Інформація про засідання 64-ї Малої Ради МГО «Козацтво Запорозьке» 

Прес-служба МГО "Козацтво Запорозьке"

Вгору

       15 вересня 2018 року відбулося засідання чергової 64-ї Малої Ради МГО «Козацтво Запорозьке» (МГО КЗ). Традиційно Вереснева Мала Рада МГО КЗ здебільшого розглядала специфічні, але актуальні питання для життя нашої козацької формації. Ось в і в цей раз перше, третє та четверте Порядку денного розглядали прискіпливо.

       По першому питанню Порядку денного в першій частині свого виступу Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак (маршал Сагайдак) зазначив, що за час від Квітневих Рад, цього року, вдалося значно покращити стан справ у міжнародних відносинах з козацькими формаціями, органами, установами та організаціями в інших країнах. Цього року відзначалася 25 річниця відновлення Козацької могили в польському місті Александрув-Куявському і вже 11-й раз делегація Генеральної канцелярії МГО КЗ приймала участь в цьому дійстві, чим сприяли зближенню взаємовідносин між нашими країнами.

     Також маршал Сагайдак назвав великим позитивом поїздку делегації до Азербайджану по відновленню та налагодженню взаємовідносин, які з об’єктивних причин були згорнуті в останні шість років, по смерті Представника гетьмана МГО КЗ в Азербайджані продовжити роботу було нікому. Дякуючи зусиллям Узеіра Вахабова Київського представника Гетьмана МГО КЗ від Азербайджану та Повноважного представника Гетьмана МГО КЗ в Азербайджане – Саррафа Оруджова, також Радника гетьмана МГО КЗ по Кавказу та Західній Азії – Джаліла Халілова з 4 по 9 серпня 2018 року делегація Генеральної канцелярії МГО КЗ була в Азербайджані з робочим візитом.

        Від 3 по 7 вересня делегація МГО КЗ, на запрошення Президента асоціації «Логістік-мілітаре» генерал-хорунжого Яна Анджея Лігуса, у складі чотирьох козаків приймала участь у роботі військової виставки в м. Кельце (Польша). Там маршал Сагайдак визначився з кандидатурою Повноважного представника гетьмана МГО КЗ по Лівану – ним став козацький полковник МГО КЗ Роберт Джрайсаті. На засіданні Малої Ради, для надання більш конкретної інформації по роботі Виставки маршал Сагайдак надав слово члену делегації Генеральному писарю МГО КЗ, генералу козацтва Петру Новаковському, який стисло надав інформацію про проведену роботу.

       Що відноситься до другого пункту першого питання Порядку денному про утворення Повноважного представництва Гетьмана козацтва Запорозького по Західній Європі з центром в Іспанії та призначення маршалом Сагайдаком, на цю посаду генерала козацтва Владлена Лепського – ніяких зауважень не було. А от при обговоренні третього та четвертого пунктів прийшлось робити п’ятнадцяти хвилинну перерву. Після якої в голосуванні по цих питаннях «проти» було тільки два козака. Далі у всіх наступних питаннях, які розглядалися Радою, була козацька «згода»!

        По другому питанню Порядку денного маршал козацтва Петро Чуваєв доповів присутнім, що план основних заходів МГО КЗ за звітний період по відношенню до минулого покращився. Характерним для роботи у першому півріччі є розширення числа наших підрозділів, які підвищили активність в роботі, надали якісні звіти. На сьогоднішній день поступили звіти з 10 наших підрозділів замість 4 у другому кварталі. Це його радує. Але, маршал козацтва Чуваєв звернувся до інших отаманів, які не прозвітували, що він знае, що робота ними ведеться, але кульгає звітність. Він запропонував роботу підрозділів МГО КЗ в 1-му пів річчі 2018 року визначити задовільною.
         Члени Ради підтримали його пропозицію одноголосно.

         По третьому питанню Порядку денного маршал Сагайдак сказав так – ми не перший раз повертаємось до цього питання. Це не тому, що нам так хочеться, а тому що рівень втручання не тільки не зменшується, а навіть навпаки. На Квітневих Радах цього року нами було прийняте рішення, про те, що, з врахуванням чисельних порушень Козацьких звичаїв, раніше прийнятих Рішень і умов співробітництва МГО «Козацтво Запорозьке» призупинило своє знаходження та співробітництво з Громадською спілкою «Велика Рада Отаманів України» (надалі ГС ВРОУ). Висловлювались сподівання, що керівник ГС ВРОУ і ті що приєдналися до нього, врахують наше занепокоєння, відмовляться від проведення «з’їздів», незрозумілих і незаконних зібрань, перестануть нахабно втручатись в справи МГО КЗ тощо. Нажаль нас в черговий раз не почули, висновків не зробили, а поливання брудом і негідна поведінка тільки посилились. Тому, на виконання рішення Квітневих Рад МГО КЗ, Генеральна канцелярія МГО КЗ пропонує вийти зі складу ГС ВРОУ і припинити з нею взаємодію та проведення будь-яких заходів.

         По скайпу отаман Ігорь Соболь: Підтримую таке рішення, що зараз приймаюся і долучаюсь до них. Мої найкращі побажання всім, мої вибачення, що не можу бути присутнім в залі. Ми тут особливо відчуваємо зазіхання всіх псевдо козаків, які насправді до козаків не мають ніякого відношення . Нам на місцях важливі такі рішення, які приймаються на наших Радах. Тому… ( із-за технічних причин зв’язок перервався). Оплески в залі.

       Козаки проголосували одноголосно за припинення членства МГО КЗ в ГС ВРОУ. Вважати недоцільним будь-які взаємовідносини та участь козаків МГО КЗ в діяльності ГС ВРОУ. Маршалу Сагайдаку видати відповідний Наказ в місячний термін. Прийнято одноголосно.

        По четвертому питанню Порядку денного генерал-осавул Борис Чижевський звернув увагу присутніх ще на одному аспекті тиску на засади козацтва, нищення основ його. Я маю на увазі спроби руйнування на державному рівні засад сім’ї і сімейних відносин. Споконвіку наше суспільство, козацька ідеологія формувались навколо сім’ї, поваги до тата і мами, взаємоповаги в сім’ї. Зараз робляться спроби внести в Конституцію, законодавство України положення, які руйнують саме поняття сім’ї, вводяться поняття, що є не сумісні з нашою Вірою і є чужими, неприйнятними для суспільства. Це викликало протести в суспільстві, Православній церкві, з протестами до Верховної ради, Кабміну України та до Президента проти цього звертаються громади, обласні та районні Ради. Вважаю за необхідне, що б і козаки, які віками захищають нашу землю, нашу Віру, висловили свою думку про те, що відбувається зараз в цих питаннях. (доповідь додається).

         Мала Рада зазначила розіслати доповідь до підрозділів МГО КЗ для ознайомлення та надання пропозицій для обговорення та прийняття на Покровських Радах – Звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Президента України тощо виклавши в ньому позицію МГО КЗ.

       По п’ятому питанню у Різному записалися 3 козака: першим виступив генерал-осавул Олександр Канівець якій доповів, що все літо він промандрував Україною, проводячи виставки, доводячи інформацію про ті справи, якими займаються підрозділи та козаки МГО КЗ. Звіт про це для ознайомлення всіх козаків буде направлено ним до Генеральної канцелярії МГО КЗ.

         Другим – козацький полковник Іцик Завалков: він служив в Цахалі (армія Ізраїлю). Брав участь у багатьох подіях. Зараз Україна стоїть на порозі вибору напрямку свого майбутнього, в т.ч. і безпековій складовій. Він би запропонував, щоб МГО КЗ висловилось і проводила роботу, по пропаганді та підтримці поступового руху України до НАТО. Це на його погляд засади обороноздатності і захисту держави від агресивних зазіхань. Вважає це, як людина військова, цю роботу козацької організації доцільною і важливою.

        Третім – генерал-командор Віктор Лях вказав, що хотів би звернути увагу на практичну діяльність МГО КЗ в сфері духовно-патріотичного виховання та освіти тощо. Ви бачите, як розвиваються події в країні. Сумська паланка не покладає рук і не дивлячись на труднощі, практично відсутність підтримки і допомоги та фінансування робить важливу роботу щодо козацьких класів та пропаганді козацтва, підтримки Православної церкви. Якщо ми не будемо гуртуватись навколо вирішення цих питань, то ми втратимо і той авторитет, який маємо серед людей. Сподіваюсь, що ми на Радах відпрацюємо алгоритми і найважливіші напрямки діяльності козацтва, досягнемо розуміння важливості того, що ми робимо, отримаємо підтримку козаків та керівництва МГО КЗ.

         На завершення роботи 64-ї Малої Ради маршал Сагайдак вручив нагороди та підвищив у козацькому званні присутніх достойних козаків.

FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine
FREEhost.UA best hosting in Ukraine