FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine

       Козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» досить вдало використовують кожну нагоду для навчання й виховання наймолодших членів своєї громади. Залучають до такої роботи багатьох фахівців військової справи. У нагоді став для них і воєнний стан, під час якого в Сумах на кордонах міста було встановлено шість блокпостів (чотири з них стаціонарні: по вул. Роменська, вул. Харківська, проспект Курський, вул. Білопільський шлях та два – пересувні). На них цілодобово діють посилені наряди військовослужбовців роти оперативного призначення Національної гвардії України в/ч 3051 й поліцейських Сумського відділу поліції ГУНП і роти № 4 батальйону Управління патрульної поліції в Сумській області.

Навчання сумських козачат, затребуване часом

        Головним завданням військових національної гвардії і поліцейських є спостереження за рухом усіх видів транспортних засобів, їх перевірка щодо перевезення заборонених речей, зброї, вибухівки, механізмів і предметів, які викликають підозру тощо.

           Непроглядні тумани, дощі, снігопади, холодні пронизливі вітри не стають перепонами для надійного захисту славного козацького міста Суми від проникнення в нього диверсійних груп і військової техніки ворога. У будь-яку негоду нацгвардійці і поліцейські сумлінно виконують свої обов’язки з запобігання різного роду кримінальних порушень: незаконного перевезення зброї, боєприпасів, наркотичних речовин і засобів, а також багатьох інших заборонених предметів, що шкодять здоров’ю людини та природі довкілля.
            У цьому пересвідчилися козаки, берегині та учні 2-В козацького класу КУ ССШ І-ІІІ ст. № 25 м. Суми, котрі прийшли на блокпост по вул. Роменська, щоб ознайомитися з діями військових під час воєнного стану. 10 грудня тут несли службу старший лейтенант Микола Ульяненко із Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області та капрал Ігор Шептуля – поліцейський роти № 4 батальйону УПП в Сумській області. Вони почергово зупиняли транспортні засоби, перевіряли їх та осіб на предмет заборонених речей.

          Дорослі й малі козаки пильно стежили за діями поліцейських. Вони бачили, що не кожному з водіїв подобалися такі зупинки й перевірки, декотрі з них сварилися. У такому випадку капрал Ігор Шептуля вибачався й водночас просив водіїв з розумінням ставитися до виконання поліцейських обов’язків під час уведення воєнного стану в окремих областях України. Адже виконання таких обов’язків потрібно не тільки їм – поліцейським патрульної поліції, – а й державі, збереження її цілісності й незалежності, збереження життя кожного з водіїв України і, зокрема, – мешканців м. Суми.
         На прохання берегині Ліни Крівшенко, класного керівника козацького класу, поліцейські погодилися долучитися до військово-патріотичного виховання козачат. Провели для них цікаве й захоплююче теоретично-практичне заняття з правил несення патрульної служби на блокпосту.

        Практичне заняття викликало незвичайне захоплення і незгладиме враження в усіх учасників цього дійства. Тут здійснилась мрія окремих козачат…
        На дорогу разом з капралом Ігорем Шептулею виходить козача Давид Пономаренко. В його руках жезл – «червоний леденець». Він інформує обраному виду транспорту про зупинку і жезлом вказує на її місце. Впевнено підходить до легкового автомобіля, вітається з водієм й чітко представляється: «козача Давид Пономаренко – стажер капрала Ігоря Шептулі. Перепрошую, що у такий складний для країни стан, Ви зупинені з навчальною метою. Прошу Вас пред’явити документи. Досить невпевнено звіряє фото водійського посвідчення з обличчям власника, яке дещо різниться згідно віку (поліцейський наставник Ігор Валерійович підходить ближче й заспокоює «патрульного» Давида). Добре, тепер відкрийте будь-ласка багажник і покажіть предмети, що перевозите…». Водієм такого дивного затримання став 43-річний Віталій Войтенко. Він по-батьківські добре поставився до навчання і з готовністю відгукувався на всі прохання маленького патрульного. Бо ж розумів, що всі такі заходи і сьогодні, і в майбутньому здійснюються для безпеки громадян, збереження їх здоров’я і життя

.

          У процесі досить тривалого для дитини перебування на посту, козачата помітили, що військові національної гвардії та поліцейські тримаються окремо на певній відстані. При з’ясуванні причин, дізналися, що це пов’язано з виконанням різних службових обов’язків. Під час зупинки й обстеження транспортних засобів, нацгвардійці забезпечують безпеку роботи поліцейських: пильнують за діями водія та пасажирів і водночас за рухом іншого автотранспорту.

      Інколи нацгвардійцям і поліцейським допомагають їхні чотириногі напарники. Слід зазначити, якщо від людини і можна приховати якісь недозволені предмети, то завдяки чутливому нюху службового собаки через блокпост не провезти жодну контрабанду – особливо, коли на контролі працюють такі професіонали як четвероногий Таліб зі своїм господарем –старшим прапорщиком Миколою Калітіним.
            Нацгвардійці також розповіли козачатам і про те, що додатковий наряд у складі кінолога завжди виділяється під час уведення плану перехоплення або «Сирени» при здійсненні спроби збройного пограбування, розшуку озброєного дезертира, небезпечного злочинця, тощо.
           Козаки, берегині, козачата бачили й відчували, що у старшого лейтенанта Миколи Ульяненка, капрала Ігоря Шептулі, старших солдат Віталія Макаренка та Романа Осадчого настрій піднімався тоді, коли водії позитивно відносилися до тих заходів, що проводилися ними на встановлених блокпостах.
            У козачат виникло до озброєних постових багато серйозних і по-дитячому наївних запитань, як наприклад:
– Як називається автомат?
– Чим відрізняється АКС-74 від АКС-74У?
– Скільки магазинів до автомату беруть із собою постові?
– Скільки патронів уміщується в одному магазині?
– Що знаходиться у ваших аптечках?
– Чи є тут танки?
– Як Ви тут спите?
– Чи Ви не голодні?
– А може, все таки, Вам принести чогось поїсти?

         Дорослим дуже сподобалася відповідь вартових на останнє запитання: «Щиро дякуємо, але нам нічого від вас не потрібно, окрім того, щоб ви добре навчалися, були здоровими, дотримувалися правил дорожнього руху й були дуже уважними на пішохідних переходах».
          Старший солдат роти оперативного призначення національної гвардії Віталій Макаренко розповів козачатам багато цікавого й корисного для їх зростання, а Михайлика Сідаша навчив чистити та розпалювати грубу, правильно сушити та підкидати дрова, відкривати й закривати дверцята.

        Нацгвардієць настільки сподобався козачатам, що кожен з них виявив бажання заступити на навчальну службу разом з Віталієм Макаренком. Першим став на варту Тимофій Толстенков, як один із самих дисциплінованих козачат. Після нього кілька хлопчиків пройшли подібне випробування. На завершення «служби», Тимофій підійшов до Віталія Олександровича і від імені дитячої козацької громади подякував йому за цікаві розповіді, навчання, настанови і мужність.

Інформація надана отаманом Сумської паланки МГО "Козацтво Запорозьке" - Генерал-командором Віктором Лях

Вгору