ПОСВЯТА У ДЖУРИ – ТРАДИЦІЯ СЛАВУТСЬКОЇ ГРОМАДИ

2 жовтня, в межах заходів з відзначення Дня захисника й захисниць України та Дня українського козацтва, у холі міського Палацу культури відбулася посвята учнів загальноосвітніх закладів у джури. Проводити дане дійство уже стало традицією для славутської громади. Цього року посвяту склали 86 юних славутчан.

 

Ведучі заходу Дарія Гарбарук та Назар Мох насамперед закликали присутніх хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів Збройних Сил України.

 

Відродження та збереження традицій Запорозької Січі, яка була джерелом лицарського духу, воїнської звитяги, палкої любові до рідної землі — одні із надважливих складових патріотичного виховання, якому освітяни й міська влада надають особливого значення. Адже діти, які з раннього дитинства виховуються в середовищі, де бережно, з повагою та любові ставляться до історії, без сумніву, зростатимуть патріотами своєї держави.

 

Після заклику осавула Романа Бачинського урочисто внести прапор, шкільні чоти та молоді козаки доповіли про готовність присягати в джури отаману Хмельницького округу МГО «Козацтво Запорозьке», міському голові Василю Сидору. Юні козаки, провівши свої показові виступи, взяли участь в урочистій посвяті, під час якої давали обіцянки чесно і віддано служити українському народові, козацтву в ім’я становлення незалежності та розвитку України.

 

Міський голова Василь Сидор, вручивши відповідні посвідчення, звернувся до юних славутчан:

- Ви сьогодні прийняли свідоме рішення стати джурами — гідними представниками козацького роду. Ваше головне завдання добре навчатися, готувати себе фізично, морально і духовно. Щиро дякую викладачам і батькам, усім хто виховує дітей, зрощуючи у них любов до рідної землі та українських традицій. Сьогодні ми віддаємо шану нашим воїнам, які захищають Україну ціною життя, тим людям, які працюють на благо України.

 

У церемонії посвяти у джури також взяли участь: осавул Славутської паланки Олександр Зарванський, заступник начальника роти охорони, майор Сергій Малярчук, заступник міського голови Ігор Піголь, начальник управління освіти Ельміра Перепелиця, які привітали юних козаків та берегинь і побажали їм бути гідними захисниками своєї держави, берегти традиції свого народу, бути гідним продовженням нащадків українського козацтва.

 

З посвятою у джури учнів шкіл, а також усіх присутніх на заході, вітали талановиті вихованці Будинку дитячої творчості. Після чого усі разом заспівали відому українську пісню "Ой у лузі Червона калина".