За наказом Верховного отамана України та діаспори, гетьмана Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», маршала козацтва Ярослава Банчука для організації фотовиставки, участі в конференції та урочистостях, до Польщі було завчасно відряджено генерал-полковника Віктора Ляха – отамана місцевого осередку.
Фотовиставка «Наша Незалежність» розмістилася в фойє кінозалу Міського центру культури в Александрові Куявському. Три десятки фотографій формату А 4, що відображали основну діяльність МГО «Козацтво Запорозьке», були розміщені на 5-ти стендах.
Роботу досвідчених козаків з військово-патріотичного виховання дітей і молоді, справжнього козацького гарту, формування незламного духу та здійснення творчої самореалізації було продемонстровано численній учнівській молоді, дорослим мешканцям Александрова Куявського та учасникам науково-популярної конференції «Польща-Україна: спільне минуле, теперішнє та майбутнє. 30-річчя відновлення Українського військового цвинтаря в Александрові Куявському» на прикладі діяльності Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».
Козацька фотовиставка розпочала діяти 30 червня 2023 року за два дні до роботи науково-популярної конференції. Сюди організовано приводили учнів міських навчальних закладів, котрі були приємно вражені системою виховання українських дітей та учнів козацьких класів загальноосвітніх і спеціалізованих шкіл Сумщини.
Слід сказати, що формування козацької сили духу й відносної незалежності відбувається спочатку вдома – в козацькій родині, затим – у дитячому садочку, де козача зараховується до козацької групи за його особистим бажанням. Як правило у козацькій групі значно більше розумове, фізичне, мистецьке, творче навантаження у порівнянні зі звичайною дитячою групою. Тут здійснюється набагато більше розважально-пізнавальних і пошукових занять, а також навчань з вокалу, хореографії, декламування, розумової гімнастики тощо. Діти відрізняються від інших і своїм польовим козацьким вбранням, і поведінкою, і згуртованістю, і розвитком, і здобутими навичками колективних дій.
До зразкового козацького класу також зараховуються за власним бажанням. Тільки тут проводиться з ними значно більше занять, аніж у дитячому садочку. До козачат відносяться, як до дорослих: з відповідною вимогою та любов’ю. З ними проводяться заняття з бойових мистецтв, туризму, козацької розвідки, плавання… У початкових, середніх і старших класах багато уваги приділяється ознайомленню, вивченню та здобуттю навичок поводження із сучасною бойовою зброєю.
Великої уваги у козацьких класах приділялося відпрацюванню навичок виконання хорових бойових криків, закликів, декламувань і схвальних вигуків, що часто лунали у виконанні козачат і джур на державних урочистостях і виступах серед воїнів у військових частинах. Вони були бажаною родзинкою всіх урочистостей за участю ветеранів Другої світової війни, воїнів-інтернаціоналістів, учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних Сил ЗСУ.
Козачата, маленькі берегині та джури виборювали перші місця на багатьох Всеукраїнських і Міжнародних фестивалях. Виступали зі змістовними концертними програмами у Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва, Сумській обласній філармонії, Сумському національному академічному театрі драми та музичної комедії імені М.С. Щепкіна. Вони єдині представляли молодь всієї України в Українському домі м. Київ під час проведення VI Всесвітнього Форуму Українців.
Впродовж 23-х років козаки працюють під гаслом «Піклуєшся за довкіллям – дбаєш про своє здоров’я!». Членами воєнізованої козацької громади висаджені ліси, сквери, алеї, впорядковані садиби й місця проживання козаків. Гордістю козаків паланки є Сумський міський сквер імені святого праведного Петра (Калнишевського), сквер «Козацької слави» у м. Шостка, дитячий козацький міні-сквер на території КУ ССШ І – ІІІ ступенів № 25 м. Суми. До їх догляду долучаються маленькі громадяни України – козачата – майбутні захисники України.
Слід сказати, що тільки завдяки підтримки Верховного отамана України та діаспори, гетьмана Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», маршала козацтва Ярослава Банчука, наша козацька фотовиставка супроводжувала всі урочистості, приурочені 30-річчю відновлення Козацької могили.
На прохання керівництва Міського центру культури в Александрові Куявському, фотовиставку від Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» було подаровано місту для подальшого перегляду та використання.
Прес-центр Сумської паланки
МГО «Козацтво Запорозьке»
Десятий рік поспіль тисячі козаків та представниць жіночої козацької громади «Берегиня» мужньо відстоюють нашу незалежність, виявлячи ратну звитягу в боротьбі з російськими агресивними військами. Сотні козацьких вихованців командують ротами, взводами, відділеннями багатьох військових частин Збройних Сил України, а також сотнями, чотами, заставами у добровольчих формуваннях багатьох територіальних громад.
У теперішній війні, вихованці козацьких класів успішно діляться накопиченим досвідом з військовими Збройних Сил України, демонструють приклади мужності, відваги та зразкового виконання бойових завдань.
Про це та інше розповідав генерал-полковник Віктор Лях біля фотовиставки «Наша Незалежність», що супроводжувала конференцію та традиційні урочистості.
Гарні враження від української фотовиставки «Наша Незалежність» отримали представники адміністрації самоврядування Александрова Куявського на чолі з бурмістром Аркадіушем Граляком, котрий побажав сфотографуватися на її фоні.