gallery/n_head_smol

Хроніка візиту делегації МГО «Козацтво Запорозьке» до міста Познань, що у Польщі

gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2

         На запрошення Познаньського відділу Міжнародної Поліцейської Асоціації (МПА) її Поважний член, Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак 15 червня 2019 року прийняв участь у відзначенні 10-ліття Великопольського відділу МПА  «Регіон Познань-Е».

gallery/001.

         В запрошені було зазначено присутність трьох членів делегації, які з 13 по 16 червня мали прибути до Польщі, але з об’єктивних причин не зміг поїхати другий Поважний член МПА – Генеральний суддя МГО КЗ, маршал козацтва Ярослав Банчук. Тому на початку маршала Дмитра Сагайдака супроводжував один член МПА – отаман Генеральної канцелярії МГО    К З, генерал-осавул  Анатолій Краснодзей.

         Виїхавши з Києва, по обіді 12 червня, подолавши більше 1000 кілометрів автошляхів України та Польщі, делегація козацтва Запорозького, прибула до містечка Сважендза, передмістя Познані, де поселились в готелі «EuroHotel». Гідну зустріч маршалу Дмитру Сагайдаку зробив голова «Регіон Познань-Е» генерал-осавул МГО КЗ Марек Броніцькі. В цей же день вони удвох провели перемовини про шляхи взаємодії, завдання і виклики, які стоять перед двома поважними організаціями. Продовжили – увечері в неофіційній обстановці, де в них також прнєднались представники Латвії та Естонії тощо.

gallery/002. четвер. зустріч керівників делегацій в готелі
gallery/002а. четвер. зустріч керівників делегацій в готеле

         З увагою та зацікавленістю колегами була сприйнята інформація Гетьмана козацтва Запорозького Дмитра Сагайдака про ту роль, яку МГО  КЗ відіграє в політичному, духовному житті України, в забезпеченні правопорядку та дисципліни при проведенні масових заходів, збереженні святинь Православ’я, культурних традицій, їх шляхів розвитку та вдосконалення. Для української  сторони був цікавий досвід прибалтійських країн у впровадженні європейських норм розвитку громадського правопорядку, забезпечення злагоди під час проведення різноманітних заходів.

gallery/003
gallery/003а

           Другий день перебування розпочався з огляду центральної частини міста Познань з вікна туристичного автобусу. Воно типове, охайне місто, впорядковане, з розвинутою інфраструктурою, великою кількістю працюючих промислових підприємств – таких, як філія автозаводу Фольксваген та різноманітних верств людей і їх об’єднань.

gallery/004 пятниця. воєводське управління поліції
gallery/004а. пятниця. воєводське управління поліції
gallery/004в. пятниця. воєводське управління поліції

           На 12 годину члени делегацій прибули до комендатури поліції Великопольського воєводства. Під час спілкування з співробітниками поліції майже органічно відчувалась доброзичливість по відношенню до громадян, впевненість в своїх діях, розуміння того, що поліція не каральний орган, а той інститут державного управління, який дозволяє кожному громадянину відчувати свою захищеність, можливість скористатися своїми правами і свободами в рамках закону. Як доповідав 1-й заступник коменданта інспектор Роман Кустер, це накладає цілий ряд обов’язків на поліцію, зумовлює особливий стиль роботи і т.ін. Основна характерна риса – відкритість і доступність  та прозорість в діяльності поліції.

gallery/005. воєводське управління поліції
gallery/005а. воєводське управління поліції

           З великою повагою співробітники поліції (ті, які мали бути на службі в суботу 15 червня і не могли приймали участь у офіційних заходах) прийняли козацькі нагороди з рук маршала Дмитра Сагайдака. Особливо світилась від задоволення і виказувала чисто жіночу увагу маршалу козацтва, при отримані нагороди, співробітниця центрального апарату комісар поліції Кінга Войцеховська-Фехнер, якій вручено Срібний Хрест «Козацька Слава».

gallery/006. познань, базарна площа в пятницю
gallery/006а. пятниця, вечірня прогулка по місту
gallery/007. пятниця, прогулянка по м. познані
gallery/007а.
gallery/007в.
gallery/008.

           У другій половині дня козаки все-таки попали в історичне місце Познані де побродили по Базарній площі і деяких магазинах та пам’ятним місцям. Підвечір, в готелі, в час вечері продовжились спілкування нашої делегації з постійно прибуваючими учасниками Ювілейної Гали.

gallery/009.
gallery/009а
gallery/010.
gallery/010а.

           Основний захід – Ювілейна Гала, як у козаків відповідна Рада, відбулась в суботу по обіді 15 червня і проходила в мальовничому місці містечка Сважендза – «Палац під липами». За півгодини до початку проведення Гали прибув (на заміну маршала Банчука) член МПА – генерал-осавул Микола Крикун, він подолав свій шлях, на авто, за 17 годин. Делегація козацтва Запорозького стала у повному складі та була в центрі уваги при активному спілкування з присутніми до початку офіційного засідання. Гала розпочалася, як потрібно, з внесення Прапору підрозділу МПА, доповідей керівництва. Основний час пішов на нагородження присутніх – Пам’ятною медаллю «100 річчя Польської поліції» по структурним підрозділам МПА.

gallery/011. субота. ювілейна гала
gallery/011а. субота. ювілейна гала
gallery/012. субота. ювілейна гала, нагородження
gallery/012а. субота. ювілейна гала, нагородження
gallery/013.субота. юв.гала, нагородження

           Після нагородження делегатів, від групи Держав, що мають спільний кордон з Польщею на Сході та Півночі їх бачення питань, що розглядались на зустрічах, пропозиції та шляхи співпраці висловив в своєму виступі маршал Дмитро Сагайдак.

gallery/014. субота. юв. гала, виступ гетьмана
gallery/014а.субота. юв. гала, нагородження гетьманом
gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2

           Після чого він, від імені МГО КЗ, нагородив керівників Міжнародної Поліцейської Асоціації, присутніх керівників комендатури поліції та  інших поважних осіб, які внесли значний вклад в розвиток та розбудову співробітництва МПА та МГО «Козацтво Запорозьке».

gallery/015. субота. юв. гала, нагородження гетьманом
gallery/015а. субота. юв. гала, нагородження гетьманом
gallery/016. субота. юв. гала, нагородження гетьманом
gallery/016а. субота. юв. гала, нагородження гетьманом

           Ордени «Гетьман Байда-Вишневецький» 2ст. отримав генерал-осавул Марек Броніцькі – голова «Регіон Познань-Е». Ордени «Гетьман Байда-Вишневецький» 3ст. отримали: Вітольд Джажджинські – президент Регіону МПА Познаньського воєводства та інспектор Роман Кустер – 1-й заступник воєводського коменданта поліції в Познані. Також Золоту медаль «Гетьман Байда-Вишневецький» отримав інспектор Рафал Павловські – заступник воєводського коменданта поліції в Познані.

gallery/017. субота. юв. гала, нагородження гетьманом
gallery/017а.субота. юв. гала, нагородження гетьманом
gallery/018.  субота. юв. гала, нагородження гетьманом
gallery/018а субота. юв. гала, нагородження гетьманом
gallery/019. субота. юв. гала, нагородження гетьманом
gallery/019а.  субота. юв. гала, нагородження гетьманом

           Грамоти та срібними медалями «За відродження Козацтва» отримали: Маріан Шкудларек  – бурмістр міста Сважендза; Степан Косіцькі – член правління МПА в Регіоні, відповідальний за контакти з Україною; Збігнев Цомба – громадський діяч, волонтер в АТО; д.р Павел Семлер – вчений, викладач в Академії розуму; Рішард Зачінські – директор бюро  європарламентарія  по наданню допомоги українцям, він також отримав нагороду Почесна грамота  МГО КЗ та золота медаль «Берегиня козацького роду» для Крістіни Либацьбкі – бувшої міністром освіти Польщі, багатолітній парламентарій Сейму та Європарламенту.

gallery/020.субота. ювілейна гала

           О 17 годині члени нашої делегації прибули в центральну частину міста Познань, де в храмі Польської православної церкви свт. Миколая Чудотворця прийняли участь у Вечірній службі – напередодні Дня Святої Трійці.

gallery/021. субота  вечірня в храмі  свт миколая м.познань
gallery/021а. субота  вечірня в храмі  свт миколая м.познань

           Вранці 16 червня, на Пятидесятницю, делегація козацтва прийняла участь в божественній літургії, прибувши до  того ж храму Святого Миколая. Присутні в храмі, з теплотою і повагою прийняли земляків, доходило до сліз від почуттів, що на службі присутній Гетьман козацтва Запорозького.

gallery/022. неділя, літургія в храмі  свт миколая м.познань
gallery/022а. неділя, літургія в храмі  свт. миколая м.познань
gallery/023. неділя, літургія в храмі  свт миколая м.познань
gallery/023а. неділя, літургія в храмі  свт миколая м.познань

         По закінчення служби гетьман МГО КЗ вручив настоятелю храму Срібний Хрест «Козацька Слава», та дав команду козакам відбути у зворотній шлях на Батьківщину. Майже без пригод, пізно ввечері, козаки перетнувши кордон прибули до готелю в Любомили з тим, щоб відпочити, а рано-вранці бути в місті Ковель, де на запрошення митрополита Володимир-Волинського і Ковельського ВОЛОДИМИРА, прийняти участь в богослужінні, в День Святого Духа, у Свято-Троїцькому кафедральному соборі.  Що і було виконане козаками МГО КЗ.

                                                                                                                                             Прес-служба МГО «Козацтво Запорозьке»

gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2
gallery/depositphotos_2