ВІДЗНАЧЕННЯ КОЗАКАМИ РІЗДВА ХРИСТОВОГО

       Три роки поспіль козаки та берегині Сумського міського куреня Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» святкували Різдво Христове у храмі Благовірного великого князя Георгія Української Православної Церкви. У цьому храмі козакам по-особливому затишно і втішно. В ньому знаходиться ікона Святого благовірного великого князя Георгія з вмонтованою частинкою його мощів. Козаки, берегині й інші прихожани храму переконані, що іконописний образ Святого благовірного великого князя Георгія допомагає зцілитися усім, хто з вірою прикладається до нього.

       Тож, не випадково до цього храму приходять козаки, військові, працівники силових структур і правоохоронних органів, з надією прикладаються до ікони Святого благовірного великого князя Георгія. Молять його бути їхнім молитовником перед Господом Богом. Заодно, за підтримки чуйного й мудрого отця Василія набувають досвіду дотримання посту та підготовки до причастя Святих Таїн, радісного спілкування з Іісусом Христом.

        7 січня 2019 року козаки разом з постійними прихожанами храму Святого благовірного великого князя Георгія Володимирcького молилися й славили Богонемовля під час Божественної літургії, яку очолив протоієрей Василій Коровець. Йому співслужили ієрей Максим Карпенко та диякон Євгеній Бірченко.
        Після проповіді перед віруючими виступив отаман Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» генерал-командор Віктор Лях. Він подякував всіх священиків і прихожан за спільні молитви, привітав їх з Різдвом Христовим. Розкрив ціннісну значимість взаємодії Козацтва з Українською Православною Церквою. Відзначив заслуги протоієрея Василія Коровця у розвитку Сумського міського куреня та з нагоди Дня народження за дорученням Верховного отамана України та Діаспори, Гетьмана козацтва Запорозького, маршала Козацтва Дмитра Сагайдака нагородив золотою медаллю «Козацька слава».

       Наприкінці церковної служби було здійснено ритуал урочистого прийняття Наталії Радчук до жіночої козацької громади «Берегиня» при Сумському міському курені Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» . Вона виголосила присягу й поклялася на Святому Євангелії в тому, що буде сумлінно виконувати свої козацькі обов’язки, разом з усіма членами козацької громади до останньої краплини крові й останнього подиху буде захищати віру православну та споруди Української Православної Церкви від усіляких поплюжень і зазіхань. Затим берегиня поцілувала Хрест, козацький прапор і була окроплена протоієреєм Василієм Коровевецем свяченою водою. Слід відзначити, що Наталія Іванівна впродовж п’яти років активно займалася патріотичним вихованням джур і козачат, приймала участь у багатьох козацьких заходах, але ж посвята в берегині відбулася після придбання нею козацького однострою (форми) і відповідного обладунку.

       Козаки й берегині разом зі священиками та іменитими гостями прийняли участь у трапезі з нагоди свята Різдва Христового. Говорили про значення Різдва Христового для прихожан храму і всього українського православного народу, про релігійне і світське життя мешканців козацького міста Суми, розглядали проблеми взаємодії козаків і священиків, тощо.

        В обговоренні цих питань взяли участь генерал-командор Віктор Лях, військові старшини Петро Шпиленко та Михайло Лях, сотник Едуард Козацький, берегиня Наталія Радчук. Цінні думки висловили протоієрей Василій Коровець, ієрей Максим Карпенко та диякон Євгеній Бірченко.
         Свято вдалося. Козаки отримали справжню насолоду від святкування Різдва Христового, втішного спілкування, натхнення на здійснення гарних і корисних справ разом з священиками Української Православної Церкви.

Вгору

Інформація надана отаманом Сумської паланки МГО "Козацтво Запорозьке" - Генерал-командором Віктором Лях

2019 рік

Козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»

на святі Водохреща

           19 січня 2019 року усі храми Української Православної Церкви м. Суми були переповнені. Тролейбуси, автобуси та маршрутки вщент наповнені віруючими, котрі поспішали на службу, приурочену Богоявленню. У багатьох храмах чергували козаки. Особливо людно було у Спасо-Преображенському кафедральному соборі, на при соборній території та на вулиці Соборній, що веде до всіма вшанованого храму Української Православної Церкви. Вулицю Соборну, від Покровської площі до Центрального кафедрального собору й на 150 метрів далі від нього, заполонили прихожани цього храму й ті, хто прийшов сюди для освячення води. Віруючі кількома рядами окільцювали храм, зайняли всю територію храмового подвір’я.

        Підтримання порядку й безпеки віруючих забезпечували посилені наряди козаків Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку, Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та поліцейських Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області. Це було пов’язано з тим, що 18 січня під час вечірнього Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі у притворі центрального входу з вул. Соборної о 19 год. 07 хв. пролунав вибух. У ході попереднього розслідування з’ясувалося, що тут було приведено в дію вибуховий пристрій – шумову пейнтбольну гранату, начинену кукурудзою. Тільки завдяки чітким і правильним діям козаків ніхто з віруючих не постраждав, а зловмисники вдалися до ганебної втечі.
Звичайно ж козаки йдуть до храму не тільки для підтримання порядку, а перш за все – задля того, щоб щиро помолитися на святковій літургії, сповідуватися та отримати причастя Святих Таїн.
         О 12.00 годині козаки очолили Йорданську Хресну ходу від Спасо-Преображенського кафедрального собору до річки Псел. Вони несли Зірку, Хрест, Хоругви й були запорукою дотримання порядку і спокою прихожан.

        У Хресній ході на чолі з митрополитом Євлогієм ішли священнослужителі кількох храмів Української Православної Церкви та дуже багато мирян. На місці здійснення освячення води зібралося кілька тисяч віруючих міста Суми. Вони щільною масою зайняли весь периметр Харківського мосту та значну територію узбережжя річки Псла. До них приєдналися численні учасники Хресної ходи. Тут було прорубано та прикрашено живими соснами одну з найбільших ополонок у м. Суми. У кінці неї встановлено дерев’яний хрест.
Митрополит Євлогій у співслужінні благочинного Миколи Смакоуза та священиків кількох храмів здійснив молебень й Велике освячення води річки Псел. Випустив з рук білих голубів.

        У цей день кілька десятків людей, серед яких були й козаки, занурилися в холодну освячену воду. Омили свої тіла воістину цілющою водою. Звичайно ж, кожен, хто пірнав в ополонку, мали свої наміри: одні бажали зцілитися, очистити свою душу, розум, думки й тіло; другі – щоб рік жити в радості; треті – для підтримки традицій і випробування власної сили духу тощо. Усі вони отримали незгладиму радість і велике задоволення.

      Багато сотень віруючих на Сумському Йордані окропив свяченою водою митрополит Євлогій. Люди спішною ходою спускалися до берега Псла з Харківського мосту, узбіччя доріг, щоб не втратити можливості оздоровитися за участі митрополита Української Православної Церкви.

      Варто зазначити, що враховуючи обставини, для забезпечення порядку, окрім козаків, достойно несли свою службу військові Національної Гвардії України, працівники Національної поліції, МНС, рятувальних служб.

       Завдяки їх сумісних і злагоджених дій не було допущено жодного з правопорушень і свято пройшло на високому організаційному рівні та духовному піднесенні.
      Трішки стомлені, але все ж щасливі зайшли козаки до трапезної. Разом зі священиком прочитали молитви. Протоієрей Василій Коровець освятив скромно накриті столи. Тут у присутності священнослужителя проходило щире обговорення величного Водохрещенського свята, виголошувалися здравиці, лунали схвальні промови щодо сумісних дій козацьких громад й на честь окремо взятих козаків.

FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine