦ, де їх зустрів протоієрей Олег Швець. У храмі отець Олег розповів козачатам про тайну вечерю, на якій Господь, помивши ноги Своїм учням, показав їм дієвий приклад смиренного служіння будь-кому, навіть і нижчій за себе людині. Священик також розповів козачатам і про таїнство Святого Причастя, яке Іісус Христос установив на цій вечері.

       Цікавими і повчальними для козачат були розповіді священика про спілкування Іісуса Христа зі своїми учнями Петром, Іаковом, Іоанном, Іудою та воїнами в Гефсиманському саду, суд над Іісусом Христом у первосвящеників, Понтія Пілата, царя Ірода Антипа, зречення апостола Петра, погибель Іуди, засудження Іісуса Христа на розп’яття, Його хресну дорогу на Голгофу, мужнє перенесення страждань, смерть, поховання та воскресіння.

Вгору

Інформація надана отаманом Сумської паланки МГО "Козацтво Запорозьке" - Генерал-командором Віктором Лях

       Доречним буде відзначити, що розповіді священика про окремі віхи життя Іісуса Христа перед відповідними іконами у церковному храмі УПЦ діють на свідомість козача значно впливовіше аніж у загальноосвітньому закладі за участі вчителя. Вони більш уважніше вслухаються у слова священика, задають йому багато запитань.

        Протоієрей Олег Швець розповів козачатам правила прикладання до ікони та з якими думками і словами це потрібно робити, а також як необхідно підходити до підсвічника та ставити свічки. Багато свічок козачата ставили до ікон Іісуса Христа з терновим, Покров Пресвятої Богородиці та Пантелеймона цілителя.

   Надвечір козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» підготували та встановили на центральному вході до школи пасхальне дерево.
     У четвер учні 2-В козацького класу разом з батьками, вчителькою Ліною Крівшенко та козацькими наставниками стали прикрашати встановлене дерево квітами та писанками. До такої роботи долучилися й учні 6-В козацького класу. Вони разом зі своїм класним керівником Світланою Немченко виготовили білосніжних голубів, які стали гарною прикрасою пасхального дерева. Цілий день біля пасхального дерева фотографувалися учні школи КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25 м. Суми та мешканці Роменського мікрорайону, а Кіра Казбан заспівала для них пісню.

             У п’ятницю козачата займалися розписуванням писанок за своїми творчими проектами.
           У суботу козачата разом з батьками, козаками та берегинями пішли до Пантелеймоновського храму УПЦ, щоб помолитися та освятити Великодні кошики з пасками, смачними наїдками та писанками, розфарбованими своїми руками.
              Христос воскрес! Воістину воскрес!