УЧАСТЬ КОЗАКІВ СУМСЬКОЇ ПАЛАНКИ МГО КЗ У ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ «У ВІРІ ЖИТТЯ – СУМСЬКІ ВЕТЕРАНИ»

     16 березня 2023 року у бібліотеці імені Т.Г. Шевченка відбулася презентація книги «У вірі життя – сумські ветерани.

    У книзі документальних нарисів відображається 35-ти річна історія Сумської міської організації ветеранів України. Вона створена в лютому 1987 року як Сумська міська організація ветеранів війни і праці. З 2004 року рішенням конференції вона була перейменована на Сумську міську організацію ветеранів України.

          У структурі організації діють три комітети: ветеранів війни, праці і дітей війни, військової служби; три комісії: медико-соціальна, по роботі з молоддю, організаційно-методична.

          З 2006 року козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» розпочали активну співпрацю з комітетом ветеранів війни та комісією по роботі з молоддю в часи головування полковника Олександра Васильковського та полковника Миколи Бондарєва. Козаки намагаються активно співпрацювати і з полковником В’ячеславом Ничипоренком – нинішнім головою ради Сумської міської організації ветеранів України.

          З 12 грудня 2012 року генерал-полковник Віктор Лях є дійсним і дієвим членом Сумської міської організації ветеранів України та активним членом комісії по роботі з молоддю. Значний внесок отамана Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» у справу військово-патріотичного виховання підростаючого покоління був висвітлений у виступі Миколи Чижиченка (голови комісії по роботі з молоддю СМОВУ) під час презентації даної книги.

          «На рахунку сумських ветеранів багато корисних і важливих справ, спрямованих передусім на соціальний захист людей старшого віку, національне та військово-патріотичне виховання молоді» – зазначив у своєму виступі Сумський міський голова Олександр Лисенко. Він заохотив кількох з них книгою «У вірі життя – сумські ветерани». Серед відзначених були генерал-полковник Віктор Лях – отаман Сумської паланки та полковник Андрій Вовк – голова громадської організації «Сумське морське зібрання», з яким взаємодіють козаки.

          У своєму короткому виступі генерал-полковник Віктор Лях зосередив увагу на окремих розділах книги «У вирі життя – Сумські ветерани», а також розкрив паралелі ратної звитяги українців під час 2-ї Світової війни, Афганської війни, 23-х локальних війнах і збройних конфліктах на територіях інших 15 іноземних держав та затяжної російсько-української війни.

      На окремих прикладах засвідчив незламність, хоробрість і рішучість козаків Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» при звільненні міста Суми і Сумщини в цілому від агресивно-налаштованих до українського народу військ російської федерації.

 

 

Прес-центр Сумської паланки

МГО «Козацтво Запорозьке»