Козаки Сумщини славно відсвяткували 73 річницю з Дня Перемоги над нацизмом

Сумська паланка МГО "КОЗАЦТВО ЗАПОРОЗЬКЕ"

        У час військових протистоянь Сумщина, як і вся Україна на 9 травня в однаковій мірі вшановує пам’ять полеглих співвітчизників під час виконання свого громадянського обов’язку із захисту Вітчизни в усі часи війни.
Тож і громада Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» розпочала святкувати День Перемоги з вітання ветеранів 2-ї Світової війни та покладання квітів до могили свого побратима на Алеї почесних громадян Сум.
     Артур Абрамітов перебував у лавах Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» 10 років. Добровільно пішов відстоювати цілісність нашої держави. Служив на посаді гранатометника 15-го окремого мотопіхотного батальйону «Суми». Гарно володів своєю зброєю. Під час бойових дій виявляв хоробрість, рішучість, витримку, стійкість, мужність і відвагу. 26 лютого 2017 року загинув у бою як герой. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку Артур Абрамітов нагороджений орденом “За мужність” III ступеня посмертно.
      Козаки й козачата завжди вшановують мужнього побратима й гарного наставника учнівської молоді живими квітами та добрими словами.

       На своєму шляху до монументу Слави, козаки й козачата вітали ветеранів війни з Днем Перемоги, тиснули їм руки, обіймали, бажали здоров’я, щастя, довгих років життя та дарували їм квіти. Як завжди, фронтовики радо зустрічалися з дорослими й малими представниками козацтва, просили сфотографуватися з ними.
         На урочистому мітингу дві дитячі козацькі чоти разом зі своїми козацькими наставниками привітали ветеранів 2-ї Світової війни й вишукувалися поруч з ними.

      Козачата вслухалися в промови голови Сумської державної адміністрації Миколи Клочка, заступника голови обласної ради Анатолія Річкаля, міського голови Олександра Лисенка. Емоційно й гучно хоровими вигуками та барабанною дроб’ю реагували на окремі висловлювання представників місцевої влади.

           Маленькі козачата Єгор Гладенюк та Єлізавета Кучеренко вручили квіти голові міської організації ветеранів України Миколі Бондарєву, після його виступу

         Разом із сивочолими ветеранами війни поклали живі квіти до монументу Слави та по-дорослому віддали честь тим, хто поліг у боях за їхнє щасливе майбутнє.
        Затим зібралися разом з батьками та родичами і громадою понад 200 чоловік з піснями, хоровими вигуками, гаслами, козацькими криками і закликами вирушили до Алеї Героїв Радянського Союзу.
       Тут, у затишному сквері козачата виступили зі своєю 15-ти хвилинною програмою перед ветеранами 2-ї Світової війни, афганцями, воїнами АТО, мешканцями міста Суми.

          Козаки й козачата залюбки смакували солдатською кашею, чаювали та спілкувалися з тими, хто з боями крокував нелегкими дорогами війни (фото 9575, 9587).

       Наприкінці урочистих заходів дорослі сфотографувалися біля банера «З Днем Перемоги» та з протоієреєм В’ячеславом Темним – відповідальним за роботу й духовне окормлення козаків громадських організацій м. Суми (фото 9597, 9607). На цьому святкування не завершилося. Дорослі та козачата зібралися сім’ями й продовжували святкувати День Перемоги до пізнього вечора, адже це одне з визначних свят всього українського народу – символ незборимої сили й міцності людей козацького роду.

Інформація надана отаманом Сумської паланки МГО "Козацтво Запорозьке" - Генерал-командором Віктором Лях

Виступ козачат на головній сцені міста Суми

        17 травня 2018 року в у Сумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії імені М.С. Щепкіна пройшов звіт кращих творчих колективів міста «Місто Суми – твоє і моє» у рамках обласного фестивалю народної творчості «Квітуй в любові і добрі, Сумщино, край благословенний», присвячений 80-й річниці утворення Сумської області.      

    Метою обласного фестивалю народної творчості «Квітуй в любові і добрі, Сумщино, край благословенний» є подальше зростання художнього рівня виконавської майстерності колективів і окремих виконавців, відродження національної культури, пропаганди кращих духовних надбань українського народу, підвищення культурного та духовного рівня сучасного суспільства.
     Насолодитися виступами кращих художніх колективів міста прийшли представники чи не всіх владних структур, підприємств, установ, навчальних закладів, організацій. Учасників звітних концертних номерів привітали голова Сумської державної адміністрації Микола Клочко, голова Сумської обласної ради Володимир Токар, начальник управління культури Сумської облдержадміністрації Олена Мельник, Сумський міський голова Олександр Лисенко.

         Головну сцену міста заповнили майбутні захисники Вітчизни для виконання театралізованої композиції «Нам є, що захищати». У цьому численному шоу взяли участь ансамбль барабанщиків і вокальний ансамбль «Кадет» Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка та два дитячих структурних підрозділи Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке»: козачата 1-В та 5-В козацьких класів, що успішно діють в Комунальній установі Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25 м. Суми. Глядачі зустріли майбутніх захисників Вітчизни схвальними вигуками та оплесками, які супроводжували струнких кадетів і козачат впродовж всього виступу. Виступ кадетів і козачат викликав у глядачів приємний емоційний сплеск, підняв святковий настрій і віру в гарне зростання нашої молоді.
          Адже, коли у місті Суми є такі талановиті та фізично розвинені кадети й козачата, то у нього є довге і щасливе майбутнє.


         Зі сцени звучать слова ведучого: «Не забувайте славить своє місто, його троянди й сонце золоте. Оберігайте рідне своє місто від напасті, від зла і ворогів…». Здається, що ці слова адресовані саме їм, – нашим козачатам, бо ж не випадково вони так чітко, гучно і злагоджено вигукували: «Ми – козаки! Ми – є! Ми – будемо! Ми – Суми! Ми – Україна!»

        1 червня 2018 року козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» разом з козачатами та батьками вирушили до урочища «Берізки», щоб гідно і радісно для малят відзначити Міжнародний день захисту дітей.

Відзначення козами Міжнародного дня захисту дітей

         Козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» витрачають багато часу для забезпечення умов різнобічного зростання підростаючої зміни, цілісного розвитку кожного з козача. Вони постійно дбають про фізичне, інтелектуальне, емоційне, соціальне, особистісне й духовне здоров’я своїх підопічних. Сприяють розвитку рухливості й гнучкості мислення, допитливості та широкого спектру найцінніших людських якостей, серед яких і затребуваність – життя заради щастя й процвітання інших (братика, сестрички, татуся, матусі…, друзів, мешканців мікрорайону, міста, України). Козаки пишаються тим, що здатні формувати у маленьких мешканців країни бачення неповторної краси довкілля, навчати милуватися й дорожити нею, досліджувати та примножувати її, створювати подібні оази на території рідної школи.

        Ми добре розуміємо тендітну конституцію дитини, як бережно проникають в її основи, вміло торкаються струн дитячих сердець, спонукають їх бриніти й радіти своїми (нехай і маленькими, і ледь помітними, але дуже значними для себе досягненнями) звершеннями – першими звитягами на шляху свого стрімкого зростаючого лету. 
       Впродовж багатьох років до праці з виховання своїх підопічних козаки долучають представників Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, влади, батьків, бабусь і дідусів, досвідчених вчених…, адже тільки разом вони здатні створити ті умови, які насправді забезпечують щасливе й незабутнє дитинство.
      Тож з ранку й до кінця дня оздоровлювалися діти серед чаруючої природи, насолоджуючись рухливими іграми, смачною свіжою їжею, приготовленою тут же на відкритому вогнищі, свіжим повітрям, насиченим приємними ароматами молодого листя деревних рослин і квітучого різнотрав’я.

        Для дітей такий відпочинок – шалена радість! Адже козаки з батьками немов «ті ж діти». Дозволяють робити все що бажають їх підопічні: на сідничках спускатися з крутосхилів, мов із засніжених гірок; котитися з них лежачи зверху і до самого низу; лазити по стовбурах високих дерев; гасати наввипередки серед чагарників і кропив’яних заростей; гратися в розвідників… Бо ж переконані, що саме такий рухливий відпочинок, як ніщо інше сприяє якісному оздоровленню, фізичному та духовному гарту козачат. Дорослі сприяли будь-яким дитячим рухливим забаганкам, часто заохочували їх своїми схвальними вигуками, самі долучалися до їхніх ігрищ, викликаючи у малечі шквальний викид нестримних веселих і гучних емоційних сплесків. Свято буяло біготнею, сміхом і жартами.
      Мали тут місце і групові козацькі забави. Як, наприклад, перетягування міцної линви із бурлацькими петлями, що не затягуються, групове (до 5 – 8 чоловік) перестрибування через скакалку тощо. До таких забав долучалися й дорослі, які після гарного випробування та виснажливого напруження дитячих зусиль все ж таки «програвали», чим ще більше заохочували своїх дітей до занять життєво необхідними фізичними вправами.

      Задоволеними залишилися всі: і дорослі, і діти, і козаки, котрі організували таке веселе й масове рухливе козацьке сімейне свято.
     Сподіваємося, що фотографії, як зримі образи героїв такого веселого рухливого дійства, ще довго нагадуватимуть нашим вихованням про щасливі миті козацького дитинства й незабутні розваги під час Міжнародного дня захисту дітей серед чудових крутосхилів чаруючого березового гаю і квітучих луків.

Співпраця козаків з нацгвардійцями

         Під час військових дій на сході країни зусиллями всього українського народу були відтворені досить потужні, боєздатні та незалежні Збройні Сили України, створено надійну й дієздатну Національну гвардію України. У їх витоків стояли потужні козацькі війська. Уславилися в віках Запорозька Січ, Козаччина, Гетьманська держава. У 2017 році Україна відзначила сторіччя створення війська Української Народної Республіки, першим підрозділом якої став український козачий полк імені Богдана Хмельницького.

      З 2000 року тісно співпрацюють зі збройними Силами України, внутрішніми військами МВС України та теперішньою Національною гвардією України і козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке». Уже 30 квітня 2009 року вони (у значній кількості) були запрошені на святкування 55-ї річниці військової частини 3022 внутрішніх військ країни, де отаман Сумської паланки МГО «Козацтво запорозьке» генерал-полковник Віктор Лях, заступник командуючого внутрішніми військами МВС України генерал-майор Ігор Гарипов і командир цієї військової частини полковник Олег Головинов очолили урочисту колону військовослужбовців, які пройшли центральною вулицею міста Шостка до центру естетичного виховання «Юність».

        У цей день дев’ять козаків паланки були відзначені медалями «За співпрацю з внутрішніми військами МВС України», ювілейними нагрудними знаками «55 років військовій частині 3022» та іншими відомчими відзнаками.

         Дуже приємною новиною для козаків Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» стало присвоєння двом полкам Нацгвардії імен відомих козацьких полковників з метою відновлення історичних традицій національного війська.
          З 24 березня 2018 року вони іменуються: 8-й полк оперативного призначення імені Івана Богуна Національної гвардії України та 18-й полк оперативного призначення імені Дмитра Вишневецького Національної гвардії України.
         Таким чином вже вкотре було уславлено козацтво й увічнена пам'ять військових, які здійснили вагомий внесок у створення й розвиток незалежної держави, захист її територіальної цілісності, національно-патріотичне виховання особового складу Національної гвардії України.

        Військові дії на сході України вимагають від усіх нас якісного вдосконалення системи національного виховання дітей, учнів, студентів, підготовки їх до захисту Вітчизни, залучення до військово-патріотичного виховання молоді кадрових військових. Самотужки з цим завданням нам не справитись.

         Тож 07 червня 2018 року отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» звернувся до командира військової частини 3051 Національної гвардії України підполковника Сергія Козинеця з проханням організувати для учнів 2-В козацького класу КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25, м. Суми початкові навчання з володіння вогнепальною зброєю та налагодити співпрацю з козацтвом у справі національно-патріотичного виховання наймолодшої генерації країни. Командир військової частини Сергій Козинець зустрівся з отаманом паланки Віктор Ляхом.

        13 червня 2018 року нацгвардійці організували для козачат захоплюючі навчання з використанням вогнепальної зброї та службової собаки. До таких занять були залучені кращі військовослужбовці на чолі з майором Артемом Міщуком, капітанами Олександром Василенком і Григорієм Жупінським.

           Такі заняття викликали у козачат незгладимі враження. Вони не тільки тримали в руках вогнепальну зброю нацгвардійців, а й під керівництвом досвідчених офіцерів і сержантів навчалися азам володіння нею, розбирали та збирали пістолет Макарова, здійснювали імітацію вогню по умовному ворогу з гранатомету, кулемету, автомату, пістолету та подачі сигналу з ракетниці.

         З дитячою захопливістю надівали протигаз і подовгу бігали з таким засобом захисту. Гралися у пожежників і оволодівали найпростішими засобами гасіння вогню. Вникали в основні правила несення різних видів служб сучасного нацгвардійця, знайомилися з фізичною підготовкою, побутом і досугом військовослужбовців. Навіть приміряли під себе ліжка дорослих військових.

          Заняття зі службовою собакою проводив начальник кінологічної групи прапорщик Микола Калітін. Козачата були вражені діями собаки Таліфа за голосовими командами: «Поруч», «Місце», «Стояти», «Лежати», «Сидіти», «Голос», «Апорт», «Апорт за порядковим рахунком на цифру 7» тощо.
          Такі ж команди для виконання подавалися Таліфу жестами.

          Вдалою була демонстрація нападу озброєного зловмисника на кінолога з собакою, у процесі якої нападник був позбавлений зброї, затриманий і конвойований Таліфом. Микола Васильович розповів козачатам про окремі секрети дресерування свого четвероногого друга, завдяки чому вони неодноразово здобували перемоги на багатьох обласних, регіональних, а також у чемпіонаті з багатоборства кінологів на першість Національної гвардії України, що проходив з 15 по 19 серпня 2017 року на базі Навчального центру НГУ. У останніх змаганнях брали участь кращі кінологи із службовими собаками оперативно-територіальних об’єднань та військових частин прямого підпорядкування.

          За результатами командної першості серед оперативно-територіальних об'єднань І місце здобула команда в/ч 3051 Східного ОТО. В особистому заліку також І місце здобув прапорщик Микола Калітін зі своїм Таліфом.
            Козачатам закортіло погратися у схованки з Таліфом, але четвероногий «гвардієць» завжди вигравав у здивованих дітей.

       Заняття у військовій частині пробудили у багатьох маленьких козачат бажання бути схожими за виправкою, фізичною підготовленістю й ратною звитягою на військових Національної гвардії України. Тепліє надія, що й наші козачата у майбутньому будуть успішно виконувати завдання із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, припинення терористичної діяльності та незаконних воєнізованих формувань.

        Тож є сенс у продовженні цілеспрямованої співпраці з посиленого національно-патріотичного та військового виховання учнівської молоді, її різнобічного та якісного гартування з використанням кращих зразків козацької педагогіки й сучасних надбань Національної гвардії України.

Вгору