Козаки та козацькі берегині Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» взяли участь у IV Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції «Обдаровані діти – скарб нації»

       5 – 9 липня 2023 року козаки та козацькі берегині Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» взяли активну участь у роботі секції «Педагогічний супровід самореалізації обдарованих учнів» IV-ї Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Обдаровані діти – скарб нації», що проходила на базі Інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України.

    Головною метою учасників обласної козацької громади було поширення довготривалого й досить результативного інноваційного досвіду практичної роботи з педагогічного супроводу і потужної самореалізації козацької молоді та здобувачів передвищої фахової освіти.

      Особливу увагу науковці зосередили на підготовці студентської молоді до виконання бойових завдань. У такій підготовці не існує дрібниць. Навіть, від правильного шнурування й правильно зав’язаного вузла на берцях солдата може залежати успішне виконання бойового завдання. Кривава битва за цілісність та незалежність України є одночасно і ремеслом, і мистецтвом, і творчістю. Адже під час бою часто доводиться імпровізувати, застосовувати нововведеня, вишукувати розумні рішення і дії, тощо.  

     У своїх доповідях козаки-науковці розкрили механізми та таїни дієвого впливу на студентів евристичної діяльності з пошуку різноманітних способів в’язання гераклового (прямого або рифового) вузла на військових берцях.

   Евристична діяльність зі знаходження різних способів в’язання одного й того ж самого вузла сприяє створенню ситуації педагогічної взаємодії і ситуації педагогічного перетворення студента у процесі самостійного здобуття нових знань, умінь і навичок на основі здобутих від викладача. Змушує студентів творчо мислити, самостійно знаходити понад 30 нових способів в’язання прямого вузла, що сприяє формуванню вольових та інтелектуальних якостей, розвитку евристичного мислення, виробленню навичок об’ємного сприймання предметів, знаходженню відмінності між різними способами в'язання вузлів, закріпленню та вдосконаленню вмінь та навичок спостерігати і порівнювати предмети, що надважливо для військового розвідника.

     Заняття подібною евристичню діяльністю викликає у здобувачів передвищої фахової освіти неабияке захоплення можливостями особистих відкриттів. Сприяють значному поліпшенню фізичного, емоційного, інтелектуального й соціального аспектів здоров’я. Є неперевершеною розумовою гімнастикою, запорукою розуміння і розвитку діалогічного мислення, мотиваційною базою вдосконалення особистої комунікативної культури.

      Тому й не дивно, що викладач з предмету «Захист України» Сумського будівельного коледжу Михайло Лях практикує впровадження такої інноваційної евристичної діяльності в систему позааудиторних занять з підготовки студентів до служби у Збройних Силах України.

 

 

Прес-центр Сумської паланки

МГО «Козацтво Запорозьке»