УЧАСТЬ КОЗАКІВ СУМСЬКОЇ ПАЛАНКИ МГО «КОЗАЦТВО ЗАПОРОЗЬКЕ» В АКЦІЇ-ВШАНУВВАННЯ ГЕРОЇВ ПІД ГАСЛОМ «СОНЯЧНА КВІТКА – КВІТКА НЕЗЛАМНОСТІ»

     У березні-травні, за ініціативи українських діаспор та українських родин, які виїхали за кордон на початку повномасштабної російської агресії, була ініційована акція «Посади  квітку пам’яті». Квіткою пам’яті було обрано сонячну квітку соняху, як символу незламності громадського спротиву і військових Збройних Сил України та скорботи за тими мужніми патріотами, котрі пішли у вічність, заплативши життям у борні за незалежність і щасливе майбутнє рідної країни.

      У всьому світі в містах і селищах: парках, скверах, вулицях, на подвір’ях, поблизу шляхів, на пустирях біля будинків, навіть у Букінгемському палаці була висаджена українська квітка, вшановуючи пам'ять загиблих героїв у перші дні та місяці війни.   

     4 травня 2023 року представники Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтва Запорозького», Сумської міської організації ветеранів України,  Сумської філії громадської організації «Спілка морських піхотинців України «Сумське морське зібрання» та інших організацій і установ взяли активну участь у патріотичній акції-вшанування героїв Сумського спротиву і військових Збройних Сил України під гаслом «Сонячна квітка – квітка незламності», що відбулася на майданчику біля Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки і була приурочена до Всесвітньої акції підтримки України «Посади квітку пам’яті».

   Виконуюча обов’язки директора Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки Валентина Кальченко привітала учасників патріотичного заходу, наголосила на важливості проведення акції-вшанування.

   Зазначила, що на сьогодні всі мешканці Сумщини, всі громадяни країни стають безпосередніми учасниками воєнних процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення долі України, а військовим приємно буде знати, що їх постійно вшановують та підтримують.

    На початку патріотичної акції-вшанування під гаслом «Сонячна квітка – квітка незламності» організатори, безпосередні учасники здійснення цієї акції та численні гості вшанували пам’ять полеглих героїв Сумського спротиву і військових Збройних Сил України хвилино мовчання.

     Насіння соняху було висаджено на зарані підготовленій клумбі у вигляді відкритої книги на вулиці Героїв Сумщини поряд центральної будівлі книгозбірні.

     До акції «Посади квітку пам’яті» долучилося багато козаків, козачок, студентів, учнів і дітей дошкільних закладів, котрі є зразковими членами Сумської паланки Міжнародної  громадської організації «Козацтво Запорозьке» та користувачами бібліотек Сумських територіальних громад. Вони охоче висаджували соняхи на своїх присадибних ділянках.

 

 

Прес-центр Сумської паланки

МГО «Козацтво Запорозьке»

     Далі на адресу учасників і гостей такого заходу лунали теплі  слова привітання, пісні та інші художні номери кращих творчих  митців і колективів м. Суми.

     Очолив роботу з посадки насіння соняшників генерал-полковник Віктор Лях з представниками козацької сотні Добровольчого формування територіальної громади міста Суми: отаманом козацької чоти, сотником Геннадієм Приймаком та членом старшини козацької чоти, сотником Олександром Кисляком.  До участі у такому патріотичному заході долучилися інші військові, члени козацьких громад, громадських організацій та учні закладів освіти.

     Всім присутнім: членам громадських організацій, митцям, письменникам, читачам, студентській молоді, учням, зацікавленим перехожим, організатори акції-вшанування героїв роздали пакетики з насінням соняха для посадки на власних земельних ділянках, квітниках і біля будинків містян.