Козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» взяли участь у відзначенні 34-ї річниці виведення військ з Афганістану

     15 лютого 2023 року козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» зібралися біля меморіалу «Загиблим воїнам-інтернаціоналістам» у м. Суми, щоб разом з представники обласної та міської влади,  ветеранами Афганістану, учасниками бойових дій на територіях інших держав,  небайдужими сумчанами, відзначити 34-ту річницю виводу військ з Афганістану та вшанувати всіх учасників бойових дій 24-х локальних війн і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав.

     Козаки вирізнялися серед інших своїм польовим військовим вбранням.

     Слід зазначити, що в козацькій громаді Сумської паланки багато воїнів-інтернаціоналістів. На початку 2014 року вони одними з перших відправилися на схід України, щоб вже вкотре брати участь в бойових діях антитерористичної операції, уперше відстоюючи інтереси рідної держави. Козаки паланки ще й досі звільняють Україну від повномасштабного вторгнення  російського агресора.

    Серед воїнів-інтернаціоналістів і генерал-полковник Віктор Лях – отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке». У 1772 році він у складі розвід-ескадри Тихоокеанського флоту виконував свій інтернаціональний обов’язок з підтримки Демократичної Республіки В’єтнам на передових бойових рубежах Південно-Китайського моря.

    Варто нагадати, що у Сумській області на обліку перебуває 4067 учасників бойових дій на території інших держав. Із них 516 осіб – з інвалідністю внаслідок війни.

   Вшанування пам’яті побратимів, котрі загинули під час виконання військового обов’язку та відійшли у вічність уже в мирний час, розпочалося з панахиди, яку відслужив керівник Сумського єпархіального відділу УПЦ по роботі з військовослужбовцями протоієрей Євгеній Феденко на запрошення керівництва Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

     Представники обласної та міської влади, військові, члени ДФТГ № 3 м.  Суми, козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» та окремого Спасо-преображенського полку, представники громадськості  поклали квіти до меморіалу «Загиблим воїнам-інтернаціоналістам».

     У цей пам’ятний день генерал-полковник Віктор Лях вручив заслужені нагороди тим представникам козацьких організацій, котрі долучилися до Сумського спротиву, здійснювали патрулювання обласного центру, сприяли облаштуванню блокпостів і запобігали мародерству у перші місяці війни.

     Переконані, що пам’ять про славних воїнів-інтернаціоналістів назавжди залишиться у серцях нинішніх і майбутніх поколінь.

 

 

Прес-центр Сумської паланки

МГО «Козацтво Запорозьке»

     Афганці зі щирою вдячністю підходили до козаків – воїнів-інтернаціоналістів, котрі  вже десятий рік поспіль використовують свій бойовий досвід для звільнення України від російських загарбників, служать у ЗСУ, ДПСУ, НГУ, ДФТГ,  або активно допомагають обороні держави в інший спосіб, фотографувалися з ними.