Звання «Герой Козацтва» надається за героїчні (особисті або колективні) заслуги перед Козацтвом та суспільством, зв’язаними з особистим прикладом захисту Державності, благодійної діяльності, вихованні підростаючого покоління в дусі Звичаїв запорозьких козаків.

Орден "Гетьман Петро Сагайдачний" є найвищою нагородою в МГО КЗ  та має  одну ступень.

Орденом нагороджуються козаки, громадяни України та інших держав за значний внесок у розвиток козацтва на Православних традиціях, високі досягнення в суспільній та благодійній діяльності, вихованні підростаючого покоління на козацьких засадах.

Орден «ПОКРОВА» є найвищою нагородою в МГО КЗ  та має  І, ІІ, ІІІ, ІV ступені

Орден "Козацька Слава" є вищою нагородою в МГО "Козацтво Запорозьке" та має три ступені. Ним нагороджуються козаки, громадяни України та інших Держав, у відповідності до Наказу Гетьмана МГО КЗ, за значний внесок у відродження та розвиток козацтва в Україні та Діаспорі. за високі досягнення в козацько-суспільній та благодійній діяльності.

Орден "ГЕТЬМАН БАЙДА ВИШНЕВЕЦЬКИЙ" є нагородою в МГО КЗ  та має  І-шу, ІІ-гу та ІІІ-ю ступені. Нагородження Орденом проводиться на підставі Наказу Гетьмана МГО КЗ у відповідності до Внутрішнього положення «Про нагороди у МГО КЗ»