Козаки військової сотні Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» гідно відзначили День української державності

       28 липня 2023 року кращі представники військової сотні Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» забралися на території одного з батальйонів добровольчих формувань міста Суми для відзначення свята з нагоди Дня української державності.

 

       Для військових козаків паланки свято української державності набуло особливого значення, адже вони, з першого дня повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, зі зброєю в руках долучилися до Сумського спротиву й дотепер борються за свободу, незалежність і територіальну цілісність рідної країни.
       Тисячі козаків і берегинь жіночого об’єднання обласної козацької громади долучилися до служби в елітних військах і спецпідрозділах Збройних Сил України та волонтерської діяльності. Вони воюють на передових бойових позиціях, служать в десятках батальйонів добровольчих формувань територіальних громад Сумщини, забезпечують харчування військовослужбовців, збирають допомогу для Збройних Сил України, допомагають в тилу. Понад дві тисячі з них відзначені Державними нагородами, нагородами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, відомчими нагородами місцевої влади, Міністерства оборони України, командувача Сухопутних військ ЗСУ, командира оперативно-тактичного угруповання «Суми» та командирів військових частин і добровольчих формувань. 
       В нинішнє свято української державності також відзначаються її мужні й незламні захисники – козаки військової сотні Сумської паланки МГО КЗ. 
       З вітальним словом до захисників державності звернувся генерал-полковник Віктор Лях – отаман Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке». 

 

       Він зачитав витяг з наказу командира військової частини 3051 Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України в якому зазначено, що 24 лютого 2022 року 211 козаків і берегинь Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» стали на захист обласного центру. Вони стояли на блокпостах, здійснювали патрулювання у межах обласного центу, брали участь у більшості бойових зіткнень на територіях міста Суми та його околиць, виявляючи неабияку стійкість, мужність, героїзм і жертовність. 
          Упродовж двох місяців війни, козаки й берегині паланки з честю виконували завдання, притаманні Національній гвардії України.
       Вони й досі зразково виконують свої військові обов’язки у Збройних Силах України, Державній прикордонній служби України, Національній гвардії України та Добровольчих формуваннях територіальних громад.

       Виходячи з вище зазначеного, нагородити кращих представників козацької громади за виявлені мужність, незламність, відвагу, жертовність, результативну підтримку і взаємодію при захисті міста Суми від російської агресії, забезпечення надійного тилу Збройних Сил України і добровольчих формувань Сумської міської територіальної громади та з нагоди Дня Української Державності.

       Затим генерал-полковник Віктор Лях – отаман паланки і сотник Геннадій Приймак – отаман військової сотні Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» вручили нагороди 36-ти козакам.

       Грамотою командира військової частини 3051 було також відзначено і особовий склад 5-ї роти 8-го батальйону ДФТГ м. Суми за зразкове виконання службово-бойових завдань щодо захисту незалежності та суверенітету України, відданість Військовій присязі та українському народові в складних умовах загрози життю та здоров’ю, за виявлену особисту мужність і патріотизм при виконанні службових обов’язків та з нагоди відзначення Дня української державності. 

       Після вручення заслужених нагород було зачитано наказ отамана Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» про присвоєння козакам чергових і позачергових козацьких звань, чого вони так довго чекали. Слід сказати, що, захисники української державності, присвоєнню козацьких звань раділи більше, аніж отриманню відзнак за незламність, мужність і відвагу. Відповідно й схвальні оплески, адресовані кожному з відзначених, були значно гучнішими та тривалішими. 

       Отаманам Сумської паланки та військової козацької сотні було приємно спостерігати і відчувати, як завдяки проведенню подібних заходів у їхніх підопічних зростає козацька гідність, яка проявляється в усвідомленні своєї ваги та значимості в козацькому товаристві, що у свою чергу позитивно впливає на зміцнення особистісного аспекту здоров’я і на розвиток найвагоміших лицарських якостей.

 


Прес-центр Сумської паланки
МГО «Козацтво Запорозьке»