"Останнім шляхом Кобзаря"

      З 2011 року в багатьох містах і селах України експонується унікальна філателістична виставка «Останнім шляхом Кобзаря», а з 2016 року - виставка «Україна – козацька держава».
   Автором ідеї та організатором експозиції є Олександр Володимирович КАНІВЕЦЬ – відомий філателіст, член Київського товариства Асоціації філателістів України, громадський діяч, член Асоціації випускників Юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, генерал-осавул МГО "Козацтво Запорозьке".

 

     «Останнім шляхом Кобзаря» – унікальна колекція експонатів, зібраних з ініціативи Олександра Канівця в ході проведення Міжнародного поштового походу-реквієму за маршрутом перевезення тіла Тараса Шевченка з Санкт-Петербургу до Канева у 1861 році. Під час походу щодня оформлялася і відправлялася пронумерована кореспонденція із поштамтів населених пунктів по маршруту, яким везли тіло Великого Кобзаря на Батьківщину. Унікальна колекція формувалася і поповнювалася день у день. Задля того, щоб хронологічно відтворити останній шлях великого Кобзаря, Олександр Володимирович подолав тисячі кілометрів, невпинно збираючи поштові відправлення. Філателістичний експонат складають 64 таблиці, на яких розміщені оригінали відправленої поштової кореспонденції.

        Матеріали експозиції «Україна – козацька держава» складаються із систематизованих поштових відправлень, зібраних у ході поштової естафети, приуроченої до 525-ої річниці виникнення козацтва на українських землях. Естафета є безпрецедентним проектом, втіленим у життя Олександром Канівцем за організаційної підтримки Генеральної дирекції «Укрпошти», МГО «Козацтво Запорозьке» та МГО «Міжнародний союз козацтва». За 63 дні, було відвідано усі обласні центри України. Експонати є унікальною ілюстрацією історії українського національно-визвольного руку XVII – XVIII століть та неоціненним внеском у вивчення культурної спадщини рідного краю.

         Унікальні філателістичні виставки «Україна – козацька держава» та «Останнім шляхом Кобзаря» з 23 грудня 2016 року по 15 березня 2017 року експонувалися в Галереї актової зали Червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.