ГЕРОЙ ДНЯ УЧНІВ КОЗАЦЬКОГО КЛАСУ

            5 лютого 2019 року до 2-В козацького класу КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ класів № 25 м. Суми завітала капрал патрульної поліції Олена Рева. Її запросили до козачат їхні козацькі наставники генерал-командор Віктор Лях і берегиня Ліна Крівшенко для того, щоб вона ознайомила учнів початкової школи із професійними обов’язками сучасного поліцейського та основними правилами створення комфортних умов навчальної праці для себе, вчительки і всіх, хто знаходиться поруч.

       Олена Володимирівна спочатку розповіла козачатам про роботу патрульної поліції з охорони громадського порядку, забезпечення безпеки дорожнього руху та боротьби зі злочинністю. Повідала про те, як здійснює цілодобове патрулювання вулиць, стрімко реагує на виклики за екстреним номером 102, у будь-яку мить поспішає на допомогу тим, хто її потребує.

     Ознайомила учнів козацького класу із типовими викликами працівників патрульної поліції. Розповіла, що в основному до поліцейських звертаються при загрозливих для здоров’я ситуаціях, сімейних сварках, вчиненні домашнього насильства щодо чоловіка чи жінки, особливо кали це відбувається при дітях…
          Далі Олена Володимирівна запропонувала дітям подивитися фільм про роботу патрульної поліції.

     Повідала козачатам про те, що на початку служби в патрульній поліції їй було важко справлятися з правопорушниками, які виявляли агресію, сварилися. Згодом набула впевненості у своїх діях. Цьому сприяли і заняття з одноборств, і з психології, і з розвитку комунікативних (тих, що пов’язані з культурою спілкування) здібностей... При всьому цьому завжди пам’ятала, що є жінкою, мамою, що у свою чергу сприяло кращому розумінню правопорушниць, знаходити порозуміння з ними. На сьогодні капралу Олена Реві під силу затримати й доставити до патрульної поліції правопорушника чоловічої статі. Деякі з прийомів затримки правопорушника Олена Володимирівна продемонструвала учням козацького класу, що викликало у них неабияке зацікавлення й бажання оволодіти ними.

      Серед багатьох запитань до капрала Олени Реви були також і запитання стосовно поліцейської вогнепальної зброї та її використання. При цьому Олена Володимирівна зосереджувала увагу козачат на цінності людського життя, а вже потім пояснювала дітям, що застосовувати таку зброю можна тільки при небезпеці найвищого рівня: невідворотній загрозі особистому життю поліцейського чи громадян. Адже людське життя – найцінніший скарб держави. Ціннішого за життя людини у природі не існує.
          Фізично розвинена, впевнена, струнка, гнучка і тактовна жінка у поліцейському однострої полонила серця козачат, викликала у них бажання до тривалого спілкування.

       Тільки тоді, коли капрал Олена Рева відчула досить помітні довірливі й дружні стосунки з дітьми, розпочала розмову про їхні права й обов’язки, створення комфортних умов навчальної праці для себе, вчительки і своїх однокласників. Наводила для цього окремі ситуації, як наприклад: Андрійко уявив себе барабанщиком рок-гурту і виявив бажання використати своє право на самовираження, почав «барабанити» лінійкою по парті. Здавалось би, що він має таке право, але його поведінка обмежує права інших учнів на освіту, а вчительки – право на комфортні умови навчальної праці. Тому наголосила, що права кожного з учнів, закінчуються там, де починаються права іншого учня класу… Таким чином, кожен учень, окрім своїх прав, має ще й обов’язки дотримання певних правил поведінки під час уроку, а ще поважати права учня, котрий знаходиться поруч…
       Для того, щоб у будь-яку мить захищати права громадян і слідкувати за дотриманням законів й існує поліція, до якої можна телефонувати вдень і вночі за № 102.

          На завершення зустрічі, генерал-командор Віктор Лях нагородив капрала Олену Реву медаллю «Волонтер України», адже вона, як мама одного з козача дитячої козацької громади Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке», була одним з ініціаторів проводів бійців 27-го Сумського реактивного артилерійського полку в зону бойових дій на Сході України. Сприяла матеріальному забезпеченню воїнів 4-ї реактивно-артилерійської батареї 2-го дивізіону 27-го Сумського реактивного артилерійського полку. Передавала бійцям теплий одяг і продукти харчування.
          З цієї нагоди, козачата вітали Олену Володимирівну оплесками та квітами.

       Зустріч з капралом Оленою Ревою закінчилася змістовною концертною програмою учнів дитячої козацької чоти імені святого праведного Петра Калнишевського з нагоди святкування її Дня народження та відзначення високою нагородою Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».

Вгору

Прес-центр Сумської паланки

МГО "Козацтво Запорозьке"