Візит делегації МГО КЗ на виставку «ЛОГІСТИК МІЛІТАРІ»

        На початку вересня цього року делегація МГО Козацтво Запорозьке (далі МГО КЗ), яку очолював Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак (далі маршал Сагайдак) відвідала черговий раз Республіку Польщу на запрошення Асоціації Постачальників для Воєнізованих Структур «ЛОГІСТИК МІЛІТАРІ» та прийняла з 4 по 7 вересня участь у черговій Військовій виставці (далі Виставці) міста Кельце.

     Поїздка проводилась до Плану основних заходів МГОКЗ на 2018 в рамках концепції розвитку і підвищення взаємовідносин ефективності з Діаспорою, дружніми козацькими та громадськими об’єднаннями зарубіжних країн. Особливо це важливо в нинішні непрості часи для нашої країни.

        Виїхавши з Києва, вранці 3-го вересня, козаки подолали біля 800 кілометрів дорогами України та Польщі. Пройшли з маленькими пригодами дві митниці і під кінець цього ж дня прибули в передмістя Кельце – військової столиці Свентокшиского воеводства. При проходженні прикордонного контролю та митниці на польській стороні мали забавну пригоду. З польської сторони кордону була банально простою причина затримки: працювали там, як мокре горить – стражі кордону і митники страйкували. На запитання Анатолія Краснодея, чому митник так довго «тягне резину» той відповів: «То ніц. Хай пани постоять годину, або дві, можливо й три..» Тоді полковник Краснодзей підійшов до нього і тихо сказав: «В машині їде Гетьман Дмитро Сагайдак, який завтра в Кельце буде зустрічатись з Президентом Польщі Анджеєм Дудою...». Що було далі – треба було бачити! Митник заглянув в машину, як сорока в кістку, пропав на хвилину, а потім швиденько повернув паспорти і через п’ять хвилини автомашина покинула митну зону. Повага до Гетьмана кордонів не має!
         А далі Хелм, Люблін без пригод, по хороших дорогах Польщі.

         Делегацію приємно вразило місце проживання, що зараз дуже популярне в Польщі – окрема садиба-готель на п’ять номерів. Невелике господарство кілометрів за 10 від м. Кельце. На території – все необхідне для проживаючих: починаючи від дитячого містечка, спортивного майданчика до столиків під деревами, де можна спілкуватись. Дуже все продумано. Овочі, фрукти, курячі яйці – під рукою. Цей досвід міг би бути дуже корисним для України.

        На другий день, вранці, зустрівшись з польськими друзями, делегація відбула на виставку. Попри теплий прийом, загальну увагу відвідувачів і організаторів виставки, Гетьман МГО КЗ Дмитро Сагайдак визначив для кожного члена делегації завдання і запропонував зайнятись справами, уважно оглянути експонати та визначити пріоритети, найбільш важливе, що буде корисне для посилення обороноздатності, захисту нашої держави. Основне навантаження з технічних питань, озброєнь та обладнання поклали на генерала козацтва Петра Новаківського. Оскільки оглянути потрібно було багато, маршал Сагайдак не відпочивав, а сам ретельно оглядав прилади, устаткування на стендах розмовляв з спеціалістами, дискутував, посилаючись на власний досвід.

        Під час огляду експонатів, гетьман МГО КЗ Дмитро Сагайдак не заплановано зустрівся з Президентом Анджеєм Дудою! Гетьман йшов до стенду гвинтокрилів, а Президент Польщі та свита, яка супроводжувала його, якраз прямували назустріч маршалу Сагайдаку - він чемно пропустив челядь, відав честь Президенту, а той у відповідь привітно помахав йому рукою.

         Особливе зацікавлення викликали у козаків дрони-невидимки (взагалі різних моделей дронів і антидронів на Виставці було багато) та безпілотний підводний апарат з функціями охорони, знищення ворожих кораблів . Обидва апарати розроблені в Польщі в лабораторіях організацій, з якими МГО «Козацтво Запорозьке» підтримує ділові та дружні відносини вже не один рік. За останні три роки маршал Сагайдак приймав участь у чотирьох військових виставках, а тому мав багато знайомих Під час спілкування офіцери різних армій розпитували про справи, яка зараз ситуація в Україні, брали автографи, просили зробити фото разом. Доречі, керівник асоціації «ЛОГІСТИК МІЛІТАРІ» Ян Анджей Лігус є генерал-хорунжим МГО КЗ.

       Напружений перший день Виставки закінчився, пізно ввечері, зустріччю (Великим балом), де в неформальній обстановці зустрілися керівники компаній, директори великих об’єднань виробників мілітарного обладнання, розробників передових технологій, зброї тощо.

            На наступний день, під час сніданку маршал Сагайдак разом з членами Делегації проаналізував підсумки роботи першого дня. Другий день Виставки розпочався зустрічами із провідними спеціалістами та керівниками виробництв, які можуть зацікавити українські підприємства та відомства. Продовжились огляди техніки, експонатів, на які звернули увагу у перший день.

        За планом, по обіді, Гетьман МГО КЗ, провів бесіду з керівниками ряду підприємств , вручив нагороди МГО КЗ достойним керівникам, спеціалістам, розробникам обладнання та керівництву Виставки.

     Нагороди отримали - орден «Гетьман Байда-Вишневецький» 3-го ступеню: Славомир Хучала – господар компанії «СПАРТАКС», виробник цивільних і військових дронів та Богдан Фецькі – господар фірми «ФЕНБОПЛАСТ»; Золотою медаллю «Україна - Захистнику Держави»: генерал-хорунжий Ян Анджей Лігус – президент Асоціації; полковник Вітольд Покора – службовець Центру сертифікації якості військово-технічної Академії; Срібною медаллю «Україна – Захистнику Держави»: генерал-осавул Річард Жуковські – отаман Канцелярії представництва Гетьмана козацтва Запорозького в Польщі, Анджей Гурецькі – віце-президент Асоціації, президент фірми та «КАСТЕЛЬОР» та Хурас Кшиштоф – президент фірми «НаЗО»; Золотою медаллю «Гетьман Байда-Вишневецький»: Агнешка Бялек – директор Виставкового центру м. Кельце та Марцін Мусял – заст. директор Виставкового центру м. Кельце.

         Маршал запросив їх зустрітись вже в Україні під час виставки озброєнь в Києві восени цього року. Запрошення були прийняті. Відзначимо, що Міжнародна громадська організація «Козацтво Запорозьке», була єдиною громадською організацією Європи, яку запросили прийняти участь у Виставці.

          Ввечері делегація МГО КЗ прийняла запрошення та поспілкувалась в дружній обстановці з підприємцями Польщі, Лівану, Єгипту на «базі» розташування керівництва асоціації «ЛОГІСТИК МІЛІТАРІ», де маршал Сагайдак представив присутнім свого Повноважного представника по Лівану – Роберта Джрейсаті. В ході спілкування виявились взаємні інтереси. Зокрема МГО КЗ може взяти участь і допомогти налагодити поставки з України в країни Північно-Західної Африки і в Україну, особливо продуктів та деякого обладнання.

         Позаяк дорога пролягала поряд - делегація заїхала на Виставку, де маршал Сагайдак зустрівся з Повноважним представником по Лівану та запросив його приїхати в Україну і прийняти участь у виставці «Зброя та Безпека», яка мала розпочати свою роботу в перщих числах жовтня цього року, в місті Києві. Він зазначив, що всі необхідні запрошення та документи будуть оформлені заздалегідь.

        По-обіді, розпрощавшись з організаторами Виставки , делегація вирушила в дорогу до України. На цей раз обидва кордони пройшли швидко, прикордонники надавали посильну допомогу в проходжені , віддавши честь Гетьману та побажавши щасливої дороги .

          Пізно ввечері 6 вересня делегація Генеральної канцелярії МГО КЗ прибула в Київ.

Візит до Києва Повноважного представника по Лівану Роберта Джрейсаті

       У відповідності до раніше досягнутих домовленостей та запрошення, Повноважний представник Гетьмана козацтва Запорозького по Лівану Роберт Джрейсаті прибув 05 жовтня 2018 року до Києва. До початку Виставки «Зброя та Безпека» наш гість знайомився з визначними місцями та пам’ятками нашої столиці. Разом з ним, від часу відкриття до закінчення роботи виставки, перебував отаман канцелярії Польського представництва Гетьмана козацтва Запорозького, генерал-осавул Річард Жуковські.

      09 жовтня 2018 року, на другий день виставки, делегація Генеральної канцелярії МГО КЗ, на чолі з Гетьманом козацтва Запорозького, маршалом козацтва Дмитром Сагайдаком, у складі: Генерального писаря, генерала козацтва Петра Новаківського, Радника гетьмана з питань безпеки, генерал-осавула Олега Щербатюка та отамана Генеральної канцелярії, козацького полковника Анатолія Краснодзея, оглянула експонати Виставки. Після огляду відбулися зустрічі та перемовини з учасниками Виставки, під час яких маршал Сагайдак вручив Роберту Джрейсаті посвідчення Повноважного представника Гетьмана козацтва Запорозького у Лівані.

         10 жовтня 2018 року відбулася робоча зустріч козацького полковника Роберта Джрейсаті з Генеральним кошовим отаманом МГО КЗ, адміралом козацтва Євгеном Шкабарою, під час якої відбулося обговорення низки організаційних та економічних питань. Гетьман МГО КЗ Дмитро Сагайдак, за наслідком проведеної роботи нагородив козацькими нагородами тих, хто приймав активну участь в організаційних питаннях з утворення Представництва в Лівані.

            Під час нагородження були присутні ті члени Генеральної канцелярії, які брали участь у Виставці в попередні дні.

 

                                                                                                                                          Прес-служба МГО «Козацтво Запорозьке»

         На четвертий день, перебування в Польщі та третього дня Виставки, члени делегації Козацтва Запорозького, після сніданку, ближче ознайомившись з навколишніми красотами, які оточують міні-готель – попрощались з господарями.

Вгору
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine