ІНТЕРВ’Ю З ГЕТЬМАНОМ КОЗАЦТВА ЗАПОРОЗЬКОГО, від 7 серпня 2019р.

          Шеф-редактор Сайту mgo-kz.kiev.ua (Редактор) - Здоров’я бажаю, пане Гетьмане. Протягом двох років, без одного місяця, були, якщо можна так сказати, різні періоди в роботі сайту МГО «Козацтво Запорозьке» (МГО КЗ). Гарний старт під час випробувального терміну, отримання нагород, звання генерал-осавула та від середини січня 2019 року – піврічний саботаж адміністратора (технічного редактора) сайту МГО КЗ козака Олександра Бойка. Як наслідок Вами видано кілька Розпоряджень з цього приводу, а 6 серпня 2019 року, під час засідання Наради Генеральної канцелярії МГО КЗ,  вами був доведений Наказ № 94, від 29.07.19р.!

          Гетьман козацтва Запорозького Дмитро Сагайдак (Гетьман) - Розумію вашу цікавість, але ви самі могли б відповісти на більшість ваших запитань, проте ви запитуєте, а я відповідаю!

         Насправді мова йде про дотримання козаками МГО КЗ вимог Статуту та Внутрішніх положень. Зокрема таких, як «Про Кодекс честі в МГО КЗ», «Про членство в МГО КЗ», «Про заохочення та стягнення в МГО КЗ» тощо. Сайт mgo-kz.kiev.ua є офіційним сайтом МГО КЗ, звітує перед козаками про виконану роботу, висловлює офіційну точку зору та представляє позицію організації, її керівництва.

          Тому, коли Офіційний сайт організації намагаються використати, як свій, приватний – я тоді звернув на це увагу, вже бувшого адміністратора сайту та вже бувшого генерал-осавула – Олександра Бойко. Не всякий офіцер може бути Козаком, ним народжуються, або становляться з часом, в козацькому гурті. На жаль він так і не став повноважним козаком.

          Редактор - Тобто Ваші вимоги, як керівника, не було ним виконані?

         Гетьман - Чому мої вимоги? Я його, не привів «на аркані» і не примушував писати Заяву, щоб стати козаком МГО КЗ, а там зазначено - «З статутними та програмовими документами ознайомлений, з ними погоджуюся та буду керуватися ними у практичній діяльності».

          Найвищим органом керівництва МГО КЗ є Велика Рада, яка проводиться один раз на п’ять років; вищим органом – Верховна козацька Рада, яка збирається двічі на рік та Мала Рада – кожний квартал року. Виконавчою структурою МГО КЗ є Генеральна канцелярія МГО КЗ (ГК МГО КЗ) роботу якої контролює найвища посадова особа – Гетьман МГО КЗ. Тільки Гетьман має право в МГО КЗ заохочувати (надавати) козаку Старшинське (офіцерське) та генеральське звання, нагороджувати їх вищими нагородами, призначати на посади Старшини ГК МГО КЗ тощо. Також при порушеннях (саботажах) козаками Статутно-програмових засад (вимог)  накладати стягнення: звільнити їх з посад та позбавляти козацьких звань – до козака включно.

          Редактор – Що, зразу скочили на коня? Вихопили шаблюку та давай рубати вражі голови?  

         Гетьман - Так таки-так, але не-так! Усвідомлюючи те, що відсутність інформаційного забезпечення про роботу формації не надає їй бонусів. Раніше наші опоненти проведенні нами заходи видавали за свої, тому з 1996 року ми стали випускали газету «Віра та Воля», яка розповсюджувалась в поштових конвертах. Активно почали співпрацювати з журналом «Гетьман» 18 років тому. В той час у нас, в межах п’яти років, були дві спроби утворити інтернет-ресурс. Перший власник сайту, за рахунок іміджу МГО КЗ, зробивши собі кар’єру заявив – «для мене Козацтво Запорозьке пройдений етап, ось дворяни, князі, графи, барони…»; другий – з нами якого давно нема, царство йому Небесне! Єдино можу сказати що на нього тиснули з боку не менше, як зараз на козака Олександра Бойко.

        Редактор – На мій погляд, повторюється ситуація 10-ти річної давності коли дехто з керівництва Українського Козацтва хотів розвалити з середини Козацтво Запорозьке?

        Гетьман – Ви не помиляєтесь, появився новий гетьман України, якого ми не вибирали. Тому мною, в межах останніх трьох місяців, для виправлення критичної ситуації з сайтом було проведено ряд заходів та прийнято певні міри: 20 травня отаману ГК МГО КЗ дав завдання завершити впорядкування Внутрішнього положення «Про функціонування офіційного сайту МГО КЗ»; утворена робоча група сайту; упорядковано і надіслано Адміністратору сайту порядок прийому та публікації матеріалів; в письмовому вигляді схема розташування файлів на Головній сторінці, за моїм підписом та видане Розпорядження №79. Тоді на черговій Нараді ГК МГО КЗ  генерал козацтва Григорій Мінін пообіцяв донести до Олександра Бойка цю інформацію, оскільки він з січня місяцю 2019 року і до останнього часу ігнорував запрошення на Наради ГК МГО КЗ та Ради МГО КЗ. Спілкування проводив тільки через Вайбер та третіх осіб. Генерал Мінін  виконав моє доручення і так було тричі, Олександр Бойко обіцяв зателефонувати Гетьману МГО КЗ та вибачитися, але не зробив цього по сьогодення.

        Редактор - Я так зрозумів, що після кожного вашого Розпорядження процедура такого покаяння повторювалась в стилі «васькізьма», як в тій байці - А котяра Васька слухає та жере!

        Гетьман - Повторилося після Розпорядження №79-1, в якому козака Олександра Бойка було попереджено про невідповідність його займаній посаді; затверджено Тимчасове положення «Про функціонування офіційного сайту МГО КЗ»; створено Редакційну колегію тощо. Але знову розуміння вже з боку Технічного редактора сайту не було, продовжувалась деструктивна діяльність його, намагання заручитись підтримкою козаків через утворену ним, без рішення на то Малої Ради МГО КЗ, своєї групи «Офіційний сайт МГО «Козацтво Запорозьке» на Вайбері, спроби «вбити клин» між впливовими козаками та Гетьманом МГО КЗ. Тоді мною було видано Розпорядження  № 79-2.

        Редактор - Як це було сприйнято козаком Олександром Бойко та козаками, зокрема до яких він звертався?

        Гетьман - З огляду на те, що ситуація не покращувалась, я звільнив Олександра Бойко з посади технічного редактора сайту МГО КЗ та одночасно призначив його  Радником представ-ника Гетьмана МГО КЗ при Держприкордонслужбі. В телефонній розмові з генералом Мініним Олександр Бойко спочатку погодився з цією пропозицією, але на наступний день прислав вже Рапорт (не Заяву та кучу Запитань) в якому зазначив – «відсутності з Вашого боку намагань пошуку шляхів виходу з ситуації, що склалось, вважаю подальше моє членство в МГО «Козацтво Запорозьке» неможливим.»

       Можна  сказати прямо – він постійно обманював не тільки Гетьмана козацтва Запорозького Дмитра Сагайдака, а також генерала козацтва Григорія Мініна, який його рекомендував до лав нашої формації принижуючи цім гідність тих козаків, що робили йому добро.

        Свою стурбованість і нерозумінням поведінки та дій Олександром Бойко, в Рапортах письмових та по телефону висловили наші Отамани підрозділів та Поважні козаки МГО КЗ. Думка була одна – продовження такої ситуації їм неприйнятне, а тому негоже паплюжить звання козака, братерський дух – де козак козаку брат!

        Редактор - Які наслідки мають рішення, що були прийняті тепер?

        Гетьман - В мене не залишалось іншого виходу, як, відповідно до нормативних документів МГО КЗ, дати оцінку всім поступкам козака Олександра Бойко. Мною було видано Наказ № 94, від 29 липня, яким я увільнив його від обов’язків Радника представника Гетьмана МГО КЗ при Держприкордонслужбі України в якому він пробув три доби; одночасно понизивши (розжалував) його в званні до козака включно. На це чітко вказує Кодекс честі Козака МГО «Козацтво Запорозьке», та пункт 3.4. Внутрішнє положення «Про заохочення та стягнення в МГО КЗ». Зазначу зразу, що  Олександр Бойко продовжує і зараз ганебну поведінку, нав’язливо вимагає від козаків підтримки своєї позиції, а в деяких випадках – погрожуючи їм!

        Відповідно до пункту 2 Наказу №94 вказано – «Генеральному судді МГО КЗ, маршалу козацтва Ярославу Банчуку підготувати відповідні документи на розгляд та прийняття рішення 68-ї Малої Ради МГО КЗ, про виключення Олександра Бойко з Реєстру козаків МГО КЗ.

        Розпорядження, Накази, завдання мають виконуватись всіма козаками, а замінювати їх діяльністю по розколу наших рядів, проведення духовної та ідеологічної агітації, не сумісної з Звичаями (принципами) козаків-запорозьців – не дозволено нікому!

        Редактор - Дякую, пане Гетьмане козацтва Запорозького, що знайшли час та відповіли на чисельні запитання козаків МГО «Козацтво Запорозьке».

Вгору

Прес-служба МГО «Козацтво Запорозьке»

FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine