25 січня 218 року представники структурних підрозділів Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» (МГО КЗ) прийняли участь у святковому заході, приуроченому великим православним та державним святам. Святкові урочистості відбулися у Маловисторопському коледжі імені П.С. Рибалка Сумського національного аграрного університету.

      Відзначаючи свято Водохрещення, козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації  «Козацтво Запорозьке» (МГО КЗ), Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку та кількох інших козацьких громад прийшли до Спасо-Преображенського кафедрального собору (Кафедрального собору) та других храмів щоб щиро помолитися на святковій літургії, сповідуватися та отримати причастя Святих Таїн.

27 січня 2018 року у Києво-Печерській Лаврі відбулися чергові 62-а Мала Рада та 33-я Верховна козацька Рада Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке». Традиційно перед початком роботи, Верховний отаман України та Діаспори, Гетьман козацтва Запорозького маршал Дмитро Сагайдак прийняв рапорт про готовність козацького форуму до розгляду питань, зазначених в Порядку денному Водохрещенських Рад. В засіданні Малої Ради прийняли участь її члени – отамани структурних підрозділів, Виборна та Наказна старшина Генеральної МГО КЗ та отаман Представництва Гетьмана козацтва Запорозького в Республіці Польща генерал-осавул Ричард Жуковські по Scape.

        В останній день січня 2018 року на 68-му році життя, раптово помер наш козак, Герой України, перший космонавт незалежної України генерал-майор ЗСУ Леонід Каденюк. В той день, співчуття його рідним і близьким від МГО «Козацтво Запорозьке» надіслав Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак.

        На дев’ятини з дня смерті генерала Каденюка, 8 лютого 2018 року, зібрались його рідні - вдова та обидва сини, також близькі друзі і соратники. Більшість з присутніх – це керівництво ВГО «Рада з екологічної безпеки» (далі ВГО РзЕБ) з яких п’ятеро є генералами МГО КЗ.

       У Надвечір’я Різдва Христового, у день свята Різдва Христового та в день після-свята Різдва Хрестового  Гетьман козацтва Запорозького Дмитро Сагайдак з делегацією козаків були присутні на всенічному бдінні і Божественній літургії у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, які проводив Предстоятель Української Православної Церкви (УПЦ) Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

    15 лютого 2018 року Верховний отаман України та Діаспори, Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак разом з членами Генеральної старшини МГО «Козацтво Запорозьке»: Григоріем Мініним та Олександром Бойком, прийняли участь у заходах з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

        Одним з головних напрямків діяльності Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» є військово-патріотичне виховання молоді та надання допомоги благодійним організаціям по вихованню і захисту знедолених дітей. Вже 12 років продовжується активна співпраця, в цьому питанні, Гетьмана козацтва Запорозького, маршала козацтва Дмитра Сагайдака з засновником конкурсу-фестивалю «Щасливі Долоні» пані Оленою Піддубною.

        Згідно плану основних заходів Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» на 2018 рік, затвердженого рішенням XXXIII Верховної козацької Ради, з нагоди 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки та подвигу Героїв Крут в ряді міст України організовано проведення пересувних філателістичних виставок.

    16-17 лютого 2018 року спортивним підрозділом «Козацька Звитяга» Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» (далі МГО КЗ), згідно плану заходів на 2018 рік було проведено відкриті змагання з боксу серед дітей та юнацтва. Отаманом якого є капітан-командор Віктор Юрченко.

      З 14 лютого по 04 березня 2018 року Гетьман козацтва Запорозького Дмитро Сагайдак перебував з офіційним візитом на Закарпатті. Вході знаходження там розглядалися зокрема, організаційні питання по проведенню Головної Ради Закарпатського округу МГО КЗ. На другий день свого перебування в с. Поляна, Гетьман МГО провів зустріч з Наказним отаманом округу (на той час) Василем Ковбаско.

     13-14 квітня 2018 року на честь дня народження Верховного отамана України та Діаспори, Гетьмана козацтва Запорозького маршала козацтва Дмитра Сагайдака, спортивним підрозділом «Козацька Звитяга» МГО КЗ було проведено відкриті змагання з боксу серед дітей та юнаків міста Києва, міст і селищ Київської області.

    Делегація Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», у складі генерал-командора Григорія Мініна та генерал-осавула Олександра Бойка, на чолі з Гетьманом козацтва Запорозького були присутні на урочистостях за участі Президента України Петра Порошенка, які відбулися 27 квітня 2018 року на Софійській площі з нагоди 100-річчя із Дня створення Корпусу кордонної охорони УНР (ККО).

      21 квітня 2018 року в актовій залі Києво-Печерської Лаври відбулося спільне засідання 63-ї Малої Рада та 18-ї Ради генералів та адміралів Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».                                                                                          

    7 травня 2018 року, у відповідності до плану роботи Сумської паланки МГО "Козацтво Запорозьке", козачата КУ Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ класів № 25 завітали до старшої групи дітей Сумського обласного спеціалізованого Будинку дитини.        

      9 травня 2018 року, у день святкування Перемоги над нацизмом Блаженіший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій підніс заупокійні молитви за спочилими в роки Другої світової війни біля могили Невідомого солдата на території Парку Вічної Слави у Києві.

      Козаки МГО "Козацтво Запорозьке" на чолі з Гетьманом козацтва Запорозького Дмитром Сагайдаком також прийняли активну участь у цих заходах. 

      27 травня 2018 року, в день свята П’ятидесятниці, Верховний отаман України та Діаспори, Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак разом з членами Генеральної старшини МГО «Козацтво Запорозьке»: Петром Новаківським, Олександром Бойком та іншими козаками МГО КЗ, зустріли та отримали  благословення  Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, який очолив Божественну літургію  в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

     02 червня 2018 року в місті Александрув-Куявський Республіки Польща, було урочисто відзначено 25-ту річницю впорядкування Українського військового цвинтаря (кладовища) та відновлення на ньому кургану «Козацька Могила». В кургані захороненні, у 1921 році, інтерновані козаки головного отамана Семена Петлюри, гетьмана Павла Скоропадського та січових стрільців Центральної Ради УНР, що згинули допомагаючи маршалу Пілсудському зберегти, на той час, Польщу від більшовицької навали.

     З огляду на те, що відбувається останнім часом в козацькому русі, Прес-служба МГО «Козацтво Запорозьке» (МГО КЗ) звернулись до Верховного отамана України та Діаспори, Гетьмана козацтва Запорозького, маршала козацтва Дмитра САГАЙДАКА з проханням прояснити свою позицію та бачення вирішення цих питань.

    За ініціативою президента Фонду інвалідів воїнів-інтернаціоналістів Азербайджанської Республіки (Азербайджану) по офіційному запрошенню Організації ветеранів війни, праці та Збройних сил Азербайджану та Фонду інвалідів воїнів-інтернаціоналістів Азербайджану з 4 по 9 серпня 2018 року делегація Генеральної канцелярії Міжнародної громадської організації (далі МГО КЗ) прибула до Азербайджану з робочим візитом.

      Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав учасників, гостів та організаторів  ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні підходи до виховання учнів козацьких класів і хортингістів у навчальних закладах», яка відбудеться 8 – 9 листопада 2018 року на базі кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка. Співорганізатором якої є Сумська паланка Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».

Вгору

       15 вересня 2018 року відбулося засідання чергової 64-ї Малої Ради МГО «Козацтво Запорозьке» (МГО КЗ). Традиційно Вереснева Мала Рада МГО КЗ здебільшого розглядала специфічні, але актуальні питання для життя нашої козацької формації. Ось в і в цей раз перше, третє та четверте Порядку денного розглядали прискіпливо.

     На початку вересня цього року делегація МГО Козацтво Запорозьке (далі МГО КЗ), яку очолював Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак (далі маршал Сагайдак) відвідала черговий раз Республіку Польщу на запрошення Асоціації Постачальників для Воєнізованих Структур «ЛОГІСТИК МІЛІТАРІ» та прийняла з 4 по 7 вересня участь у черговій Військовій виставці (далі Виставці) міста Кельце.

        4 грудня 2018 року православні всього світу святкували знаменне свято для віруючих – Введення у Храм Пресвятої Богородиці. В цей день Блаженійший Митроплит ОНУФРІЙ після проведення літургії у Введенському монастирі, за великі заслуги перед УПЦ, особистий вклад у захист Віри Православної, нагородив Верховного отамана України та Діаспори, Гетьмана козацтва Запорозького, маршала козацтва Дмитра Сагайдака – орденом святого Іова Почаївського. Приймаючи з вдячністю нагороду, Гетьман козацтва Запорозького Дмитро Сагайдак зазначив, що сприймає це, як відзнаку заслуг всіх козаків МГО «Козацтво Запорозьке», тому надалі докладе всіх зусиль на захист Віри Православної.

    20 жовтня 2018 року, в Києво-Печерській Лаврі, відбулося засідання чергових Покровських 65-ї Малої та 34 Верховної козацької Рад МГО «Козацтво Запорозьке» (далі МГО КЗ). На їх засіданнях МГО КЗ підводить певну риску по виконанню пунктів Плану основних заходів в МГО КЗ за поточний рік та закладає основу такого Плану на наступний.