ПЕРЕМОЖНИЙ ЛЕТ СУМСЬКИХ ЧАЙОК

        Розпочали тренування з бойових тактичних дій і взаємодії. За ініціативи сотника Ярослава Низового та підхорунжого Артема Кириленка було створено телеграм-канал «Народний супротив м. Суми», який зіграв немаловажну роль при мобілізації, озброєнні захисників обласного центру та налагодженні дієвого партизанського супротиву.

       Вони розпочали справжню партизанську війну у місті та його околицях. По-особливому серед окремих груп партизанського супротиву виділявся загін «Чайка» – спецпідрозділ швидкого реагування, до складу якого долучилися досвідчені козаки й воїни, котрі пройшли тривале чоловіче випробування у жорстоких запеклих боях Афганістану, Донецького аеропорту, інших  гарячих зонах АТО та ООС Збройних Сил України.

       Кожен зі спецпідрозділу «Чайка» – висококласний боєць з військової розвідки, маскувальної, підривної  саперної справи, досконалого володіння стрілецькою, холодною та рукопашною зброєю, навчений боротися, протистояти смерті, виживати й перемагати у будь-яких екстремальних умовах війни. Чи не кожен з них окропив кров’ю рідну землю, відстоюючи цілісність нашої незалежної держави. І кожен з них чітко усвідомив, що тільки живий воїн  може боронити свою країну та гнати ненависного ворога далеко за її межі. Саме тому, з кожним бойовим виходом чи проривом, «Чайки» вдосконалюють навички виживання, знищуючи ворога та захоплюючи його в полон разом із затребуваною зброєю, боєприпасами й бронетехнікою.

        Як наприклад, лише в перші дні російсько-української війни «Чайки» доставили до м.   Суми ворожий БТР-3 та бензовоз із с.  Миколаївка, бензовоз – із смт. Терни, тощо. На початку березня вони захопили, в районі с.  Червоне, багато пластиду (пластичної вибухової речовини), який успішно використовували при здійсненні чисельних бойових операцій в околицях обласного центру й населених пунктах Сумського та інших районів області.

       Здається, що такі бійці раптового реагування, не йшли, не бігли, не виїжджали,  а в буквальному розумінні свого ймення – у стрімкому леті, немов ті птахи неслися назустріч потворному ворогу, щоб «подзюбати», «склювати» – знищити нелюдів, поживитися їхньою зброєю.

     Нестримний рухливий підрозділ вчасно здобував відомості про пересування ворожих військ, мінував їх шляхи, вступав в перестрілку, всіма способами протидіяв російським окупантам, відловлював та знешкоджував їх на вулицях міста, не допускав мародерства.

      На сьогодні «Чайки» служать у Збройних Силах України. Пишаються тим, що входять до особового складу оперативно-тактичного  угрупування «Суми», командувачем якого є генерал-майор Олександр Нестеренко – гартований в боях за відстоювання територіальної цілісності України, готовий до зважених, рішучих і результативних  дій.

        За час війни у кожного з «Чайок» пробудилося почуття незборимої духовної й фізичної міцності уславлених козацьких пращурів. Закипіла, забурлила в  жилах козацька кров, заскреготали зуби, незгасимою ненавистю до ворожих нелюдів наповнилися серця. Їх більше не зупинити. Вони нещадно мститимуть за сльози своїх матерів, за страх  своїх дітей, за зруйновані будинки, сплюндровані чорноземи й чаруючі краєвиди. Вони гнатимуть ворога з найжахливішою козацькою жорстокістю та вишуканою помстою доти, доки відтаватимуть їхні холодні та мстиві серця.

 

Отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»,

генерал-полковник Віктор Лях, член Національної

спілки журналістів України

       

«Чуєш гасло бойове, що у пам’яті живе…

«Гей! Гай-гай! Гур-ра-га! Рубай, пали ворога!»

Знову Край вогнем палає, а Земля нас закликає:

Гей! Гай-гай! – гоніть навалу, як діди учили змалу:

Гур – людина зла зі Сходу, Ра – то знищення народу,

Га – обурення і гнів… Для РФ замало слів.

(В. Лях, А. Удод)

        З сумом спостерігали патріоти, як останні бойові машини і незліченна кількість легкових автомобілів покидали обласний центр у перший ранок війни. У час, коли козаки й козачки активно спілкувалися й гуртувалися, зателефонував Верховний отаман  України та Діаспори, маршал МГО «Козацтво Запорозьке» Ярослав Банчук. Попросив отамана й представників  паланки виявити дієздатність обласної козацької громади чинити спротив російським агресорам. Понад 200 з них стали на захист козацького міста Суми. Розбилися на двійки, трійки, застави й рої.

FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine