ВІДЗНАЧЕННЯ КОЗАКІВ-ВОЛОНТАРІВ

СУМСЬКОЇ ПАЛАНКИ МГО «КОЗАЦТВО ЗАПОРОЗЬКЕ»

          02 серпня 2022 року Сумська міська рада відзначила кращих волонтерів обласного центру, серед яких і представники нашого козацтва. До речі, – це єдині у актовій залі волонтери, котрі служать у Збройних Силах України та Добровольчих формуваннях Сумської територіальної громади. Вони відрізняються від інших своїми військовими одностроями. Про їх значимість у час війни, розповідав Олександр Лисенко – міський голова.

Вгору

       Слід сказати, що початку повномасштабної російської агресії, серед багатьох видів суспільно корисної діяльності козаків та козачок Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», помітно зросла й волонтерська підтримка людей похилого віку, переселенців, представників Сумського спротиву, воїнів Добровольчих формувань Сумської територіальної громади і Збройних Сил України.

         Особливо затребуваною серед всіх видів діяльності козаків-волонтерів у час війни, стала їхня жертовна праця із забезпеченням харчуванням представників Сумського спротиву. Саме з цією метою козацька берегиня Марина Кальченко приступила до створення виробництва харчових продуктів і приготування гарячих висококалорійних страв для мужніх захисників козацького міста. Вона докладала максимум зусиль для накопичення бази харчового продовольства. У повній мірі забезпечувала логістику: доставку продовольства до місця приготування страв; відправлення харчових продуктів і гарячих страв до війкових частин і їх чисельних підрозділів, добровольчих формувань, загонів патрульної поліції та інших.

    Керівником цього виробництва стала головна козацька берегиня Світлана Низова, яка самостійно добирала для такого виробництва 50 відповідальних, надійних і витривалих працівників з числа козаків, козацьких берегинь, викладачів, майстрів виробничого навчання та знайомих. Розподіляла набраних працівників по робочим місцям, згідно їх здібностей і професійних якостей.

       Завдяки професійному досвіду козаків і козачок Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке», високоякісний виробничий процес забезпечується за будь-яких умов воєнного часу. До роботи вони приступають з 4-тої години ночі, виконують її з повною віддачею та насолодою, бо душею й серцем відчувають, що таким чином наближають перемогу у війні над злочинною російською агресією.

       На сьогодні до виробництва харчових продуктів і приготування гарячих страв для військовослужбовців долучилися 28 козаків і козацьких берегинь.

         Напередодні святкування Дня Української Державності 5 із них були представлені до відзначення Почесними грамотами міського голови та преміями у розмірі вісім тисяч гривень за активну громадську позицію, благодійну і гуманістичну діяльність, вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху та забезпечення військових підрозділів, що захищають територіальну цілісність України.

         Серед наших нагороджених козаків і козачок:

          – чотар Кубраков Григорій Сергійович, волонтер, солдат, кухар добровольчого формування № 4 Сумської міської територіальної оборони та виробництва харчових продуктів і гарячих страв для мужніх захисників м. Суми;

         – чотар Лобзін Дмитро Васильович, волонтер, солдат, кухар добровольчого формування № 3 Сумської міської територіальної оборони та виробництва харчових продуктів і гарячих страв для мужніх захисників м. Суми;

     – чотар Бойко Олександр Олександрович, волонтер, солдат, кухар добровольчого формування № 2 Сумської міської територіальної оборони та виробництва харчових продуктів і гарячих страв для мужніх захисників м. Суми;

        – козацька берегиня Коваленко Наталія Петрівна, волонтер, солдат, кухар добровольчого формування № 8 Сумської міської територіальної оборони та виробництва харчових продуктів і гарячих страв для мужніх захисників м. Суми;

         – козацька берегиня Пономаренко Галина Миколаївна, волонтер, солдат, кухар добровольчого формування № 1 Сумської міської територіальної оборони та виробництва харчових продуктів і гарячих страв для мужніх захисників м. Суми.

Такі високі нагороди від міського голови отримали, вище названі козаки та козачки, вперше. Тож раділи та фотографувалися із заслуженими відзнаками та мером міста.

         Не утримуюсь сказати й про те, що подібні відзначення є найбільш вагомою мотиваційною базою для подальший доброчинних звершень. Вони є визнанням значущої праці, що у свою чергу є і потужним джерелом оздоровлення й відновлення сил під час довготривалої виснажливої праці, спрямованої на підняття духу тих, хто наближує перемогу над російськими варварами.

 

 

Генерал-полковник Віктор Лях, отаман Сумської паланки

МГО «Козацтво Запорозьке»