У селі Вишневі, що на Волині, козаки-запорожці відсвяткували Масляну 2019

       Ініциатива будівницьтва храму св. Димитрія Солунського в селі Вишневі належить козакам Волинського округу Міжнародної громадської організації "Козацтво Запорозьке". Розпочалось будівницьтво у 2005 році. Основне фінансове та організаційне навантаження по будівницьтву його було покладенно на Старшину та козаків оуругу. Також потрібно відмідити яктивність мешканьців села, що стали церковною громадою храму. Це вже сьоме святкування Масляної, після освячення престолу, але такої великої кількості присутності мирян храму - ще небуло! Це вказує на єдність горомади села з канонічною Православною церквою, під омофором блаженійшого Митрополита ОНУФРІЯ!

      Передостання з чотирьох підготовчих неділь до Великого посту в церковній традиції називається М’ясопусною і цього дня Православна Церква нагадує вірним про майбутній Страшний суд Христовий. Також у М’ясопусну неділю востаннє церковний устав дозволяє вживати м’ясну їжу, а за нею слідує так звана “Сирна” седмиця, відома в народі як Масляна. Сирною або масляною вона називається тому, що упродовж усіх її днів дозволяється вживати молочну їжу, при чому середа і п’ятниця цієї седмиці не є пісними днями. Цього тижня, перед початком суворого періоду Великого посту, прийнято влаштовувати допустимі для православних християн розваги. Із цими розвагами, власне, і асоціюються проведення Масляної та пов’язані із нею народні традиції.

      Цього року М’ясопусна неділя припала на 3 березня, і саме цього дня традиційні для Масляної гуляння і розваги, разом із “заговінами” на м’ясну їжу відбулися у селі Вишнів Ківерцівського району. Дійство відбулося на подвір’ї місцевого храму Святого великомученика Димитрія Солунського УПЦ, і це не випадково – адже ініціатором і організатором свята став його настоятель священик Павло Чамахуд. Парафіяни, особливо діти та молодь, радо підтримали ініціативу свого душпастиря. До слова, таке святкування Масляної у Вишневі відбувається вперше.

           Розпочалося дійство невдовзі по недільній відправі Божественної Літургії у Свято-Димитріївському храмі. На церковному подвір’ї зібралися мешканці Вишнева, і на початку свята до присутніх зі словами вітань звернувся настоятель Свято-Димитріївського храму УПЦ священик Павло Чамахуд.

           “Вже за тиждень ми вступимо у період Великого посту – часу покаяння і особливої молитви, часу коли ми обмежуватимемо себе в їжі та розвагах. Але перед тим, згідно церковної традиції, православні християни можуть “заговітися”, вживаючи востаннє перед постом, цієї неділі – м’ясні, а упродовж наступного тижня – молочні продукти. Також упродовж Масляної дозволяються і допустимі для християн розваги. Отож, ми організували це свято для того, щоби ми із вами заговілися разом, і хочеться побажати вам, дорогі брати і сестри, щоби ми дочекалися Великого посту, молитовно і з духовною користю провели його, а також дочекалися світлого свята Воскресіння Христового – Пасхи. Також я, як настоятель, вас усіх прошу і попереджую – щоби ніхто додому звідси навіть не думав йти голодним”, – сказав отець Павло.

          “Церква нас так поступово готує до Великого посту. Зокрема, сьогодні ми заговляємося на м’ясо, а відтак до посту нам лишився один тиждень. Завжди так було, що перед Великим постом люди збиралися, святкували і веселилися. Наші села – Борохів і Вишнів є сусідами, ми тут всі разом є однією громадою, знаємо один одного, разом тут живемо і молимося. Тому бажаю вам сьогодні гарненько провести сьогоднішній день, посвяткуйте, повеселіться. Є час для відпочинку, а прийде час посту – будемо постити, більше молитися, провадити більш серйозне духовне життя, обмежуючи себе в земних речах. Дуже радісно бачити тут дітей, радісно бачити вас усіх тут зібраних”, – додав настоятель храму Святого апостола і євангелиста Іоанна Богослова УПЦ села Борохів Ківерцівського району протоієрей Олександр Кратюк.

       Святкове дійство розпочав дитячий хор Свято-Димитріївського храму під керівництвом дружини настоятеля Дарини Чамахуд. Юні учасники хору майстерно виконали кілька мелодійних духовних піснеспівів.
      По тому, власне, і розпочалися традиційні для Масляної гуляння та розваги. “Модераторами” були ніхто інший як справжнісінькі запорізькі козаки, в яких на час дійства “перевтілились” студенти ІІІ курсу ВДС УПЦ Андрій Вірний, Роман Мартинюк та Олександр Аврамук.

      Першою розвагою була інсценізація “форс-мажорного” випадку з церковно-парафіяльного життя, при чому сценарій імпровізованої вистави, акторами якої виступили охочі мешканці Вишнева, був поставлений за мотивами відомої казки “Ріпка”. Так, “священик” прийшовши на богослужіння, не зміг відчинити храм, отож зробити це він зміг за допомоги своєї “матінки”, “старости”, “паламаря”, “свічниці” та прихожанки “баби Параски”. Усі разом, тримаючись один за одного, як і у казці “Ріпка”, відчинили двері церкви.
       По тому на присутніх чекали розваги та ігри. Так, зокрема, жінки та чоловіки могли спробувати чия команда є сильнішою під час перетягування канату, також “козаки-семінаристи” організували різноманітні естафети, участь в яких залюбки брали як дітлахи, так і дорослі.
     Як і годиться для святкування Масляної, не обійшлося і без частування – усі присутні мали можливість спробувати справжні козацькі куліш та узвар, які, за оригінальним козацьким рецептом, приготував мешканець Вишнева і активіст козацького руху Петро Олешко, а також посмакувати шашликом (як ніяк – заговіни на м’ясо) та, звісно, поласувати традиційним для Масляної смаколиком – млинцями.
     “Сьогоднішє свято є святом єднання села. Настоятель храму Свято-Димитріївського храму отець Павло дійсно організував і зробив таке свято для усього села, свято і для душі і для тіла. І це йому вдалося, як і вдається йому робити прекрасні справи упродовж усього часу як він є тут душпастирем. І кожен сьогодні піде додому із гарним настроєм. Своєю чергою, і я, як місцевий мешканець, не міг не долучитися. І це є прекрасним прикладом того, як можна єднатися українцям у нашій Державі. І для цього не потрібно ніяких високопарних слів”, – сказав, у коментарі “ВП” мешканець села Вишнів Петро Олешко.

       Самі вишнівці в один голос говорили, що дуже задоволені цим чудовим дійством, яке відбулося в іхньому селі цієї неділі.
      “Такі речі треба часто робити, бо це згуртовує людей. Те, що сьогодні відубається - це прекрасне дозвілля, це свято для усього села”, – поділилася враженнями директор місцевого клубу Марія Новак.
       “До церкви зазвичай ходили у нас люди старшого віку, небагато було молоді. А як пройшов оцей новий батюшка, отець Павло, то діти і молодь потягнулися до храму. І просто радієш з того яка у нас активна молодь – зробили таке свято”, – додала директор ДНЗ села Вишнів Галина Савчук.
       “Сьогоднішнє дійство було неперевершеним, у нашому селі таке відбувається вперше. Дуже за це хочеться подякувати нашому настоятелю отцю Павлу, нашим діткам, усім хто долучився до того, що ми тут так гарно відпочили”, – не приховувала захоплення місцева мешканка Марія.

Прес-служба МГО "Козацтво Запорозьке"  -                         за матеріалами інтернет-видання "Волинська правда"

Вгору
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine