КОМАНДУВАЧ ОТУ «СУМИ» ОЧОЛИВ ПЕРШУ ХОДУ

ВІЙСЬКОВИХ АЛЕЄЮ ГЕРОЇВ

         Горіхову алею на честь героїв АТО, ООС, війни України проти російських агресорів і маленької Злати висаджено козаками Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» у квітні 2022 року на узбіччі Сумського міського скверу імені святого праведного Петра Калнишевського. Тут доречно буде сказати, що Злата Захарчук була зачата героями ООС ЗСУ у зоні бойових дій на сході України й 6 місяців зростала в утробі матері під музику важкого року з посвисту куль та гуркотіння ворожих  «Градів» і ствольної артилерії.

        Ідея висадження горіхової алеї героїв АТО, ООС, війни України проти російських агресорів і маленької Злати виникла наприкінці лютого, коли козаки почали відчувати смак перших перемог на рідній Сумщині, а військові ЗСУ знищили поблизу села Куличка, Лебединського району 96  танків, 20 установок «Град» і 8 заправників.

        Впродовж всього березня та початку квітня місяців козаки займалися вирубуванням заростей клену канадського, вивезенням побутових звалищ, сміття та гілля дерев, яке накопичувалося тут протягом кількох десятків років. Козаки поспішали, бо ж дуже хотіли закласти алею саме в 2022 році, в році визначних перемог у російсько-українській війні.

        Перші дерева на горіховій алеї героїв висадили генерал-полковник Віктор Лях, військовий старшина Михайло Лях, сотник Ярослав Низовий, підхорунжий Артем Кириленко, чотар В’ячеслав Подшивайлов і чотар Віталій Захарчук з маленькою донькою Златою.

        Всі роботи з підготовки, висаджування, поливу та іншого догляду за деревами, здійснювалися козаками-воїнами у позаслужбовий час.

        Тільки у липні місяці козаки спромоглися викорчувати близько 30-ти пнів і вирівняти поверхню ділянки землі на якій вже буйно зеленіли висаджені дерева.  

   Росте на цій алеї і горіх командувача оперативно-тактичного угрупування «Суми» генерал-майора  Олександра Нестеренка. Він  з неабияким задоволенням щедро полив своє деревце, після чого очолив першу ходу військових алеєю, яка у недалекому майбутньому уславлюватиме сумлінних, мужніх і непереможних героїв Збройних Сил України.

 

Прес-центр Сумської паланки

МГО «Козацтво Запорозьке»