Божественна літургія в День Святого Духа на Волині

          Вранці 17 червня 2019 року козаки делегації МГО «Козацтво Запорозьке», які 15 червня приймали участь в Ювілейній Галі (Раді) елітарного підрозділу Міжнародної поліцейської асоціації «Регіон Познань-Е», прибули в місто Ковель. Там у Свято-Троїцькому кафедральному соборі в День Святого Духа, на запрошення митрополита Володимир-Волинського і Ковельського ВОЛОДИМИРА, прийняли участь в божественній літургії.

           Зустріч проходила дуже тепло, як потім зазначив Гетьман козацтва Запорозького Дмитро Сагайдак, все дуже нагадувало йому святкування наших земляків в православному храмі в Познані, така сама щира атмосфера, так само люди щасливі бачити свого настоятеля, так само відчували спокій і захищеність від того, що поряд знаходяться Козаки МГО «Козацтво Запорозьке» та їх Гетьман.

        Під час Хресної ходи приємно вразила велика кількість віруючих УПЦ, що традиційно для північно-західних регіонів України. Цьому сприяє постать владики Володимира, його мудрість в питаннях міжконфесійних відносин, що привело в цей непростий час ще до більшої згуртованості віруючих УПЦ. По закінченню Ходи, перед входом до храму  владика звернувся з благословенням до вірян  та вдячності до Козаків.

Вгору

Прес-служба МГО «Козацтво Запорозьке»

          Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак зустрів з авто владику Володимира, привітавши його та супроводжував у храм. Відбулася розмова, за браком часу коротка і «на ногах», Владики з Гетьманом про найважливіше. Перед входом в собор прибуле священство Волинської єпархії зустріли  свого владику, а діти церковної школи висловили йому своє віншування.

           Продовжилось святкування в храмі молитвою, божественною літургією при великому зібранні віруючих і що найприємніше - дітей та підлітків. Це свідчить, що ми йдемо правильним шляхом, що у нас було,  є і буде гідне майбутнє.

           Звертаючись з Салії, до вірян, у своєму слові владика повідомив, що разом з нами молиться  Верховний отаман України та Діаспори Дмитро Сагайдак, який очолював делегацію Генеральної канцелярії МГО КЗ до Республіки Польща, та з повагою прийняв його запрошення. По закінченню служби митрополит Володимир прийняв з рук Гетьмана козацтва Запорозького нагороди, які його довго чекали: Срібний та Золотий Хрест «Козацька Слава», та запросив всіх присутніх прийняти участь в Хресній ході.

        Під час Трапези маршал Дмитро Сагайдак вручив Козацькі нагороди протоієреям Володимир-Волинської єпархії: Золоту медаль «Україна - Захиснику Державності» - Миколаю Чубишу, Олексію Микитюку та Валерію Капітанюку; Срібну медаль «Україна - Захиснику Державності» – Миколаю Чубишу (молодшому), Володимиру Денисюку та Олександру Нечипоруку.