Участь козаків МГО «Козацтво Запорозьке» у роботі науково-популярної конференції «Польща – Україна: спільне минуле, теперішнє та майбутнє. 30-річчя відновлення Українського військового цвинтаря в Александрові Куявському»

 

     Науково-популярна конференції «Польща – Україна: спільне минуле, теперішнє та майбутнє. 30-річчя відновлення Українського військового цвинтаря в Александрові Куявському», під Почесним патронатом маршалка Куявсько-Поморського воєводства Пьотра Калбецького, пройшла в кінозалі Міського центру культури.  

      Конференцію відкрили бурмістр Александрова Куявського Аркадіуш Граляк та посол консул України в Республіці Польща Василь Зварич.

       На конференції були заслухані доповіді з історії польсько-українських відносин 1920 року:

1. «Новий територіальний порядок у Центральній Європі після Першої світової війни» – проф. доктор . Ярослав Клачков (UMK Торунь).

2. Українське питання в польській політичній думці ХІХ – початку ХХ ст. (до початку Першої світової війни) – д-р Ілона Залеська (UMK Торунь).

3. Польсько-український військовий союз 1920 р. Витоки братерство  по зброї  інтернуванняпроф. доктор хаб. Збігнєв Карпус (UMK Toрунь).

4.  Александров Куявський та його громада під час прориву (1915-1922) – Пьотр Мієрнік, MA (Торунь).

5. Навчання в таборі для інтернованих в Александрові Куявськомудок. д-р Олена Гуменюк (Київ).

6. Релігійне життя серед інтернованих українських вояків в Александрові Куявському – кс. Миколай Гайдученя (Торунь).

7. Історія українського військового цвинтаря та пам'ять про українців в Александрові Куявському – доктор  Томаш Кшемінскі, проф. NCU (Торунь).

     Теми доповідей і посади доповідачів засвідчили високий рівень проведення такої конференції та належне висвітлення широкого спектру історичних подій та польсько-українських відносин в роки діяльності Української Народної Республіки.

       За значними недоліками в розумінні польської мови, нам важко коментувати виступи провідних науковців території Куявсько-Поморського воєводства.

         Однак вважаємо за необхідне проінформувати членів МГО «Козацтво Запорозьке» та народ України про зміст виступів наших козаків на цій науково-популярній конференції.

    Виступ Верховного отамана України та діаспори, гетьмана Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», маршала козацтва Ярослава Банчука:

        «Перш за все, я хочу виразити вдячнісь бурмістру  Александрова Куявського, пану Аркадіушу Граляку за запрошення на конференцію та урочистості з нагоди 30-річчя відновлення Українського військового цвинтаря, гарний прийом і умови проживання.

Я приїхав сюди зі справжнім бойовим козацьким генералом Віктором Ляхом – отаманом Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».  Його підопічні є тими найбільш свідомими козаками України, котрі об’єдналися задля дієвої й самовідданої жертовної праці: з відродження кращих традицій і звичаїв славного Січового товариства;  дослідження, осучаснення та впровадження в навчально-виховний процес закладів освіти кращих зразків козацької педагогіки, а також створення результативних інноваційних освітніх технологій та комплексів навчально-методичних посібників для їх реалізації; здійснення справжнього козацького гарту  духу, душі, розуму й тіла; створення козацьких загонів територіальної оборони та потужного козацького резерву Збройних Сил України.

​          З 2000 року під його керівництвом у підшефних закладах освіти діють козацькі класи. Ті, хто пройшов у них справжній козацький гарт, стали ядром багатьох козацьких і територіальних загонів оборони. Багато з них командують ротами, взводами та окремими відділеннями спеціального призначення.

          Тисячі козаків Сумської паланки мужньо відстоюють територіальну цілісність України в елітних родах військ Збройних Сил України, показують приклад ратної звитяги, жертовності та дієвої любові до рідної країни.

          В одному з добровольчих батальйонів Сумщини сформовано козацьку сотню з представників Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке», котрі не тільки відзначаються сумлінним виконанням військового обов’язку за місцем служби, а також і в заходах, які проводяться командуванням  оперативно-тактичного угрупування Суми.

          Таким чином, ми вбачаємо паралелі ратної звитяги козаків 1920-х років і 2014 – 2023-х років, яких поєднують прояви хоробрості, рішучості, витримки, відваги та незламності бойового духу. Як і 100 років потому, вони мають постійну підтримку від польського народу, Разом виборюють нашу і вашу Незалежність.

          Відтак, переконаний, що перемога  буде за нами. Дякую за увагу».    

          Виступ  отамана  Сумської  паланки  МГО «Козацтво  Запорозьке»,  генерал-полковника Віктора Ляха:

       «Від імені верховного отамана України і Діаспори, гетьмана «Козацтва Запорозького», маршала козацтва Ярослава Банчука, всіх козаків України, виражаю щиру вдячність бурмістру міста Александров Куявський, пану Аркадіушу Граляку, всім учасникам науково-популярної конференції, за збереження пам’яті про козаків, котрі в 20-х роках минулого століття боролися за вашу і нашу Незалежність.

     Висловлюю безмежну вдячність за гарне утримання Козацької Могили та належне вшанування доблесних козацьких лицарів.

       У такому ж гарному стані утримується в місті Суми Польський меморіал, де поховані солдати народного війська польського. Там, на прохання маршала козацтва Ярослава Банчука, здійснюються з молодими козаками, джурами і козачатами патріотичні заходи, які сприяють зміцненню дружніх відносин України з Польщею. У процесі проведення таких заходів, молодь усвідомлює, що польські патріоти разом з українськими воїнами мужньо та відважно боролися проти нацизму. Проливали кров за щасливе майбутнє польського та українського народів.

       10-й рік на Україні йде війна. Гинуть тисячі людей: військових і цивільних, серед яких старі та діти. Справжнім жахіттям для народу України стала повномасштабна російська агресія. І знову Польща підтримує Україну. Надає допомогу зброєю, боєприпасами, амуніцією та продуктами харчування.

Відвідавши вщент зруйноване місто Буча, Президент Республіки Польща Анджей Дуда, заявив: «Для перемоги Україні потрібні три речі – зброя, зброя і ще раз – зброя».

      Але, на превеликий жаль, і цього не достатньо. У війні з використанням штучного інтелекту, зверх точних ракет, безпілотників «Мохаджер» та далекобійних літальних апаратів сімейства «Шахед», ми потребуємо не тільки зброї, а й матеріально-технічних засобів, серед яких: тепловізори, планшети, лазерні указки, прожектори і, звичайно ж, автомобілі високої прохідності (пікап).

        Ми переконані, що скільки б не точилася війна – перемога буде за нами разом з вами і з усім світом.

        Дякую за увагу».

На закінчення свого виступу, генерал-полковник Віктор Лях підійшов до бурмістра Аркадіуша Граляка та вручив йому звернення  командира в.ч. 3051 підполковника Євгена Казанцева щодо підтримки у  забезпеченні, необхідних для здійснення протиповітряного прикриття цивільних об’єктів, матеріально-технічних засобів.

    Після завершення роботи науково-популярної конференції відбулася ділова зустріч представників адміністрації самоврядування Алексанрова Куявського на чолі з бурмістром Аркадіушем Граляком і представників МГО «Козацтво Запорозьке» з України та Польщі на чолі з Верховним отаманом України та діаспори, гетьманом Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», маршалом козацтва Ярославом Банчуком. У процесі обговорення майбутньої взаємодії, було підписано Угоду про розвиток взаємовідносин і співробітництва: в усіх формах педагогічної діяльності; розвитку ефективних форм співробітництва між господарськими, культурними, освітніми та науковими закладами; розвитку співробітництва та обміну досвідом адміністративних структур та органів самоврядування, а також громадських організацій, що представляють різні напрямки господарсько-громадської діяльності; зміцнення співробітництва в галузях економіки, виховання, культури, науки, спорту, туризму, а також обмін делегаціями молоді та вчителів.

 

Прес-центр Сумської паланки

МГО «Козацтво Запорозьке»

FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine