Гетьман козацтва Запорозького,

вручив Предстоятелю УПЦ найвищу Козацьку нагороду.

        У Неділю, 10 листопада 2019 року, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Вроцлавський і Щецинський Георгій (Польська Православна Церква), ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр, а також братія обителі у священному сані.

Прес-служба МГО "Козацтво Запорозьке"

        В своїй проповоді Предстоятель довів до присутніх –«брати і сестри, щоб ми в своєму житті не робили зла, щоб ми любили одне одного, поважали одне одного, терпіли одне одного. Якщо ми десь спіткнемося, зробимо щось погано – треба встати, не треба лежати. Треба встати і сказати: «Господи, прости мене!», – і знову жити правильно. І тоді ми будемо недоторканні для темних духів. І ми повинні пам’ятати, що життя земне дане людині не для того, щоб тут нахапати, набрати, нагорнути, а для того, щоб тут, за цей короткий час приготувати себе до вічності, до того життя, заради якого Господь нас створив, яке Господь приготував нам на небі у Христі Ісусі”», – насамкінець побажав Предстоятель.

        Під час Літургії були піднесені сугубі молитви про мир в Україні та єдність Православної Церкви.

За богослужінням молились парафіяни, паломники Києво-Печерської Лаври студенти Київської духовної академії і семінарії та делегація Генеральної старшини МГО КЗ.

        Очолював її, як повідомлялося, Верховний отаман України та Діаспори, Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак (маршал Сагайдак). Разом з ним молився генерал-ад'ютант (отаман Управи ад'ютантів Генеральної канцелярії) Микола Крикун. Отаман козацько-спортивного полку, капітан-командор Віктор Юрченко допомагав підтримувати громадський порядок козакам Окремого округу МГО КЗ «Храмова Варта».

           Також можна додати що з 99 владик УПЦ – двадцять вісім з них є козаками МГО КЗ, а митрополит Павел має звання генерала козацтва та нагороджений Золотою Зіркою «Герой Козацтва». Щодо Головного ординарія (духовника) «Войська Польского», архієпископа Георгія то у нього звання генерал-хорунжого МГО КЗ. Ця новина здивувала декого із присутніх.

        Підчас привітання Блаженнішого Онуфрія, в олтарній частині Кафедрального собору, Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак вручив Предстоятелю Української Православної Церкви найвищу Козацьку нагороду Золоту Зірку «Герой Козацтва», на відзнаку його 75-ти річчя з Дня народження.

        За богослужінням було звершено дві хіротонії: священицька – над дияконом Серафимом Давнюком, студентом I курсу Київської духовної академії; дияконська – над Сергієм Білоусом, студентом 4-го класу Київської духовної школи.