Козацька допомога знедоленим дітям

            Одним з головних напрямків діяльності Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» (далі МГО «Козацтво Запорозьке») є військово-патріотичне виховання молоді та надання допомоги благодійним організаціям по вихованню і захисту знедолених дітей. Вже 12 років продовжується активна співпраця, в цьому питанні, Гетьмана козацтва Запорозького, маршала козацтва Дмитра Сагайдака (далі маршал Дмитро Сагайдак) з засновником конкурсу-фестивалю «Щасливі Долоні» (далі конкурс-фестиваль) пані Оленою Піддубною. На її запрошення делегація Генеральної канцелярії МГО «Козацтво Запорозьке» 9-го лютого 2018 року прийняла участь у ХІІ міжнародному конкурсі-фестивалі «ЩАСЛИВІ ДОЛОНІ».

         Маршал козацтва Дмитро Сагайдак разом з генералами Петром Новаківським та Миколою Крикуном були присутні в цей вечір в Національному театрі опери та балету ім. Тараса Шевченка, де підводилися підсумки та проводилася церемонія нагородження переможців конкурсу-фестивалю. Нагороди та подарунки отримали талановиті діти-сироти з усієї України за успіхи в творчості, освіті і спорті. Відзначені були також меценати – переможці конкурсу «Меценат року».

     Посприяли проведенню заходу українські бізнесмени, меценати, спортсмени, політики та дипломати які представляють 17 країн Світу. «Хрещеною мамою» цього благодійного проекту стала відомий меценат, громадський діяч та президент групи компаній «Петрус» Людмила Русаліна. Всі 12 років Людмила є надійним другом і порадником Олені Піддубній. Кому як не їй, матері п’ятьох дітей, зрозуміле питання важливості приділяти таким дітям увагу, дарувати тепло, радість спілкування, а також те, що для неї «чужих дітей не буває»!

    Майстер-клас народного артиста України, знакової особи, легенди – Григорія Чапкіса, який свій талант, та й все життя присвятив служінню молоді, даючи путівку їм в життя. Свого часу на конкурсі-фестивалі виступали і давали майстер-клас відомі митці, актори, діячі науки та культури, спортсмени, знані в Україні і світі особистості та меценати: Петро та Марина Порошенки, Дмитро Сагайдак, Віталій Кличко, Олександр Усик, Олександр Пономарьов, Руслана Писанка, Олександр Педан, Ольга Сумська, Сергій Гармаш, Оксана Байрак, Римма Зюбіна, Яна Клочко, Денис Силантьєв, Олександр Заваров, Євген Хмара, Оля Полякова, Іван Дорн, Світлана Тарабарова, Монатик, Потап і Настя Каменських, Василь Вірастюк і багато інших достойників.

      Репер Олександр Ярмак не тільки заспівав свою авторську пісню «Мама» та приймав участь в нагородженні дітей-переможців у номінаціях «Освіта», «Спорт» и «Культура». Окрім нього вручали нагороди та подарунки: Олександр Пономарьов, Настя Каменських, Руслана Писанка, Григорій Чапкіс, Людмила Русаліна, Наталія Добринська та інші натхненники цього проекту.

       Народна артистка України Наталія Шелепницька разом із зведеним хором та балетом завершили в залі театру концертну програму для дітей-сиріт. Тим часом у Центральному холі продовжувалось нагородження вже тих, хто зробив це свято для дітей.

      Трохи історії. Козаки МГО «Козацтво Запорозьке» завжди є бажаними учасниками конкурсу-фестивалю «ЩАСЛИВІ ДОЛОНІ». Відзначаючи титанічну працю в підготовці та проведенні таких масштабних заходів, Олена Піддубна нагороджена у 2009 році Золотою медаллю «Берегиня козацького роду». У 2014 році вона отримала з рук Гетьмана козацтва Запорозького Дмитра Сагайдака один з вищих козацьких орденів для жіноцтва - «ПОКРОВА» IV ступеня.
       За участь у підготовці і підтримку конкурсу-фестивалю «ЩАСЛИВІ ДОЛОНІ», у 2006 році Дмитро Сагайдак став Лауреатом премії «Меценат року» та нагороджений орденом «Меценат року» - другим, після нинішнього Президента України, серед десяти номінантив.

 

Прес-служба МГО «Козацтво Запорозьке»

       Засновник конкурсу-фестивалю Олена Піддубна у своєму виступі зазначила: «Дітей в Україні 20%, але ж це 100% нашого майбутнього! Увага і підтримка талановитих сиріт може розкрити істинний потенціал дітей з нелегкою долею і допоможе їм жити з вірою в себе. На благодійні кошти фонду «Щасливі Долоні» діти відправляються на відпочинок літом в Хорватію, весною – до Львова, восени – до Великобританії на навчання англійської мови, а також в дитячий табір в Карпати. Щорічно у фестивалі приймає участь більше 600 дітей в віці від 12 до 16 років із всіх регіонів України».

      Серед них нам сьогодні приємно було бачити Заслуженого артиста України, генерал-осавула МГО «Козацтво Запорозьке» Петра Чорного, що, як істинний козак, активно сприяє благодійному руху.

      Поважним гостем урочистої церемонії став всесвітньо відомий французький музикант, лідер групи «Space» Дідьє Маруані, який разом з українським піаністом Євгеном Хмарою та Міні-міс Світу 2016 Анастасією Дідух, представив музично-хореографічний номер «Ballad for Space». Після виступу маестро подякував організаторам церемонії та засновниці фонду «Щасливі Долоні» Олені Поддубній: «Мені приємно бути частиною такого великого благодійного проекту. Я дуже радий, що в світі є такі люди, як Олена, дякую Вам, що своєю діяльністю тривалий час допомагаєте кільком сотням знедоленим дітям».

       Музичну програму вечора склали виступи популярних українських артистів. Ведучими церемонії нагородження стали шоумен Геннадій Попенко і маленька Міс Світу 2017 – Аня Якімець. Олександр Пономарьов виконав сердечну композицію «Доню моя». Також свої музичні привітання подарували дітям група «Клей Угрюмого», Андрій Бойко, Lilu, дует Анна-Марія, Вероніка Морська, Ніно Басілая, джаз-балет «Антарес», Вероніка Коваленко і група «Vox Acapella» з Казахстану тощо.