Вшанування військових 15-го окремого мотопіхотного

батальйону «Суми»

          У квітні військові 15-го окремого мотопіхотного батальйону «Суми» прибули на чергову ротацію до с. Радьківка Сумського району.
            19 квітня о 10.00 15-й окремий мотопіхотний батальйон 58 окремої мотопіхотної бригади зустрічали керівники та заступники Сумської обласної ради, Сумської обласної державної адміністрації, Сумської міської ради, підприємств, установ, громадських організацій на площі Незалежності м. Суми, звідки військові рушили урочистою ходою до алеї Почесних громадян на центральному кладовищі, а затим до головного місця проведення урочистого заходу – пам’ятного монументу уродженцям Сумщини, які загинули в Афганській війні. Тут їх урочисто зустрічали представники дорослих і дитячих структурних підрозділів Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».
             З обох боків обеліску завмерла почесна варта. За ним – салютна група. По центру розміщені корзини з квітами. З лівого боку від обеліску знаходиться знаменна група з Державним Прапором України.
             Перед обеліском стоять у парадних одностроях учні дитячої козацької чоти імені святого праведного Петра Калнишевського – зразкового структурного підрозділу Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».

         Наближається колона особового складу 15-го окремого мотопіхотного батальйону «Суми». Зупинившись, розвертається направо й двома шеренгами розташовується на тротуарі навпроти обеліску. З правого боку від обеліску стає оркестр 27-ї реактивної артилерійської бригади. У виконанні їхнього оркестру звучить фанфара та Гімн України.

       При розгорнутих прапорах 15-го окремого мотопіхотного батальйону згадали історію створення та бойового шляху військової частини, який розпочався 23 квітня 2014 року в місті Суми. На підставі мобілізаційної директиви Генерального штабу Збройних Сил України почали створювати Сумський батальйон територіальної оборони. Військові комісаріати Сумської області наповнили батальйон особовим складом із числа патріотично налаштованих сумчан, серед яких мало було тих тих, хто раніше проходив військову службу. При формуванні 15-й батальйон територіальної оборони отримав штатну стрілецьку зброю: пістолети, автомати та ручні кулемети. Влітку особовому складу були видані автоматичні та ручні гранатомети. На той час батальйону не було надано броньовану техніку. Тривалий час тягнулася напружена ситуація, пов’язана з нестачею захисної амуніції. По завершенню комплектування, розпочалися теоретичні та практичні заняття з правил чергування на блокпостах та охорони стратегічних об’єктів, а також — рукопашного бою; водії відпрацювали рух у складі колони; з особовим складом було проведено лише дві навчальні стрiльби зі стрілецької зброї на військовому полігоні. До вирішення проблем із різних видів забезпечення долучилися як прості люди, так і організації, представники малого та середнього бізнесу, підприємці, органи місцевого самоврядування, державні структури. За рахунок мобілізованих та добровольців із числа членів добровольчого загону територіальної оборони при Сумському міському військовому комісаріаті у червні 2014 року в батальйоні вже нараховувалося 463 військовослужбовця. Тимчасово військове містечко для батальйону було обладнано у казармах 27-го полку реактивної артилерії (м. Суми). Планувалося, що батальйон буде нести службу на охороні важливих об’єктів, державних установ лише в межах Сумської області, але 12 червня 2014 року на підставі наказу керівництва Антитерористичного Центру при Службі Безпеки України, військову частину було задіяно до складу сил та засобів антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. З того часу і розпочався бойовий шлях частини. Батальйон почав виконувати бойові завдання зі збереження територіальної цілісності та суверенітету України в зоні проведення АТО. У листопаді 2014 року батальйон змінив свій статус як підрозділ територіальної оборони і увійшов до складу регулярних частин як окремий мотопіхотний батальйон. Спочатку в складі 92-ї механізованої бригади, а у травні 2015 року – в складі 58 окремої мотопіхотної бригади Сухопутних військ Збройних Сил України.
          З 27 листопада 2015 року батальйон виконує бойові завдання зі збереження територіальної цілісності та суверенітету України в зоні проведення антитерористичної операції, а на сьогодні бере участь в Операції об’єднаних сил. Історія у п’ять років – це не велика біографія, але уже сьогодні вона наповнена сторінками мужності і відваги, що є гарним взірцем для майбутніх патріотів нашого міста.
Тож не випадково воїнів першими стали вітати майбутні захисники Вітчизни – учні 2-В козацького класу КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25 м. Суми (представники дитячої козацької чоти імені святого праведного Петра Калнишевського – відомого в Україні дитячого козацького підрозділу Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке»). Чіткими й гучними хоровими декламуваннями вони презентують свою дитячу козацьку громаду та зовсім не по-дитячому Кіра Казбан та Єгор Герасименко звеличують уславлений 15-й окремий мотопіхотний батальйон «Суми», який надійно на чатах стояв і країни кроїти не дав, її єдність і міць захищав.
          Козачата Уляна Тімохіна, Артем Варуха, Антон Зінченко відзначають бійців, у котрих на першому плані відвага, честь, незламна воля й незборима міць, відмінна форма і сталеві нерви. Для них вони є воїнства взірець.

      Звучать слова ведучого Дмитра Будянського: «Прийміть від майбутніх захисників Вітчизни запашний коровай та обереги, зроблені руками учнів 2-В козацького класу КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25 м. Суми. Нехай вони вас завжди оберігають від лиха! Миру, сонця, добра і любові вам! Хай Господь благословляє ваші родини і нашу рідну Україну! Запрошуємо командира батальйону підполковника Андрія Євгеновича Житомирського прийняти козацькі дарунки».
       Козача Ілона Алексенко підносить запашний коровай, а козачата Георгій Калітай і Антон Зінченко – козацькі обереги.

       У виконанні дитячої козацької чоти звучить пісня «За славу і за волю». Солісти – Кіра Казбан і Тимофій Леоненко. Слова та музика пісні співзвучні з емоційними переживаннями бійців і вони зустрічають її дружніми оплесками. Складні рухи козацькими шаблями та маніпулювання барабанними паличками під час виконання пісні значно підсилюють смисловий зміст пісенного твору, на що відповідно реагують вдячні військові.

        Мікрофони в руках Поліни Мажуги та Артема Варухи. Вони злагоджено та гучно скандують: «П’ять років пройшли у запеклих боях! П’ять років сторожко стояли на чатах! П’ять років чекань на вас в рідних Сумах! П’ять років зростання у воїнських лавах!».

       Козачата Ілона Алексенко та Дмитро Рогожний побажали мужнім воїнам світлого, радісного життя, міцного здоров’я, щастя й достатку. Завершили свій виступ декламуванням: «Хай славиться на теренах держави і квітне завжди у ратній звитязі 15-й окремий мотопіхотний батальйон. «Суми»! І хай завжди в їх честь лунає: «Слава! Слава! Слава!».
На цьому не закінчилася дитяча творча мистецька праця. Малих козачат попросили підносити нагороди для військових, а їх було так багато!

     Заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Іван Боршош після гарного виступу вручив військовим відзнаки Президента України та Почесні грамоти голови Сумської ОДА; заступник Сумського міського голови Максим Галицький подякував військовим за їхні героїчні вчинки у зоні бойових дій та вказав на взірець для наслідування гранатометника Артура Абрамітова – чотаря Сумського міського куреня Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке», після чого вручив офіцерському, сержантському та рядовому складу Почесні грамоти міського голови; багатьох військових відзначив голова Сумської районного державної адміністрації Геннадій Дорошенко.

      Лаконічним, змістовним і вагомим був виступ заступника командувача військового оперативного командування «Північ» полковника Олександра Нестеренка. Не менш вагомими були й відзнаки, які він вручав від імені генерала армії України Степана Полторака – Міністра оборони України та генерала армії України В. Муженка – начальника Генерального штабу – Головнокомандуючого Збройних Сил України.

       Гарними словами охарактеризував мужність рядових бійців та їх взаємовідносини з офіцерським складом командир 58-ої окремої мотопіхотної бригади полковник Михайло Драпатий. По-батьківські тиснув руки своїм бойовим побратимам, вітаючи їх з вагомими нагородами від імені генерал-лейтенанта В. Кравченка – командувача військ оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України.

      Дійсно, що ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні вона на всіх одна – війна на сході України. Так схилимо ж голови на знак вшанування світлою пам'яттю тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя.
       Війна обов’язково закінчиться. І тоді настане час, коли нам не доведеться знову виряджати в далекий військовий похід своїх синів, братів, чоловіків, батьків. На сьогодні ж ми маємо різнобічно гартувати себе, сумлінно виконувати свій священний обов’язок: відстоювати цілісність своєї держави, піклуватися про гарну долю Україну, примножувати її славу і могутність.

Вгору

Прес-центр Сумської паланки МГО "Козацтво Запорозьке"

FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine