Прес-центр МГО «Козацтво Запорозьке»
За традицією біля корпусу 45 зустрічали козаки митрополита УПЦ Августина та Верховного отамана України та Діаспори, Гетьмана козацтва Запорозького, маршала козацтва Дмитра Сагайдака (далі гетьман Сагайдак) інших священиків, а разом з ними - отаманів місцевих осередків України
Об 11 годині в актовій залі Лаври, під головуванням гетьмана Сагайдака розпочалося спочатку спільне засідання чергових 69-ї Малої та 36-ї Верховної козацьких Рад, а потім позачергової 8-ї Великої Ради МГО КЗ.
12 жовтня 2019 року, як вже кілька років поспіль, усі Малі, Верховні та Великі козацькі Ради Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» (далі Ради МГО КЗ) проводяться на території монастирського комплексу Києво-Печерський лаври Української Православної Церкви (далі УПЦ).
У дні проведення козацьких Рад отамани всіх структурних підрозділів прибувають до столиці України завчасно, щоб встигнути віддати належну шану героям, національним і духовним святиням своєї Вітчизни.
Ради розпочалися з виконання Гімнів України, Козацтва Запорозького, благословення митрополита Августина на проведення плідної діяльності та пом’янули загиблих, померлих від поранень і по старості козаків МГО КЗ.
Із вступним словом (1-ше питання Порядку денного) виступив гетьман Дмитро Сагайдак. Він зосередив увагу на необхідності внесення організаційних і структурних змін до Статуту МГО КЗ, зупинився на окремих питаннях розвитку місцевих козацьких осередків, висвітлив актуальні питання основних змін у Державі та роль козацьких організацій у вирішенні доленосних проблем України.
Владика Августин благословив коменданта Генеральної канцелярії МГО КЗ генерала Франка, з делегацією, на покладання вінків та корзин квітів до пам’ятників – Гетьману Петру Сагайдачному та Козацького Хреста загиблим козакам, що боронили Київ від загарбників у 2-му тисячолітті.
В кінці своєї доповіді, по першому питанню гетьман Сагайдак запропонував 8-й Великій Раді затвердити рішення 64-ї Малої Ради «Про присвоєння генералу козацтва Владлену Лепському звання маршала козацтва». Також одночасно звернувся до спільного засідання – про присвоєння звання маршала козацтва генералу козацтва Володимиру Матвієнко з затвердженням на сьогоднішній 8-й Великій Раді.
Гетьман Сагайдак, як Головуючий, бере на себе повноваження бути доповідачем по 2-му питанню: ротації членів Великої козацької Ради, із присутніх тут козаків МГО КЗ, які постійно приймають участь в діяльності МГО КЗ. Також потрібно проголосувати за Реєстр із 40 делегатів 8-ї Великої Ради МГО КЗ. По цих двох питаннях присутні козаки проголосували одноголосно!
У розгляді 3-го питання широкого обговорення набули виступи співдоповідачів: спочатку керівника секретаріату комітету ВРУ генерал-осавула Бориса Чижевського, як практика по законодавчим питанням та голови ПСП «Пісківське», генерал-командора Валерія Колоші, отамана Чернігівського округу МГО КЗ - його промова стосовно продажу землі викликала особливий інтерес у членів козацької громади. Адже Валерій Петрович переконаний, що тільки ресурсами землі можна підняти село й забезпечити гарний економічний розвиток і економічну безпеку України.
У результаті обговорення земельного питання було підготовлено проект Рішення спільного засідання 69-ї Малої та 36-ї Великої козацьких Рад МГО КЗ, Ухвалили:
1. Стан суспільства, ситуація в країні на даний час не дозволяє ввести вільний ринок землі.
2. З наявної інформації, заяв перших осіб держави випливає, що планується дикий ринок землі. Тому козаки МГО КЗ проти.
3.Звертаючись до світової практики обігу землі, МГО КЗ вважає за можливе і категорично вимагає:
– чітко визначити, що земля належить українському народу;
– упорядкувати законодавство України, маючи на увазі, що купити землю може не будь-хто і в, практично, необмеженій кількості;
4. Вимагаємо провести Всенародний референдум з питання обігу землі в Україні.
5. З метою уникнення шахрайства, корупції в цьому питанні, доцільним є продаж землі не «з рук в руки», а через державний орган.
6. Генеральній канцелярії МГО КЗ довести позицію козаків до відома влади та народу.
На закінчення обговорюванні цього питання не менш важливою для козаків стала інформація генерала Бориса Чижевського на тему: «Що нав’язують українським дітям у «Новій українській школі»?
Звіт начальника Генерального штабу, маршала козацтва Петра Чуваєва, у 4-му питанні, про діяльність місцевих осередків у ІІІ кварталі 2019 року отримав оцінку «задовільно». По Скайпу, Вайберу, Сайту надається інформація тільки про 30-ти відсотків проведених заходів МГО КЗ.
Головуючий надав слово Головному отаману Окремого природо-правозахисного округу (Округ), який згадав про козацького полковника свого 2-го радника (заступника), що відслужив 26 років в Цахалі. Зараз живе в Україні, та знаходиться сьогодні тут серед нас. Він дуже активно працює в Окрузі, співпрацює з антикорупційним комітетом, не дає спуску владі і її органам. Цім Округ не даємо спокою нікому. В Дніпрі Округ займається екологією, козаки знайшли збитки більш, ніж на 1,8 мільярда гривень – люди в погонах зробили радіоактивне звалище поряд з школою, і виставили їх винуватцям.
Виходимо на офіс Президента, в Верховну Раду України, вже відгукнувся мер Дніпра Філатов. Знятий начальник екологічної інспекції Дніпропетровської області. Результати є. Працюємо в школах, дитячих притулках. Є ідея побудувати будинок для престарілих людей, для дітей тощо.
Під кінець спільного засідання Малої та Верховної Рад було затверджено Порядок денний 8-ї Великої Ради, в якому зазначено про: -ротацію членів Верховної козацької Ради МГО КЗ; -затвердження козаків в званні маршал козацтва; -затвердження змін до Статуту МГО КЗ; -різне; -заключне слово Гетьмана МГО КЗ.
Що сказав генерал Краснодзей – звернувся до козаків з інформацією, про проведення заходів в Трапезній після минулої Вересневої Ради. Мали місце недоречності (розлите вино, розбиті фужери тощо) за які зробила зауваження завідуюча Трапезної. Отаман Генеральної канцелярії МГО КЗ наголосив на недопустимості подібного в майбутньому і не забувати, що Ради МГО КЗ проводяться в святому місці, це велика честь, а тому потрібно вести себе відповідним чином. Присутні в залі гаряче підтримали сказане.
Засідання Позачергової 8-ї Великої Ради розпочалось без перерви і характеризувалося одностайною підтримкою - делегати Великої Ради голосували «одноголосно» по всіх питаннях, які були запропоновані Порядком денним 8-ї Великої Ради.
В Різному – записався на виступ один козак – Представник Гетьмана козацтва Запорозького на Дніпропетровщині, генерал-хорунжий Ігор Соболь – він розповів, як влада відноситься до козаків на місцях, як важко налагодити співробітництво. Його настійливо запрошували на різні зібрання на підтримку «гетьмана Всесвіту» Юрія Кармазіна, але він рішуче відмовився і в таких заходах принципово участі не бере та іншим отаманам МГО КЗ не рекомендує.
В заключному слові Верховний отаман України та Діаспори, Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак подякував присутнім за практичну та якісну роботу Покровських Рад 2019 року.
Тоді ж генерал Франко доповів гетьману Сагайдаку про виконання дорученого йому завдання.
На останок, Головуючий, нагородив козацькими нагородами МГО КЗ ряд козаків, зокрема: Орденом «Козацька слава» ІІІ ступеня був нагороджений козацький полковник Андрій Губін, отаман Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку – за результативну співпрацю з Сумською паланкою МГО КЗ
Через отамана Сумської паланки, генерал-комадора Віктора Ляха, Гетьман Сагайдак передав нагороди: орден «Гетьман Байда Вишневецький» 1-го ст. для архієпископа Конотопського і Глухівського Романа, також для козаків та берегинь, котрі беруть участь в операції Об’єднаних Сил України -Ярослава та Марини Низових; -Ліни Крівшенко та Наталії Радчук, які готують козаків до захисту Вітчизни.
Отаман Миргородського козацького полку генерал-командор Василь Маловічко отримав – Грамоту та Срібну медаль «За відродження козацтва» та ще 21 нагороду для вручення козакам Полку: орден «Гетьман Петро Сагайдачний» - для генерал-командора Євгена Бутько; Почесну грамоту та золоту медаль «Гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний» для генерала козацтва Олександра Гавловського.
Окрім того отримають Грамоту та Срібну медаль «За відродження козацтва» -генерали Володимир Поцяпун та Юрій Саковський;
Подяку та медаль «За відродження Козацтва» генерали та адмірали -Василь Кваша, Микола Величко, Григорій Хан, Сергій Соломаха, Олег Говоруха, Анатолій Чорнобай, Михайло Костенко, Ігор Толстіков, Іван Балюк;
Медаль «Байда-Вишневецький» – козацькі полковники Костянтин Кірпосенко, Віктор Гунька, Олександр Іщенко, Валерій Козлов та сотник Олександр Войтенко.
Всі питання, які ставилися в Порядок денний Спільного засідання 69-ї Малої і 36-ї верховної козацької Рад та Позачергової 8-ї Великої Ради - розглянуті та затверджені.
Завершилися козацькі заходи у трапезній Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Наостанок – фото на згадку!